| Pepenel a întrebat:

Voi cand invatati in ce mod invatati? Vreau idei de invatat rapid, ca eu invat foarte incet. Ceva informati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da? Invatata, invata. Eu citesc si apoi ma intreaba cineva ce am retinut. Si asa invat. Sau mai scrii inco data lectia. Cand scrii iti ramane in cap. Sau pur si simplu citesti pana iti ramane in cap. Este simplu.

3 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poi iau cartea în mână, o deschid, citesc și cam atât.
Fiecare are o capacitate de a reține mai mare sau mai mică, dacă o ai mai mică ia un memo plus sau caută pe google alte tratamente. Personal nu pot să te ajut dar cred că cel mai bine e să te străduiești și să înveți cum poți, chiar adcă depui mai multă muncă. Eventual ai putea să-ți structurezi ideile principale pe o foaie să le înveți pe ălea și după să le dezvolți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunahappy pai ca sa poti invata asa cum tebuie si normal ca toata lumea procedezi astfel: atunci cand vrei sa inezi ceva trebuie sa ai lniste si fara calculator deschiswinking trebuie sa fii atent numai la ceea ce faci si sa nu te mai intereseze toate zgomotele sau alte lucruri din jurul tauwinking incerca sa gasesti o metoda de distractie a invatarii prin diferite explicari care ti le impui tu:X gaseste explicatii ale cuvintelor si gandeste-te de la ce ar putea veni... eu asa fac si invat foarte repede si ff bine:Xwinking
te pupici si succes!:*

| Pepenel explică:

Multumesc pentru raspuns. Multumesc si tie Simona.