| AnyAnA99 a întrebat:

Voua ce va place mai mult:geometria sau >>>algebra?(Mie mai mult geometria

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Geometria, e mai "curata".
Ai posibilitatea sa rezolvi multe din probleme grafic (cu toate ca in unele cazuri poti faca asta si la algebra), pe desen.
Poti retine unele teoreme mai bine daca ai memorie vizuala, retinand figura, desenul.
Algebra e un pic mai abstracta.

8 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Algebra.

| Alecsyyya a răspuns:

Algebra.

| positivity a răspuns:

Algebra e preferata mea!

| andru10best a răspuns:

Geometria

| MonnicaM a răspuns:

Algebrahappy

| marcusnmc a răspuns:

Algebra.

| Mitzac a răspuns:

In 5-8 geometrie acuma la liceu nu mai stiu nimica din ea deoarece nu mai fac numai algebra si geometrie fac tot un fel de algebralaughing

| Anonimdarpasnic a răspuns:

Algebra