| anonim_4396 a întrebat:

Voua va place la scoala?

19 răspunsuri:
| Anonimul8297 a răspuns:

In scoala generala nu mi-a placut, insa in liceu, da.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu mi-a placut la scoala... Profesorii sunt in general oameni limitati si frustrati (ca altfel nu ramaneau profesori pe salarii de mizerie, faceau ceva cu viata lor) care isi varsa frustrarile pe elevi, iar colectivu de elevi lasa de dorit (nu se ridicau la nivelu meu intelectual si de seriozitate)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate doar unele ore, care țin de română şi engleză.
Hehe, bine măcar că există vacanța. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietene, nu mi-a placut scoala niciodata! Am fost un elev prost spre mediocru mai tot timpul, adica de nota 5-6. Te asigur ca daca nu iei o nota buna la bac, o sa iti para rau, iar daca treci prin scoala fara sa inveti nimic, iarasi e rau. O sa ai probabil primul interviu, la jobul de vis, si nu o sa il iei, si realizezi ca ai facut greseala sa nu inveti cand a trebuit, si te angajezi ca muncitor, unde iti cere sa muncesti fizic, si nu cu mintea. Citeste mult, nu te mai uita la TV sau PC, nu ai idee, cate informatii iti poate oferii o carte, despre orice. Probabil esti mic, nu ai pe nimeni sa te ajute, dar sper ca raspunsul meu sa te motiveze, sa incepi sa inveti. Nu trebuie sa iti placa scoala, dar e necesar sa te duci la ea.

| Happyjump a răspuns:

Mie nu-mi place, trebuie sa ma trezesc dimineața, sa fac pagini întregi de teme si sa vad puștani de 8 ani cu Țigară-n bot

| StalkerSoul a răspuns:

Mie personal nu, dar trebuie.

| Karmesytta a răspuns:

Cateodata nu imi place din cauza unor profesori care sunt foarte rai si se comporta extrem de aiurea la ore.De cele mai multe ori imi place ca sunt cu colegii si cand mai am ore cu profesori extraordinari care iti explica fara nervi acolo unde nu ai inteles si isi predau lectiile cu mult drag fara a plictisi si speria elevii.

| laurthelegend a răspuns:

Nu prea dar trebuie

| Liiidiaaa a răspuns:

Iubirea vietii mele laughing
Nu nu imi place dar nu am ce face... eu sunt genu` de persoana care nu face un lucru daca nu ii place dr aici nu mai ai de ales, nicci maturator nu te poti face ca iti trebuie 8 clasehee hee
dar e bine ca mai poti sa tragi chiulul asa... dar in rest nu prea
Cine mama...o fi creat scoala!? Nu avea ce face?laughing

| CristinaAlina19950831 a răspuns:

Eu am cam terminat scoala ca sa spun asa,avand in vedere ca anul asta am dat bacul, dar urmeaza facultatea, deci tot un fel de scoalahappy.Sa fiu sincera nu intotdeauna mi-a placut, asta datorita anumitor,, colegi" caci eu am avut profi minunati.Totusi cand te gandesti mai bine parca mai ok e la scoala ca apolo mai poti sa tragi chiulul, mai dormi sau stai cu ochii pe pereti cand nu ai chef de lectii dar la munca nu prea mai ai cum sa tragi chiululbig grin.Sa recunoastem ca si scoala are partile ei frumoase cu joaca in clasa, batai cu colegii, vrajeli pe coridor si fumat in bai deci da, imi place scoalabig grin. Fundoi please, te pup:*

| Sseshomaru a răspuns:

Bravo ma muica! In sfarsit unu cu minte si normal la cap, buna intrebare, scoala ca multe alte lucruri din viata nu e mereu usoara dar na-i incotro daca vrei sa ajungi cineva

| BlueButterfly35 a răspuns:

Frumoasa, da' nu prea laughing

| Zablawae a răspuns:

Nu, pentru ca e plina de needucati, cu exceptia unora!

| Ciprian_Matricala_1998 a răspuns:

Nu prea, doar pauzele si colegiihappy

| matei124 a răspuns:

NU TREBUIE SATI PLACA! trebuie s-a o faci cu vrute cu nevrute ( nicimie nu-mi place) dar nustu ce am face fara ea acolo iti inatlnesti colegi prieteni

| Denisaa_Deny_1992 a răspuns:

NU,
dar suntem obligati sa mergem

| Ralu69 a răspuns:

Nuuu