| ღAnaSawakoღ a întrebat:

Voua va place scoala? De ce?

Răspuns Câştigător
| Mariaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Mie imi place deoarece cand merg la scoala ma intalnesc cu pritenii, cu colegii! Si totusi nu-mi place pentru ca trebuie sa invat! Scoala are si parti bune si parti rele!

10 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Mie imi place scoala cum e vopsita plus ca are si teren de fotbal sintetic laughing

| Bianca3108 a răspuns:

Clasa mea e cea mai tare
Jaluzele rupte are
Scaune scrise cate vrei
Iar baietii se cred zmei
Ne jucam pe telefoane
Comentam la profesoare
Catalogu`i plin de 4
Si el vai de el saracu
~Tocilarii stau si`nghit...Iar nebunii il trimit~ laughing

Dap, imi place scoala. Mereu inveti lucruri noi.

| Andra10 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, scoala este ok. Cum cam nici un lucru nu poate fi perfect, asa nici scoala happy. Ador sa stau cu colegii si sa fiu atenta la orele mele preferate, astfel invatand si ceva nou. Insa, urasc atunci cand avem mult de invatat si de scris (mai pe scurt, urasc stresul scolii) sau cand iau vreo nota proasta. Si, ca altii, am si materii pe care le iubesc, si materii pe care le detest (matematica, geografia, fizica, chimia...).

| HurremSultan a răspuns:

Nu pentru ca sunt prea multe teme lectii, prea mult de scris Si pe langa ca noi ne chinuim sa "invatam" mai primim si note mici! Cu toate acestea scoala este importanta...pentru cei care invata si vor sa aiba un viitor frumos cu multi bani :! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place scoala. Deoarece daca invat voi ajunge cineva in viata nu ca gunoierii sau alte din astea sau unii care vin degeaba la scoala pentru pauze si sa faca nebunii. Si eu mai chiulesc cateodata la ora de muzica ca e o profesoara care fac misto de ea. Totusi nu e bine ca poate sa vina directoru si sa ma intrebe ce ora am si poate sa imi scada nota la purtare. big grin Si lectiile nu sunt sa te rupa la note sunt doar sa te indrepte pentru a stii sa rezolvi. Un profesor care rupe copiii la note e un profesor slab antrenat!

| BlackDarkAngel a răspuns:

Da,chiar daca ma irita unele materii ce imi apasa pe umeri deoarece nu le stiu.

| Andrei899 a răspuns:

Sincer, imi place scoala ca ma intalnesc cu colegi.

| AndreeaAnisoara a răspuns:

Scoala nu prea imi place dar imi place ca imi revad colegii si prietenii.A da si pauzele bineinteles. love struck

| HaZaNiLiLo a răspuns:

Mie imi place la scoala doar sportul si pauzele (bineinteles)laughinglaughing love struckkiss

| MadalinaRebe a răspuns:

pff nu prea imi place da sa-ti zic sincer la scoala mea e o comedie uni se bat se injura se fac certuri... n-am e spune dar adevaru e ca cu cat iei mai multi de 10 cu atat primesti recompense dap sc e buna si pentru sa inveti ceva in viata