| Bogdanmanolachi a întrebat:

Vreau sa dau la academia de pompieri la ofițeri. Însă sunt miop. Doctorita mi-a zis ca pot face operație la 18 ani. Acum am 16. Oare pot sa scap de ochelari la acea vârsta, până când sa dau la academie?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dacă te operezi nu cred că ar fi vreo problemă.

| CoCosminn a răspuns:

Da, normal,
Depinde de procesul tau de crestere. Nimeni nu poate sa iti dea un raspuns cert (-_-)

| FlowVODA a răspuns:

Te salut! Nu e obligatoriu sa scapi de ochelari! Trebuie doar sa te incadrezi in baremul medical impus de M.A.I, respectiv sa nu depasesti -3 sau +3 /ochi.