| Elena277 a întrebat:

Salut! Vreau să urmez facultatea de medicină și având în vedere dedicarea mea față de acest vis și "abilitatea" de a învăța rapid, aș dori să îmi ușurez munca de pe acum și să încep să învăț materia necesară pentru admitere. Menționez că momentan am intrat la liceu, în clasa a 9-a. Știu însă că nici la bac, nici la admitere nu se încadrează materia de bio și chimie de clasa a 9-a si a 10-a, deci, având in vedere faptul ca nu se leaga, consider ca pot incepe sa studiez de pe acum. Problema este că nu stiu exact in ce ordine sa o iau, deci, daca imi puteti da o lista cu manualele și pasii necesari, in ordine, pentru a studia, as fi foarte recunoscatoare. Am inceput deja putin cu manualul Corint, insa nu stiu exact daca cu el trebuia sa incep.

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Iti recomand grupul mare de pe Facebook : https://www.facebook.com/groups/2042661466003252

Aici eu zic ca poti pune postarea si sa fi indrumat de cei mai mari ca tine care au optat tot spre acest drum pe care il doresti tu.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Știi pe naiba. La bac se da materia de 9-10 la ambele materii la alegere.

| Elena277 explică (pentru Catrice):

De fapt, poti alege din ce dai bacul la biologie, fie materia de a 9a si a 10a cu bio animala si vegetala, fie biologie de a 11a si a 12a care implica anatomie si genetica.

| Catrice a răspuns (pentru Elena277):

Am zis deja ca e la alegere...