| Upz0r3 a întrebat:

Vreau sa intru la un liceu unde ultima medie la profilul respectiv a fost 6, 33..eu am media de admitere 7. Ce zice-ti intru sigur? Au fost vreodata cazuri sa creasca media deodata?

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Intri 100%. De pe un an pe altul mediile nu se schimba atat de mult

| Magnifico a răspuns:

Sigur nu, dar ai sanse mari oricum depinde si de mediile celorlalti care vor la acelasi profil.
Daca anul acesta ultima medie a fost 6.33 (ai primit acele fise in care scrie ca asta a fost ultima medie) atunci asa ramane nu creste!

Bafta!

| LNK a răspuns:

"Au fost vreodata cazuri sa creasca media deodata?"
Ce intrebare e asta?
Tu ai impresia ca media de admitere la respectivul profil va fi constant 6, 33?
Se poate ca media sa creasca, sau dimpotriva, sa scada.
Depinde de mediile elevilor.

| Upz0r3 explică (pentru LNK):

Ma refereaam daca sa creasca de la 6, 33 la 8 deodata... nu 6, 33-6, 40 ca asta stiu ca este an de anwinking

| LNK a răspuns (pentru Upz0r3):

Ideea e ca orice e posibil. Nu stiu de unde esti, nu stiu ce medii au elevii din orasul tau, dar la fel de bine cum poate sa scada pana la5, sa zicem, poate sa creasca si pana aproape de 8.

| Upz0r3 explică (pentru LNK):

Doar sa fie ceva iesit din comun. oricum sa speram ca nu o sa am probleme. Ms de parere happy

| 1Mihai1 a răspuns:

Ai cam 70% şanse să intri.

| ChidoriKing a răspuns:

Dupa spusele profesorilor mei, media aia de admitere s-ar putea sa scada..acum depinde daca vei intra sau nu..in fiecare judet se face ca un clasament.Sansele tale sa intri la acel liceu depind de locul pe care il ocupi tu in clasamentul acela. Daca cumva se ocupa locurile de cei care au fost inaintea ta...asta este.De aceea trebuie sa pui mai multe optiuni pe acea fisa de repartizare (nu stiu cum ii zice)
Sper ca te-am ajutat.