| Maxx23 a întrebat:

Vreau sa invat limba maghiara. Tocmai mi-am gasit o profesoara care imi va preda ore particulare. Credeti ca invat usor limba maghiara? Am motive ca vreau sa traiesc in Ungaria si imi place mult tara. Nu stiu suta la suta maghiara

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Maghiara nu-i deloc o limba grea, dar invatarea ei tine numai de tine, care doresti sa o inveti corect, sa o vorbesti cu accentul ei, daca ai vointa si daca te starduiesti suficient sa pronunti corect.

| Zuzu1991 a răspuns:

E una dintre cele mai grele limbi din lume
ignora Jassmina, 1-2 din 3 raspunsuri BATE CAMPII
https://taleninstituut.nl/en/the-hardest-languages-in-the-world-to-learn/
(locul 4)
insa, sincer, daca esti tanar si indragostit de cine te invata, inveti ORICE (eu asa as fi daca mi-ar fi profesoara Barbara Palvin, care e unguroaica big grin )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

E proasta rău femeia aia.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, deh, asta e viata

| anonim_4396 a răspuns (pentru Zuzu1991):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E grea limba, de 100 de ori mai grea decât limba engleza, trebuie sa fi deștept ca să o înveți fast.
Mai bine învața limba germana ca în Ungaria salariile minime pe economie sunt mici.
Dar unguroaicele sunt foarte frumoase.

| CassiusAlexander a răspuns:

E o limbă grea. Nu se aseamana cu nimic.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Wtf de ce Ungaria, sunt atatea tari mult mai dezvoltate si frumoase cum ar fi Norvegia, Scotia, Finlanda, Elvetia etc tari care au si economie cu mult peste noi si Ungaria. Ungaria este aproape ca Romania, nu-i mare diferenta.