| DianaMaria123 a întrebat:

Vreau sa stiu despre niste licee. In primul rand am media 9, 67... pana acum. Spuneti-mi va rog despre liceul Gheorghe Sincai, Mihai Eminescu, Ion Barbu: cred ca la Barbu o sa intru si Ion Creanga. Aceste licee enumerate de mine au si clase de stiinte- sociale. Eu urasc matematica, nu o inteleg deloc, deci nu as vrea la mate-info. De asemenea nu ma descurc prea bine nici la limbi straine. Ce sa fac? Vreau un raspuns mai lung!

1 răspuns:
| AlexiaD a răspuns:

Hei,buna!happy Si eu sunt clasa a VIII-a,si iti voi spune ce am auzit de pe la profesorii mei de aceste licee. Gheorghe Sincai, Ion Creanga si Mihai Eminescu sunt foarte bune(chiar am fost in Creanga si arata destul de bine), eu nu ti-as recomanda sa te duci la Barbu, crede-ma, mai bine iti pui ca primele optiuni cele 3 licee. (Eu am media 9.99 in clasele 5-8.si ma bate gandul sa ma duc la Lazar,dar printre primele optiuni voi pune si Creanga). Sincer,ti-ai ales bine profilul. Daca spui ca matematica nu-ti place si nici la limbi straine nu te descurci,stiinte sociale(logica, psihologie, economie, etc) sunt cea mai buna algere. De altfel, alte optiuni nu ti-au mai ramas: daca nu iti place matematica, e clar ca la mate-info si stiintele naturii nu poti sa dai, daca nu-ti plac limbile straine nici la filologie nu te poti duce. Bafta! kiss