| Xulescu006 a întrebat:

Vreau sa stiu tot despre liceul Economic, servicii? Ca,, incurajare " cineva mi-a zis : "vrei sa iesi vanzator?"

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca nu ma insel aici sunt profile tehnologice deci inveti despre meseriile astea de care amintesti mai sus dar nu iesi practic cu o meserie.Un avantaj ar fi ca e mult mai usor la bac tehnologic decat la bacul de la profilele teoretice.Eu ti-as recomanda un astfel de liceu si mai ales pentru ca nu liceul conteaza in viata, tot ce conteaza e sa il termini cu bine si sa te duci la facultate.

| kyliejenner a răspuns:

E important ce ai in cap si ce experienta ai, nu ce scoli ai terminatwinking

Si apropo, a fi vanzator nu e nimic jignitor. Fiecare meserie are rolul ei in societate. Fiecare face ce ii place sau ce isi permite sa faca la momentul respectiv. Doar fiindca e "vanzator" nu inseamna ca nu are bani sau nu e fericit, astea tin de alti factori

| Xulescu006 explică:

Consider ca nu e jignitor sa ai o astfel de meserie.Nici mederia de femeie de servici nu e jignitoare atata timp cat iti castigi traiul prin munca ta.

Crede-ma, parintii mei detin un magazin maricel si ma cam pun sa-i ajut si nu prea e asa misto.Si nici salariul nu e unul decent.Imi stiu puterea si chiar vreau sa ma inclin spre ceva banos, poate o sa credeti ca sunt materialista.Da, poate sunt, dar intr-un fel bun. Nu astept sa primesc totul pe tava :banii, vrei sa-i castig prin propriile puteri. Poate ca o sa va intrebati :,, Daca isi cunoaste puterile, de ce nu se duce pe mate-info, proasta asta.''De la ceva am ajuns la altceva. Sper ca te-am lamurit ca nu cred ca e jignitor sa ai meseria de vanzator.

| Bianca_Bia_2000 a răspuns:

La Eco e usor. Nu-l baga in seama, falcultatea e mai importanta decat liceul, keep calm.

| ChiarEu2 a răspuns (pentru Bianca_Bia_2000):

"Facultatea e mai importanta decat liceul" laughing))) Daca nu ai liceul te mai duci la facultate in vise. Cum sa spui asa ceva?! Cred ca raspunzi la intrebari ca sa intri in top.

| kyliejenner a răspuns (pentru ChiarEu2):

Se referea la faptul ca nu conteaza ce liceu faci