| Neamț_Kevin_2002 a întrebat:

Ce iesi mai departe de la economic,adica ce meseri sunt mai departe, eu vreau sa ma duc la economic dar nu pre stiu

1 răspuns:
| Sunshine123 a răspuns:

Depinde de profilul pe care il alegi. La un liceu economic sunt patru profile : economie, turism, alimentatie si comert. La turism poti sa lucrezi in hoteluri, agentii de turism, ghid turistic, in comert poti lucra la magazine si supermarket-uri, in economie poti lucra la banci, la amanete, in cadrul domeniului finante iar la alimentatie poti sa iesi chelner, bucatar, ospatar, ajutor de bucatar etc.