| adina26 a întrebat:

Vreun sfat pentru proba practica a examenului pentru permis auto?

Răspuns Câştigător
mihaicd
| mihaicd a răspuns:

Relaxeaza-te si asculta cu atentie cerintele politistului.
Ah, si opreste la indicatorul Stop, chiar daca nu vine nicio masina.winking

32 răspunsuri:
| prolibro a răspuns:

La proba practica, cea mai grea incercare sunt parcarile. Trebuie stiute foarte bine, desi instructorii nu se prea omoara sa ne invete.In rest multa atentie si sange rece, sa rezisti comentariilor politistului care te insoteste. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun sfat este sa inveti bine si logic Codul rutier si regulamentul rutier

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in tine, gindeste ca esti singura, dar asculta ce-ti cere cel din dreapta. Sa speram ca nu-ti va cere ceva contra regulmentului. Succes mult si...sigur vei lua examenul atunci cand vei fi pregatita. Nu se sfirseste lumea la 26 ani! Mos frumos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esential e sa fii calm si foarte atent la drum si la ce ti se cere. Se simte cand cineva e panicat sau speriat si devin intoleranti sau chiar usor agresivi cu ei (e un instinct primar bine ascuns sub straturile noastre "socializate", ca la caini: cel speriat ori ascunde ceva, ori vrea sa iti faca rau pentru a-i fi lui bine). Daca esti calm, te vei putea concentra mult mai bine. Inainte de toate, gandeste-te ca si examinatorul tau a trecut prin asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun sfat pe care l-am primit a fost: "condu ca un invatacel!" - n-are rost sa faci pe desteptul si sa incerci chestii abracadabrante, ori o dai in bara, ori doar enervezi intructorul. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepator.ro -intrebari in formatul nou (la fel de ciudate). eu l-am picat once. succes big grin

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare atentie si fara emotii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bani frate sa ai ca traseul il iei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cel mai important lucru este sa ai incredere in tine,, si sa anticipezi corect ce-ti cere politistului din dreapta.si nu te stresa ca nu are rost.ca daca nu il iei mai poti da. am auzit ca acum politistul din dreapta nu mai are voie sa te induca in eroare cand conduci...fi calma si gandeste liber,, ca si cum ai fi singura in masina (dar sa asculti ce-ti cere cel din dreapta) nu o sa te tina mai mult de 20 min... daca vede ca te descurci. o sa treaca repede timpul... BAFTA MULTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat si eu sala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dau vineri, asa ca o sa-ti spun dupa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu dau dimineata examenul la oras si nu pot sa imi stapinesc emotziile. stie cineva cum sa le pot stapini sau un medicament care sa ma calmeze si sa nu ma mai gindesc la ce e mai rau? plizz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah sa nu incrucisezi mainile la viraje.sa opresti rotile de tot la stop si sa fi atenta la semne pe toate durata examenului.bafta.uite id meu daca vrei sa ne cun.cryk_91

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut un com ca cele mai grele sunt parcarile lateralelaughing)) laughing)). poate pentru tine mai baiatule. u ai mai condus in afara de scoala cand sa te inscrii?laughing)) nu mai vb prostiii ma. nu ie greu nimic daca stii si esti bazat pe tine examinatoru vrea sa fii stapan pe masinawinkingwinkingwinking.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa fii atenta la tot, dar si cu asta daca vrea sa te pice te pica.Azi am picat cu 15 puncte de penalizare, dc? asta l-am intrebat si eu, si n-a avut un raspuns pentru mine. ii aratm ca in foaia lui scrie 15 PUNCTE DE PENALIZARE dar cu toate astea, am fost declarat respins.SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atentie la masinile parcate pe marginea drumului daca treci de axa drumului trebuie semnalizate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot da drumu incet la pedale dau jumate bine si restul brusc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am implinit 18 ani si azi am dat pentru permis. Sfatul meu este sa face-ti mai intai de ceea ce sunteti siguri iar la sfarsit ce e mai greu.
Iar la proba practica tot ce trebuie sa faceti este sa fiti cat mai calmi, sa fiti atenti.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieri am luat permisul, am avut norocul sa le iau din prima, atat sala cat si orasul, adevarul e ca am si invatat, am fost la toate orele de legislatie. Cu o zi inainte de examen am avut emotii mari, am fost foarte stresata, dar cand am fost la fata locului mi-am zis ca fie ce-o fi... m-am urcat la volan si am fost atenta la toate cerintele examinatorului, este foarte important sa opresti la stop, sa acorzi prioritate pietonilor, sa acorzi prioritate celor in drept si sa vada esti atent atunci cand conduci, sa te asiguri mereu. Sa nu va panicati caci din cauza emotiilor puteti face greseli majore.Va doresc mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai e cineva p.aici care a picat ca prostu orasu de 2 ori? ca mine?

| diviana a răspuns:

Sa sti codul rutier si regulamentul rutier foarte, foarte, ...bine si sa incerci sa treci peste emoti.
In rest multa BAFTA

| anamarya a răspuns:

Buna,
A mai dat cineva traseul de curand?
Eu am luat azi sala si sunt programata saptamana viitoare la ior.

| kikilea a răspuns:

Eu l-am luat abia din a treia incercare. Primele doua dati am spus la toata lumea "bai, tineti-mi pumnii,ca maine dau de permis"...bla bla. Si chestia asta pune o mare presiune pe capul meu, de parca trebuia sa dovedest cuiva ca sunt in stare. Ultima data, n-am zis nimanui. Dar NIMANUI! Si ghici ce, l-am luat! Deci cred ca trebui sa fii constient ca pentru tine faci asta, nu pentru altii. Succes!

| vladgidea a răspuns:

Cel mai bun sfat e sa te relaxezi. Nu faci nimic daca vei conduce stresata... Bafta happy

| alex23 a răspuns:

Eu l-am luat abia din a treia incercare. Primele doua dati am spus la toata lumea "bai, tineti-mi pumnii, ca maine dau de permis"...bla bla. Si chestia asta pune o mare presiune pe capul meu, de parca trebuia sa dovedest cuiva ca sunt in stare. Ultima data, n-am zis nimanui. Dar NIMANUI! Si ghici ce, l-am luat! Deci cred ca trebui sa fii constient ca pentru tine faci asta, nu pentru altii. Succes!