| ღAnaSawakoღ a întrebat:

Ziceti-mi si mie un mod in care sa inveti foarte repede si foarte bine la Limaba Romana. vreau raspunsuri serioase! dau funda! astept raspunsuri ffff repedeeeeeeeeeeeeeeee

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citind mereu, activiate la orele de română, studiul în timpul liber.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Inveti suplimentar acasa la Limba romana si esti atenta la ore.acesta este,, secretul". Succes!

| bogdi504 a răspuns:

rolling on the floor ce raspunsuri e simplu.citesti odata si zici ce iti amintesti dupa care unde nu sti te uiti pe caiet si repeti asa de vreo 3-4 ori pana o inveti...eu asa fac si am numa 10 la romana big grin sau vezi ideile principale si te gandesti cam cum tear intreba pe tine.si inveti raspunsurile.dar eu cum am profa la romana a naibi trebuie sa stiu totu ca pe apa.si ce zice annete cu sa fi atenta la ora e corect... dar nu trebuie sa inveti ca disperata rolling on the floor eu asa fac (testat by eu rolling on the floor)

| marlanuu a răspuns:

Atunci cand vrei sa inveti incearca sa fii inconjurata de liniste si citeste cu voce tare! si sa nu-ti zboara gandul in alta parte...fii concentrata pe lectie!

| cristy017 a răspuns:

Inregistreaza-te citind lectia si apoi ascult-o din nou si din nou