| Mitel7468 a întrebat:

Ziua bună. Aș dori să știu și eu dacă nu este cu supărare care sunt orele de liniște la Inotești / la sat?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In functie de cum staileste primaria.
Intereseaza-te la ei!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tot alea de la oras 22, 00-8, 00 şi 13, 00-14, 00
da sa fim seriosi la cata treaba e la sat cine le respecta

| sierra1 a răspuns:

N-aveți așa ceva in sat. Doar dacă primarul vostru o fi emis vreun normativ in sensul ăsta.
Dar care ar fi ilegal oricum (ce-i aia "liniște"?)

| Freya1 a răspuns:

Nu prea cred ca se tine cont de asa ceva.
Da, dacă se fac chefuri după chefuri toată noaptea, sau chiar te trezește cineva cu noaptea în cap ca isi coseste curtea sau taie cu drujba de la 4/5 atunci da, poți sa ii reproșezi dar în general nu prea ai ore.

Unde stau eu spre exemplu dacă mergi la cineva cu copii sa muncești ceva, mergia abia de la 7/8 pana seara pe la 9/10.In rest fiecare face ce îl taie capul.
Ani trecuți, 2 la rand am avut mai sus de unde locuiesc o stație de betoane, ce suportau oameni aia de lângă nu vrei sa ști.Eu bănuiesc, pentru ca doi ani mi-au trecut cu rabele si tirurile prin fata casei find și drum de tara.
După ce ca erau furtunile alea mari în vara de te terminau psihic de teroare, te mai trezeau și muncitorii cu rabele la 4 dimineața și primăria ridica din umeri.

| ReddY25 a răspuns:

22-8 si 13-14

| Anonimul151 a răspuns:

În toată România, orele de liniște sunt aceleași. Însă între, 13 si14 nu prea se respectă.

După ora 22 însă, dacă încă e de exemplu "petrecere" cu muzica dată la maxim, poți suna la politie.

22-8 si 13-14

| GJoe a răspuns:

Buna, consulata legea 61/1991 privind ordinea și liniștea publică.