| Georgiana0505 a întrebat:

Ajutor laughing. Am o problema puppy dog eyes. Am fost cu un baiat timp te aproape 4 saptamani. Nu ne-am sarutat pentru ca amandoi suntem timizi. Si, el s-a despartit de mine pe motiv ca eu am inceput sa fac gesturi, fite si figuri. Doar el a observat asta! Cel mai bun prieten al lui, care este si un prieten foarte bun de-al meu, spune ca nu stie ce are el, si ca s-a schimbat. El crede ca cineva i-a bagat ceva in cap si nu mai poate sa isi revina. Eu nu cred ca am fost fitoasa, pentru ca daca eram, nu stateam timp de 19 zile ( le-am si numarat) la el in zona sa-l vad cum joaca fotbal, si sa ma rog sa ma bage putin in seama ( el doar ma tinea de manastraight face ). Asta era relatia noastra : 30 de minute stateam impreuna pe zi si ne tineam de mana si nu vorbeam deloc. Eu bineinteles ca l-am inteles, de multe ori. La scoala nici macar nu ma saluta, pentru ca ii era rusine. Am inteles si asta. Vroia sa fie cu mine de un an, si cand a fost cu mine, nu a mai vrut, si s-a schimbat si nimeni nu stie ce are! De ce? Eu tot ma rog de el sa ma ierte, dar el nu vrea. Spune ca sunt si enervanta. Da? Chiar >sunt Eu eram aia care ii spuneam sa mai stea si cu mine, si tot eu sunt aia enervanta straight face. Cred ca l-am bagat prea mult in seama, si am pus prea mult suflet.Ce trebuie sa fac ca sa fim din nou impreuna? Are cum sa ma uite daca un an m-a asteptat? Astept raspunsuri! Dau funda! puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| RELIABLE a răspuns:

Salut am citit povestea ta si pot sa spun ca nu e mare lucru o simpla cearta, din moment ce prieteni lui zic ca nu mai e el atunci inseamna ca Ssufera dupa tine.
Problema ta e ca esti prea insistenta, nu te mai ruga de el, esti prea insistenta trebuie sa fii mai orgolioasa daca vrei sa-l recastigi joaca si tu cu aceiasi moneda, nu-l mai baga in seama prefate bucuroasa si fericita (cand de fapt e viceversa). Uita-te la tine de cand nu te mai baga in seama cum umbli si suferi dupa el. Imagineaza-ti cum o sa umble el dupa tine cand ai sa te schimbi si tu.

| Georgiana0505 explică (pentru RELIABLE):

Multumesc mult! Sper sa functioneze happy.

| RELIABLE a răspuns (pentru Georgiana0505):

Cu placere sper si eu sa functioneze. Vezi tu si eu sunt baiat nici mie nu mi-ar placea ca fetele sa insiste, dau impresia ca sunt disperate dupa mine in schimb cele mai orgolioase cele cu nasul pe sus sunt in general mai serioase si atrag atentia. Numai bine.

10 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Ce mama masi, lasa-l in pace daca e prost, sunt zeci de baieti care te-ar vrea laughing

| KrEaThYvE a răspuns:

Fata... lumea e plina de baieti de treaba si simpatici, daca ti mult la el mai dai o sansa daca si el vrea dar eu as zice sa cauti pe altcineva pentru ca un astfel de baiat este usor de influentat si nu a avut incredere in tine

| SCG8 a răspuns:

Probabil prietenului tau ii era rusine sa trebuie bage in seama din cauza celorlalti care erau in preajma si cine stie te-ai gandit vtreodata ca el a vrut o relatie in secret si nu sa stier toata lumea poate el nu mai vrea sa fie cu tine din cauza ca poate te-ai schimbat si nu mai esti fata aceea de care ii placea lui poate ar trebui sa devi din nou fata acea!

| Georgiana0505 explică (pentru SCG8):

Bun happy. Eu nu cred ca m-am schimbat pentru ca, prietenul lui cel mai bun, spune tot pe fata! EL mi-a spus clar ca nu sunt fitoasa. Daca el spune, atunci chiar asa e big grin. Dar el oare ce a vazut? Ca doar el a vazut. El a spus ca o luam usor cu relatia si ca vrea ca mai tarziu sa se poata numi relatie. Bun. Am inteles. Am stat aproape 4 saptamani. Puii mei, macar sa vorbeasca cu mine laughing. Daca de sarutat nu era in stare, sa ma bage in seama macar straight face. Cum sa fac sa ma ierte?

| karsivan a răspuns (pentru Georgiana0505):

Sa e ierte pentru ce ai gresti cu ceva? da-l incolo cauta altul

| gaina007 a răspuns:

Cred ca ii e rusine sa te bage in seama ca esti urata!

| SoreeeStackhouse a răspuns:

Nu ma prea pricep la baieti dar totusi clar este ca sunt niste ciudati. a-r fi trebuit sa iti dea o explicatie mai buna decat; sincer?! asa zic toti cand ceva nu le mai convine.eu zic ca a-r trebuii sa il intrebi cum ai inceput sa ai fite si sa iti dea detalii, sa iti spuna adevarul. in orice caz nu cred ca asta e adevaratul motiv big grin