| AntoniaBwl a întrebat:

Ajutor TPU, nu mai pot de nervi! Aveam o colectie mare de bentite, m-am chinuit mult timp sa le colectionez, am dat bani grei pe ele dar fratele meu mai mare pentru ca avea nervi si vezi doamne nu i le placea mi le-a ars pe toate! Imi vine sa il omor, daca ma iau la bataie cu el el fiind mai tare poate sa ma bata de sa ma bage in spital. El nu tine cont ca e fratele meu el e in stare de orice.Parintii nu se baga intre noi,nu ne face nimic oricat de mult i-am implorat. Credeti-ma ca mor de nervi acum,puneti-va numai in locul meu. Spuneti,cu ce as putea sa ma "razbun" pentru ce mi-a facut? Sa il fac cumva sa se simta! Va rog mult de tot sa ma ajutati si sa imi spuneti ce sa fac. Tineam enorm de mult la bentite si sufar ca nebunul asta m-a lasat fara ele! Vreau sa spun ca este ca persoana foarte periculoasa, tipic unui om bolnav psihic. Eu cred ca si voi v-ati enerva si ati actiona. Dar cum? Vreau cat mai multe sfaturi si dure, ca sa il atinga emotional nu sa ramana asa satisfacut!

11 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Indiferența doare cel mai tare.

| gemeni6226 a răspuns (pentru supadeceapa):

Da asa este indiferenta doare mai rau pe orice persoana decat razbunarea.Eu mereu am ales aceasta cale in viata mea.Nimic nu deranjeaza mai mult pe cineva decat daca nu este bagat in seama.Nu tu salut, nu tu o privire, nu tu nimic.

| gemeni6226 a răspuns:

Nu te razbuna ignora-l si cauta sa-ti vindeci sufletul incercand sa gasesti o alta pasiune.Stiu ce inseamna sa pierzi ceva la care ai tinut foarte mult.In viata asta am patit de foarte multe ori asta.1-la varsta de 6 ani am avut o mare colectie de bucatele de tot felul de stofe din toate materielele. Tatal meu de pe o zi pe alta le-a dat la cineva.Am avut o colectie foarte frumoasa de martisoare pe care cineva m-i l-a furat in clasa 8(m-a pus mintea mea slaba sa le duc pe toate la scoalasad )Iar recent de cand sunt adulta dupa ce mi-a murit sotul cineva mi-a recomandat doua jocuri pe Facebook care sa-mi sustraga atentia si le-am iubit foarte mult, dimineata ma trezeam cu jocurile acelea seara ma culcam cu jocurile acelea, frontiere ville si city ville am jucat. Dupa ce l-am jucat timp de 4 ani de pe o saptamana pe cealalta mi-au luat jocurile respective adica l-au sters de pe Facebook. Durere! dar nu am avut ce face.In viata asta mereu pierdem dar trebuie sa mergem mai departe si sa ne cautam alte scopuri alte pasiuni care sa ne faca sa uitam pierderile si sa ne faca sa vedem din nou ca viata e frumoasa si merita traita.

| aditimus a răspuns:

Totusi e fratele tau, obiectele in timp se devalorizeaza dar o relatie de familie nu, nu cauta razbunare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un șut în coai* și ți le cumpără înapoi.

Răspuns utilizator avertizat
| JulyDreams a răspuns:

Nu cred sa existe pe lume vreo razbunare pe masura pierderii tale, acea minunata colectie de bentite, acum facute scrum. Poti strange cenusa lor, sa o pastrezi amintire. Astfel el va vedea cat de mult suferi si isi va da seama de greseala epocala pe care a facut-o.
Este chiar trist. Sper sa gasesti pe cineva sa te consoleze.

| User23434 a răspuns:

Rade-l in cap când doarme rolling on the floor)

| YoULoVeAnGeL a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te razbuni. Eu personal i as fi facut rau la ce avea mai de pretlaughing dar bineinteles ca era mai rau dupa si puneai paie pe foc. Incearca sa il ignori. Depinde de starea pe care o ai tu in suflet. Daca esti dispusa sa ieri, iarta pur si simplu. dar daca are un comportament atat de ciudat precum l-ai descris. indeparteaza-te. Si mentine distanta necesara. Tu stii cel mai bine. Sper sa fie de bine!

| AfterDark a răspuns:

Leaga'ti inima de bunuri sufletesti, nu materiale si te vei simti mult mai bine! Intr'adevar e un lucru total retardat ce a facut dar fapta e implinita deja—nu mai ai ce sa faci. Arde'i si tu ceva sau ia'i daca tot vrei sa te razbuni cumva noroc laughing))

| AfterDark a răspuns:

Sau ai mai putea sa ii spui sa iti cumpere altele inapoi. Cred ca ar fi mai ok asa. Daca nu are bani el are bani maica'ta cu siguranta sa'i dea. Numa bine ar mai plati si ea in bani pentru neraspunderea si nepasarea ei!