| DenisaDeny900 a întrebat:

Am 24 de ani şi sotul meu are 40 de ani noi suntem căsatoriţi de un an şi ne stim de 5 ani,când iesim pe stradă lumea se uita ciudat la noi si mulţi îl îmtreabă daca e tatal meu sau alti cand le zic ce varsta are soțul meu imi spun ca mi am distrus tinereţea,eu în preajma lui mă simt iubită, protejată si înţeleasă părinţii lui ma au acceptat uşor si ai mei la u acceptat pe el chiar dacă el a mai fost căsatorit odată dar nu are copii cu fosta soţie si nici eu cu el nu avem momentan pentru ca nu sunt pregatită să fiu mamă amdeci doar 24 de ani şi el înţelege asta el mă face mereu fericită e totul pentru mine eu nu îmi vad viaţa fără el întrebarea mea e ce parere aveţi voi despre asta? Voi credeţi ca e cum zice lumea cand ne vede îmbreună? Ce părere aveţi de relaţia noastră din câte vam zis eu?, ce părere aveţi de reacţia celor din jur? E diferenţa de vârsta dintre noi mare dupa parerea voastra? De ce uni cand mă vad cu el zic că e tatal meu? Vreu niste sfaturi si raspunsuri de la voi va rog

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

E relatia ta nu a noastră așa că ce contează ce zicem noi.

| suntserios a răspuns (pentru suntserios):

Vezi ce iti ziceam eu, apar persoane precum Violetta care stiu ele sigur sigur ca relatia ta e bazata doar pe sex.

| DenisaDeny900 explică (pentru suntserios):

Multumesc devraspuns e cel mai folositor

| DenisaDeny900 explică (pentru DenisaDeny900):

De raspuns

26 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lumea vorbeste de invidie si de necunostinta /prostie.
Cunosc multe casnicii cu diferenta de varsta "mare" (chiar peste 20 ani), care sunt foarte bine.
Exista casnicii si cu diferenta de varsta inversa, chiar mare (vezi premierul Frantei).
"Lumea" se plictiseste de asemenea barfe, in scurt timp, mai ales daca nu sunt bagate in seama de cei vizati.
Concluzie: tratati "problema" cu ne-bagare in seama si apele barfelor se vor linisti in curand!
Va doresc "casa de piatra" si sa va iubiti pana ce moartea va va desparti!

| ania a răspuns:

Intre bunicii mei erau 15 ani si au trăit impreună 60 de ani, voi să fiti fericiți. dacă te gandesti să aveti copii doar peste 10 ani, poate sotul nu va avea atata energie ca acum si vei regreta. Bunica mea la 21 deani avea deja 2 copii.

| MarianWLF a răspuns:

Daca tu esti fericita e tot ce conteaza, lumea va reactiona e normal, mai greu iti va fi peste 10 ani de zile, gandeste-te tu 34 floarea varstei, el 50, daca crezi ca poti merge in continuare la fel de mandra de mana cu el pe strada si poti dormi in acelasi pat cu el cu aceeasi placere atunci succes.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este cam, mare diferenta de varsta dintre voi, sigur l ai luat pentru bani, ca altfel nu se explica, gaseai unul de varsta ta sau cu 2, 3 ani mai mare dar clar tu cautti banii, iubirea este doar asa o poveste
pe care o spui tu altora, dar adevarul este ca tu l ai luat pentru bani.

| DenisaDeny900 explică (pentru CristiDinBucuresti):

La m luat din iubire chiar daca e mai mare ca mine eu în preajma lui mă simt protejată

| Violleta2022 a răspuns:

Fericirea asta poate dura vreo 10 ani, pana ce el atinge andropauza si apare declinul sexual, tu dorind mai departe sa te simti iubita, dar nu vei mai primi acelasi tratament din partea lui si vei ajunge sa-ti cauti amant sau fericirea in bratele altui barbat.
Diferenta de varsta este prea mare intre voi si sunt prea multi factori care se vor vedea mai clar, dupa ce sexul nu va mai fii obiectul principal al relatiei cum este acum.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Diferenta nu mi se pare as ade insurmontabila, dar depinde si cit de distrus e el la 40. Nu de alta, dar multi barbati romani la 40 sunt ca altii din tari gen Belgia sau Suedia la 75...

| Frank51 a răspuns:

Nu te-ai gândit la aspectul ăsta înainte să te căsătorești cu un om cu 16 ani mai în vârstă? Dacă oamenii se uita ciudat e pentru că arătați ciudat. Dacă oamenii zic că pare a fi tatăl tău, chiar pare a fi tatăl tău. La lucrurile astea trebuia să te gândești înainte, că nu e ceva așa complex.

E bine să gândești realitatea din punct de vedere obiectiv, este o diferență mare de vârstă? categoric. Vă afectează viața socială? Categoric. Vă pasă? Din păcate da.

| Holiday a răspuns:

Te stresezi degeaba. Nu are absolut nicio importanta ce cred unii, sau altii.

| siriusblack98 a răspuns:

E relatia ta, nu a noastra. Si cred sincer ca nu ai dori sa auzi pareri sincere din exterior despre o relatie dintre o tanara de 24 de ani si un barbat obosit de greutatile vietii de 40 de ani, pareri bune asa la modul general nu o sa auzi. Doar voi stiti cum va intelegeti, noi nu avem de unde sa stim ce chimie este intre voi. Ca sa iti raspund strict dupa opinia mea personala daca tot insisti si crezi tu ca te ajuta parerile unor straini: "E diferenţa de vârsta dintre noi mare dupa parerea voastra?" Raspuns: DA, dupa parerea mea este o diferenta mare care o sa se vada peste cel mult 10 ani de relatie, acum tu nu o vezi dar o vad cei din jur care stiu deja cum o sa decurca in mare parte.
"De ce uni cand mă vad cu el zic că e tatal meu? Vreu niste sfaturi si raspunsuri de la voi va rog" Raspuns: Pentru ca e foarte vizibila diferenta de varsta, logic. Mai ales daca ai un aspect mai de copil asa, e logica treaba.

| mODIN a răspuns:

Doamne, deci Violleta2022 continua sa ma surprinda prin ce aberatii scoate pe gura. Te rog nu asculta un cuvant din ce-ti zice asta. Cauta-i numele pe site si o sa vezi doar oameni care zic ca spune tampenii.

"Fericirea asta poate dura vreo 10 ani"... nu stiu cum se face ca ea e expert in finante, nutritie, relatii, psihologie, filosofie, parenting, sport... si acum deodata vede si in viitor.

Fericirea voastra poate dura tot restul vietii! Diferenta de varsta e mai mare decat vezi de obicei, intr-adevar. Nu vad nici un fel de problema la asta, mai ales daca tu spui ca te simti in siguranta in preajma lui. Bine ca acum deodata trebuie sa acceptam toate abominatiile de timpul poliamarous-genderfluid-pansexual, dar daca diferenta de varsta e putin mai mare, deodata sarim si judecam oamenii?

Tot ce pot spune este: sa va tina!

| ioana748 a răspuns:

Nu este o diferență extraordinara de vârstă.
Putea sa ți fie frate mai mare poate...
Adică totul este în regula, va înțelegeți în familie și tu tot cauți motive sa nu fii bine?
Mda deci este adevărat ca omul este setat pe suferinta și nu vrea sa se desprindă de ea.
Fiți fericiți și exemplu pentru alții care nu știu ce este iubirea.
Ești o femeie iubita și respectata?
Eu zic ca ți ai prețuit tinerețea prin alegerea făcută.
Focuseaza te pe familia ta si restul cantități neglijabile.
Nici nu merita discutat, bazaconii.
Viata frumoasa în continuare, îți doresc.

| LaviniuA a răspuns:

Lumea zice ca ti-e tata... are dad body? Sa dea burta jos, sa isi puna par pe chelie, sa puna creme pe fata... rezolvat.

| KovacsB a răspuns:

Cont nou, intrebare ciudata.
Acelasi troll cu probleme psihice.

| DenisaDeny900 explică (pentru KovacsB):

Da poate e cont nou.dar asta nu inseamna ca sunt troll mi-am facut contul pentru ca am gasit acest site si am vrut sa vad ce parere au oameni de diferenta fe varsta dintre mine si soțul meu daca au si ei acceaşi parere ca cei care îi cunosc

| KovacsB a răspuns (pentru DenisaDeny900):

Tot troll ramai.
Unei persoane sanatoase la cap nu-i vine dubiul dupa un an de casnicie sa intrebe niste necunoscuti pe primul site gasit daca este ok sa aiba sotul mai in varsta.

| Standt a răspuns:

16 ani e cam mult. Dar pentru el, tu esti trufanda si te rasfata. E normal. Plus ca la 40 de ani el are deja experienta, stie cum sa se comporte cu femeile. Acum, nu e nici o problema. Diferenta se va vedea peste ani.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Incearcă sa-ti maturizezi aspectul.
Machiaj, haine, coafură.
Si probabil problemele tale legate de societate se vor diminua foarte mult.
Cauta pe internet cum sa te machezi ca sa pari mai matura, ce haine reprezinta o femeie mai matura, ce coafură.

Dar tu arati de 24 de ani sau esti mai copil decat persoanele pe care le cunosti tu de aceeasi varsta?

| Robert45481 a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Mi se pare cel mai prost sfat dat vreodată

| Holiday a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Nino, nino! De ce ar face tampenia asta?!

| HUAWEHUAWE a răspuns (pentru Robert45481):

laughingde ce ti s-a parut asa prost?

| frizzyhair a răspuns:

Ignora lumea ca nu iti platesc ei facturile, nu se duc la munca in locul tau si nici nu au grija de tine sau de familia ta. Daca voi sunteti fericiti, ce conteaza altceva, mai ales gura lumii?!

| dragonu8 a răspuns:

Eu zic ca diferenta de varsta nu conteaza si zic sa nu mai bagi de seama gura lumii sau care se uita si multe altele.doar stiti ca gura lumii no astupa nici pamantu, asa si la mine eu is mai mare ca ea cu 15 ani dar nu ma intereseaza ce zice lumea ma doare la bască.asa ar trebui sa fiti si voi traitiva viata oameni buni lasati trecutu viitorul conteaza si sa nu va mai intereseze ce face stanga si ce face dreapta.
Va urez succes in viata si traitiva momentele frumoase