| AvalohAlyn a întrebat:

Oare ne vom intalni cu parintii,bunicii si ceilalti pe care ii iubim dupa moarte,in viata eterna? Voi ce credeti,ce simtiti? E trist cand te gandesti ca moare cineva drag si poate nu il mai vezi NICIODATA...sad
Eu visez ca o sa fiu etern cu parintii,bunicii,si viitoarea mea familie si o sa traim vesnic, bucurandu-ne.E doar un vis...
Ar fi posibil?sad

Răspuns Câştigător
| Boiiii a răspuns:

Nimeni nu stie ce se intampla dupa moarte.
Exista dovezi pro si contra dar din cauza ca nu se poate observa ce se intampla dupa moartea celebrala putini oameni se aventureaza in descoperirea acestui mister.
Personal eu cred ca e posibil sa ne ducem undeva din cauza ca corpul uman contine electricitate adica energie produs de sistemul nervos iar energia nu se poate distruge ea se transforma.
Ceea ce am zis mai sus e doar o teorie dar cine stie vom vedea noi intr-o zi.

7 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ai putea sa traiesti fericit si sa te bucuri aici, pe Pamant.
Sunt atatea lucruri de facut, atate locuri de explorat. Ai fost in Egipt, sau in Dubai? Ai sarit cu parasuta? Bungee jumping ai facut?

Un Burrito ai mancat? Cum frate poti sa te gandesti la moarte fara sa incerci un burrito? Zau ca nu te inteleg.

| costis a răspuns (pentru Inferno):

Tu ai sarit cu parasuta? Ai fost in Dubai? Ai facut bungee jumping?

| danay72 a răspuns:

Da,in Biblie sunt mentionate 9 invieri care au avut loc si invierea lui Isus este celebrata de milioane de oameni.Biblia ne da asigurarea ca ii vom revedea in paradisul pamantesc, care va fi dupa sfarsitul lumii.Ioan5:28,29,Psalmi37:9-11,Isaia65:20-25

| sublime89 a răspuns:

Daca parintii si bunicii se vor intalni cu noi, atunci ma intreb cine se va intalni cu stra-bunicii, dar cu stra-strabunicii? Cand ne imaginam viata de dupa moarte, cu totii ne gandim la rudele apropiate, pentru ca doar pe alea le cunoastem. Nimeni nu se mai gandeste la rudele indepartate, si ce s-a intamplat cu ele. Daca si ei sunt in rai, atunci ce fac? Si depinde cat de departe vrei sa mergi in timp. Cu cat mergi mai mult in trecut, cu atat ti-e mai greu sa-ti imaginezi ca toti acei stramosi ai tai sunt undeva in rai si ca te asteapta. Gandeste-te ca ai stramosi care au murit acum sute sau mii de ani, cu care n-ai absolut nimic in comun, in afara unor gene. Ce ai putea vorbi cu ei in rai? Imagineaza-ti sa-ti intalnesti un stramos din evul mediu, sau din antichitate, poate chiar din preistorie. Eu nu vreau sa-ti distrug sperantele, pentru ca inteleg perfect de ce le ai. Si eu mi-as dori sa existe viata dupa moarte si sa fiu cu familia mea pentru totdeauna. Dar in acelasi timp vreau sa aflu adevarul, si sa il accept asa cum e, in timpul foarte scurt pe care il am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti religios, da, poti crede ca ii mai vezi dupa ce mori. Dar daca esti realist iti dai seama ca nu o sa ii mai vezi nicidoata

| NuAmNumeStraniu a răspuns:

Salut

| LucyNyuu a răspuns:

Daca te iei dupa Biblia crestina ati putea fi credinciosi cu titii si sa ajungeti in rai dupa moarte.Iar dupa ce moare toata familia va puteti regasi prin multimea de mii de credinciosi care au ajuns in rai...(repet, asta daca ati ajuns toti in rai)
Dar personal nu cred ca ar fi posibil...