| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut o tipă la sală acum o săptămână care e mai în vârstă decât mine cu vreo 12 ani. A zis că face sală de vreo 10 ani și da, arată bine la corp, dar la față așa și așa. Ei și mai înaltă cu vreo 20-25 cm decât mine. I-am zis că eu m-am apucat de sala de vreo 4 ani. Am vorbit în ziua aia cam cat am stat pe acolo iar la un moment dat m-a întrebat dacă vreau să mergem amândoi regulat că mergea cu una și nu mai are cu cine și stă la 3 străzi de mine, dar s-a angajat și nu mai are timp și i-am zis că ok, de ce nu. Totul ok până după vreo 2 zile când a început să se poarte ciudat și mi-a zis că are 3 copii și bărbat care lucrează afară și îi trimite bani, dar să stau liniștit că nu l-a mai văzut de mai bine de 1 an. Și eu am zis că nu-i nimic, adică wtf ce puteam să-i zic? Apoi vine pe lângă mine și își dă palme peste fund de se uitau toți ca la dracu la noi. A doua zi a fumat în baie și i-a reproșat femeia care are grija de sala că de ce a fumat daca ieșirea e la 2 pași, iar asta a înjurat-o pe femeia aia amărâtă. Într-o zi am făcut greșeala și am luat-o pe strada mea și a văzut unde stau, iar mai târziu a venit și m-a întrebat dacă vreau să mâncăm semințe și am zis că bine și a fost nașpa, mi-a aruncat semințele în fața porții, iar palme peste fund ca sa văd eu și a scuipat la greu pe jos, apoi a plecat. Acum nu știu un mod elegant în care să-i zic că nu vreau sa mai am treabă cu ea pentru că nu este genul de om cu care sa vorbești calm, vorbește urât din motive stupide, sună când ți-e lumea mai dragă și îmi face vizite random când trece prin zonă. Nici nu m-am băgat în treaba asta, ea a creat totul. Singura varianta ok pentru mine e să am treabă cu ea doar la sală, nu și afară. Voi ce ziceți?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Spune i ca ai prietena sau ca iubești o fata. Schimba sala eventual, e prea directa și agresiva chiar și pentru o aventura. Sau găsești o formulare ok, care sa mai pună stop la astfel de comportament dar încearcă sa pui capăt fiindcă dacă nu spui nimic ea o ia ca pe o incurajare

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreab-o daca vrea maciuca sa va simtiti bine dupa zici sa mancati altceva mai bun decat seminte

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ea e țigancă? Ca asa se poartă de parca ar fi.

| RobertMoon a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e. Cred că e barbasu sau vorbește așa din cauza anturajului

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vrea sa se culce cu tine. Stabileste un program clar in care va puteti vedea, si se va calma. In rest, o ignori.
Daca vrei sa scapi de ea, f te-o prost. S-ar putea sa iei bataie, dar aia e.

| Sophieka a răspuns:

Asta nu stie ce e aia *elegant* dar sa iti fie invatatura de minte si sa nu te mai legi la cap cu nimeni.

Nu ii mai raspunde nici la telefon, nici la poarta, nu ii mai raspunde la niciun SMS si du-te la o ora difera la sala sau schimb-o si daca o vezi pe strada, cand se apropie de tine, tu treci pe cealalta strada ca sa o eviti, te faci pur si simplu ca nu o cunosti.

| dinaprilie a răspuns:

Schimba sala si puneti vergheta pe deget

| Digikey a răspuns:

Nu merge cu jumatati de masura.
Te bagi in rahat de nu te mai scoate nimeni.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Femeia vrea ceva ceva de la tine... De ce sa nu-i oferi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai neinspirat e că stie unde stai.
Acum poftim de mai scapă de ea dacă poti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă e reală povestea ta - e genul de femeie care vrea să facă sex foarte puternic și cu o ultimă poziție pusă capră că e înaltă și distrusă total în sula bărbatului.

| 1234568807 a răspuns:

Se da la tine, dar nu cred ca ar fi ok sa ai treaba cu ea de in timp ce are sot si copii, ce femeie e asta daca face gesturi din astea? Si mai are si familie, doamne iarta-ma

| geoconda a răspuns:

Cum să mănânci domnule, semințe?
E nesimțită tipa. Îi spui clar în față, nu te mai ascunzi.
Ceva de genul, minte-o că ai iubită. Sau soție.

| IrinaMihaela15 a răspuns:

Încearcă sa vorbești cu ea intr-un mod calm și fără s o jignești sau sa n o faci intr-un fel, ca să nu se enerveze. Încearcă sa I explici ca tu consideri ca are un comportament ușor deplasat și ca ar fi spre binele ei sa vadă un psiholog, ca pana nu se duce sa vadă un psiholog nu vrei sa mai vorbești cu ea și ca o s o eviti/ignori. E clar ca are traume/probleme curente și ca are nevoie de ajutor. Dacă o sa reacționeze urat și n o sa to ia sfatul aia e, măcar ai încercat. Din punctul ala o eviți și schimbi sala dacă e nevoie.

| yooshi a răspuns:

Efectiv spune-i ca nu mai vrei sa ai de aface cu ea.Nu exista mod elegant atunci cand cineva intra in spatiu personal, it's basically harassment.

| anonimx2x a răspuns:

Dai la buca, asta cauta
Trage pe ea cât poți, nu lua în seama ce face ea, dai la bucă cât poți