| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Am familia alaturi de mine, totusi ma simt singur? De ce, ati patit?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa de comunicare este cea care iti da acest simtamant.
Implica-te mai mult in viata de familie si ii vei simtii foarte apropiati.

| Deaad a răspuns:

Am mai patit.
Trece.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai nevoie de mai multa atentie, poate ti-ar trebui prieteni adică persoane apropiate vârstei tale cu care sa ai lucruri în comun și sa ieșiți împreună sa va distrați.

| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Prezenta fizica a unui grup de persoane nu este echivalenta cu intimitatea emotionala cu acei oameni, care presupune comunicare, solidaritate, activitati comune. Grupul de apartenenta (fizica) si grupul de referinta, caruia ii apartii din punct de vedere al valorilor si preocuparilor, rareori coincid.

| Stephanie20 a răspuns:

Da. Te simti asa din cauza ca nu ai o viata sociala asa plina sa zicem.
iti recomand sa iti petreci timpul mai mult cu prietenii tai.

| Adelina1995 a răspuns:

Probabil ati lipseste acel ceva, o partenera sau prietenii tai, incerca sa fii mai comunicativ cu lumea din jurul tau si ti se va schimba si starea aceasta.

| Nikufol a răspuns:

E un sentiment al varstei, v-a trece, gaseste-ti mai multe ocupatii sa n-ai timp pentru a observa asta^^