| alexbboy13 a întrebat:

Buna TpU! Ma numesc Alex si de ceva timp am inceput sa ma simt cam singur. Chiar daca pretenii si familia sunt mereu alaturi de mine, eu tot simt lipsa unui lucru. Pur si simplu vreau sa-mi fac si eu o iubita si sa ma simt iubit. Probabil ca o fi din cauza ca abia ce am intrat in adolescenta. Am incercat sa vorbesc cu o fata dar nici in seen nu m-a lasat. Ce ar trebui sa fac sa nu mai simt singuratatea asta?

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebuie sa iei lucrurile pas cu pas. Nu pot sa ai o relatie cu oricine iti iese in cale. Trebuie sa existe o baza, adica prietenia, apoi daca exista atractie din partea amandurora, o sa apara si relatia. Nu trebuie sa te grabesti, lasa lucrurile sa vina de la sine, fara sa le fortezi.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Să existe prietenie ca să ce? Pentru a spune că ești un tip minunat, ai tot ce trebuie, doar că ea te iubește ca prieten?

| Aasdfghj a răspuns (pentru alexalx1234):

Pentru ca pe asta se bazeaza o relatie sanatoasa. happy

| alexalx1234 a răspuns (pentru Aasdfghj):

Mă refer la faptul că te bagă în friendzone chiar dacă spune că ești un tip minunat.

| Violleta2022 a răspuns:

Draga Alex, poate vrei sa-ti faci o prietena, fiindca la 13 ani nu ai cum sa ai iubite, acelea apar mai tarziu in viata ta, dupa 17-18 ani.
Uita-te la colegele din clasa, sau din scoala si care-ti place, mergi si vorbeste cu ea, cere-i prietenie.

| sierra1 a răspuns:

"Ma numesc Alex...Ce ar trebui sa fac sa nu mai simt singuratatea"

câți anișori are Alex?

| alexalx1234 a răspuns:

Să fi fericit că măcar familia îți e alături... În cazul meu, în fiecare zi am parte doar de certuri și drame din toate nimicurile. Susținere 0 barat.

| Design2021 a răspuns:

Ar trebui sa iti cauti o activitate care iti place si sa socializezi mai mult cu lumea in general, cu copii de varsta ta.