| PulbereDeStea a întrebat:

Am fost impreuna acum 3 ani. A fost o relatie de scurta durata. Din cauza barfelor, dar si din cauza trecutului meu care nu ma lasa in pace, am crezut ca nu este pentru mine. Nu stiam ca il iubesc. Am mai avut 2 relatii de scurta durata, am incercat sa il uit dar nu a fost posibil. A avut si el doua relatii( a doua fiind actuala relatie). Problema este ca imi place mult de el, cred ca il iubesc. Am uitat sa mentionez ca si lui i-a placut de mine. Doar ca am fost eu oarba care nu a observat. Pe langa asta, avea o parere cam proasta despre mine, deoarece nu am aratat cum sunt eu cu adevarat. Acum imi pare rau. Daca nu vom mai fii impreuna, cum as putea sa il uit?
Dar ce sanse mai am sa fiu cu el? Ar trebui sa vorbesc cu el, asa sa vad ce mai face? Sau mai bine nu? Am vorbit cu el inainte sa aiba prietena, doar ca nu i-am spus ce simt(atunci el a initiat dialogul). As fi vrut, sa vorbesc fata in fata cu el, pentru a vorbi deschis.

PS: Actuala seamana cu mine. Cel putin asa mi se pare mie. sad

Fara glume rautacioase. Multumesc celor care vor citi, si vor raspunde. Chiar am nevoie de un sfat.

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca are prietena nu e chiar indicat sa mai faci ceva sa il recastigi pentru ca nu cred ca tie ti-ar place sa intervina,, fosta,, atunci cand ti-e lumea mai draga dar pentru asta poti avea o discutie cu el[sa zicem ca relatia lui e doar de fatada]

| neutrino a răspuns:

In trenul pierdut nu te mai poti urca. Pune ochii pe alt tren, eventual cu alta destinatie.

| PulbereDeStea explică (pentru neutrino):

Dar totusi simt ca ar trebui sa vorbesc cu el. Si eu gandeam la fel, pana cand l-am intalnit pe el. Doar ca nu am stiut sa ii spun ce simt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmm.Daca are acum o prietena, e cam greu si este cam nedrept sa lupti sa-l recastigi.In fine, daca ai adresa lui de yahoo, facebook-ul sau numarul de ttelefon, lasa-i un mesaj ca vrei sa vorbesti fata in fata cu el. Asculta-ma ca sunt baiat. Daca accepta asta, e posibil sa ai trac sau nu vei putea vorbi in larg, nu vei putea spune ce vrei de fapt.Scrie si repeta ce ai de gand sa-i spui.Cuvinte din inima, ce iti dicteaza inima si sufletul.Gandeste-te care parte a e mai grea, cea de al parasi, respinge sau cea de al avea iubit. Cam asta e. Eu unul ti-as mai da o sansa, as mai da o sansa tuturor iubitelor mele cu care am fost.Sansa de a spune ce are pe suflet, ce vor inima lor. Deci e posibil sa ai trac sau sa nu-ti gasesti cuvintele, ai grija ce faci.Suna-l.happy

| PulbereDeStea explică (pentru anonim_4396):

Am vorbit cu el pe facebook. Am discutat mai mult de 1 ora, despre vreme, despre noi...De Pasti a zis ca vrea un ou rosu de la mine.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, cred ca ar trebui sa-l opresti sa-i zici adevarul ce simti pentru el. Sau poate ca ii scrii intr-o scrisoare, zicandu-i ca nu ai curaj sa ii zici in fata de teama ca te va respinge. Vei vedea reactia lui.

| MaiaMartinas a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el odata si sa-i spui tot ce simti..stii..deja a trecut atata timp de cand v-ati despartit si tu tot tii la el..cat vrei sa mai treaca pana ii spui ce simti? Uite, este o vorba, macar sa incerci..si daca te respinge, mai ales ca are alta relatie..asta e..treci mai departe.dar macar nu vei ramane cu regretul "de ce ar fi fost daca."

| caticv a răspuns:

Hey,nu te panica. ar fi bine mai intii sa deveniti prieteni,vorbeste cu el,glumeste, deveniti buni prieteni(in caz de vrei sa fii impreuna cu el), iar daca vrei sa-l uiti nu te pot sfatui cu nimic, eu mi-am uitat fostul dupa ce mi-au fost deschisi ochii de prietena mea care mi-a aratat ca e un ticalos, poate asta ar trebui sa faci. succes

| ABCDEFGhijklmnopqrss a răspuns:

Nu trebuia sa bagati in seama barfele!

| PulbereDeStea explică (pentru ABCDEFGhijklmnopqrss):

Da, intotdeauna sa faci ceea ce simti.