| 334499 a întrebat:

Am fost inchis in mine din liceu pana la 26 ani pe care ii am acum.Cat de greu e sa ma integrez social acum? Decat sa traiesc fara prieteni si o iubita mai bine nu mai traiesc.

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Pai fii deschis atunci, cautati un scop in viata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca rostul tau in viata este sa-ti faci prieteni atunci nu am ce vorbi cu tine, oricum societatea in ziua de azi e una foarte perfida, asq ca trebuie sq mergi spre scopul tau fara ati cauta prieteni, ei vor aparea de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbești aiurea. sunt multe motive pentru care merită să trăiești. nu totul se rezumă la prieteni\iubită. problema e la tine. încearcă să fii mai deschis, tu îți faci viața.

| Rainmaker a răspuns:

Salut!
Poate ca ai avut tu motivele tale sa fii asa si acum nu le mai ai.Nu-i rau! Mai bine mai tarziu decat niciodata.Nu-i prea greu sa te integrezi social. Arata-te si tu mai interesat de preocuparile apropiatilor tai, fii mai comunicativ, incearca sa mai faci cate o gluma, fii amabil si ajuta-i pe cei care consideri ca au nevoie.Rezultatele nu vor intarzia sa apara.Bafta!

| SMSK8Crew a răspuns:

Apuca-te de ceva, gen tenis de camp, pictat...