| anonim_4396 a întrebat:

E problema grava daca esti inadaptabil social, fără prieteni, pur si simplu mi-e greu sa ma integrez?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești, nu. Dacă faci ceva anti, împotriva societății, da.

| Celcestietot a răspuns:

Cred ca nu este nicio problemawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce vrei de la viata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. sunt mulți în situația ta din cauza ca sau învățat sa trăiască în mediul virtual sau au avut o copilărie grea sau traume ce nu le o depășit. Dacă ești afectat de treaba asta da ar putea fi dacă ești indiferent nu dar mai târziu vei regreta ca nu ai făcut nimic și nici nu te ai distrat, nu ai ajuns la nici o realizare, timpul se scurge în defavoarea ta cred ca ai vrut sa scrii asocial ca nu comunici nu antisocial, ești mai degrabă introvertit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cam de asta regret eu, au trecut anii foarte repede, nu m-am distrat niciodată, dar viața merge înainte.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da timpul nu îl mai poți recupera. Stai chill încă ești tânăr mai poți schimba unele chestii trebuie doar sa vrei sa îți dorești cu adevărat sa lupți doar asa vei triumfa. Sunt destui inadaptati care s-au schimbat dacă ei au putut și tu poți trebuie sa ai mai multa încredere în tine și sa te deschizi mai mult da nu in fata oricui trebuie sa ai și un fler sa citești bine oamenii

| Nume6 a răspuns:

Asta se rezolvă cu multă vointă, nu e grav dar iti poate cauza psihic, ajungi la depresie. De asemenea, are si asta o cauză din copilarie, sau poate fi pe cale genetica, daca ai mai avut pe cineva in familie așa. Oricum ar fi se rezolva cu vointă, ai si nevoie de persoane in jurul tau care sa te ajute sa iesi din acest glob de sticla in care te-ai afundat. Macar un prieten trebuie sa ai, iesi cu el la o cafenea, si iesitul iti face bine. Calatoreste, uite ce tara frumoasă avem.