| stefanuc a întrebat:

Am o curiozitate! Exista o fată pe care o plac încă din clasa a 9-a acum 4 ani însemnând! Curiozitatea mea este! Cum aș putea afla dacă mă place ea spunându-mi că nu înțelege de unde iubirea mea pentru ea cu toate că în februarie-martie a avut un comportament ca și cum i-ar fi plăcut de mine! Credeți că dacă încerc următorul lucru și anume să mă dau drept un prieten de al meu și să îi spună despre mine că sufăr de nu știu ce și care ar putea să se dea de gol Mai este ceva de la o vreme o văd că se uită iar la mine Joi la ora de română după ce profa a terminat de predat ne uitam eu și ea la profă și deodată ca un semn m-am uitat la ea și ea s-a uitat la mine în același timp! Nu ne-am mai schimbat privirile cum o făceam de obicei ci am păstrat contactul vizual cam 1 minut mai mult nu s-au putut pentru că s-a sunat de ieșire iar la noi era ultima oră! Ultimele lucruri spuse...ar putea fi semne că încă mă place dar nu vrea să arate Menționez că a spus că este cu cineva dar nu am văzut-o ducându-se in locul ei unde de întâlnea cu foștii o văd în locul de unde o ia mama ei cu mașina Și acum nu mai vrea să îmi răspundă la mesaje după ce i-am spus că o plac încă! de ce credeți că nu mai vrea să vorbească cu mine Vreau sa strângem cat mai multe răspunsuri

9 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Bună Ștefan, cu părere de rău îți spun că fata nu te place. Probabil îi convenea să fiți prieteni, iar după ce ți-ai mărturisit sentimentele ai speriat-o și nu se simte confortabil în prezența ta. Dacă ți-a mai dat semne de simpatie înseamnă că doar voia să știe că încă se poate folosi de tine. Faptul că te-a mințit că e cu cineva înseamnă că a vrut să te evite. De 4 ani o placi și încă nu te-ai învățat minte. Sfatul meu e să accepți că nu te place, să plângi câteva zile, apoi să treci mai departe. Dacă o să rămâi fixat pe ea o să pierzi ocazia la alte relații frumoase.

| Sunshine123 a răspuns:

Poate si ea te place mult si totusi e timida, asteapta sa faci tu primul pas desi deja l-ai facut, poate e prea timida sa accepte sau chiar are un iubit cu care se vede si nu vrea sa se desparta de el pentru tine. Sauuu poate nu are iubit si ti-a spus doar asa ca sa ii lasi timp de gandire in privinta asta. Mai este si posibilitatea de a se juca cu tine mai intai sa te observe intr-un fel. Fiecare fata are metoda ei. Sau poate ai sufocat-o cu mesaje si a bagat faza cu iubitul ca sa o lasi sa mai respire. Ar putea fi inca 100 de motive dar eu mizez ca se joaca cu tine daca inca nu ti-a spus ca si ea te place.

| Bianca777 a răspuns:

Eu cred ca se comporta asa fiindca inca simte ceva pentru tine. Încearcă să vorbești cu ea si sa ii spui sincer tot ce simti pentru ea si nu irosi timp ca poate ti-o fura altul laughing) Cat despre chestia cu prietenul fals eu zic sa nu te dai drept altcineva ca sa obții ceva ci obține acel lucru prin forțele proprii.
Baftă!

| stefanuc explică (pentru Bianca777):

Păi i-am spus ce simt pentru ea! Și mi-a spus că nu înțelege de unde iubirea mea pentru ea! Deci... asta ce ar putea însemna?

| stefanuc explică (pentru Bianca777):

Păi mi-a spus că este cu cineva! Si de când mi-a spus ac este cu cineva nu îmi mai răspunde la mesaje, bine nu că înainte să îmi spună că e a cu cineva o făcea mai des(adică nu prea răspundea nici înainte)Crezi că ar fii bine să mai încerc? Dar în viitor, nu cred că e bine să o stresez,!

| stefanuc explică (pentru Bianca777):

Serios?

Răspuns utilizator avertizat
| Bianca777 a răspuns (pentru florynstefan1):

Eu zic ca ai sanse, mai las o sa se gandeasca

| stefanuc explică:

Mai este ceva:am înțeles de la colegul care mi-a dat numărul ei de telefon că l-ar fi certat pentru că mi-a dat numărul de telefon al ei!