| Dubs a întrebat:

Am o gramada de probleme, am un anturaj in care de obicei ma simt bine doar ca, tot timpul am certuri in familie parintii mei nu mai au incredere in mine si incerc sa imi ascund aceasta tristete cu un zambet doar ca nu imi merge tot timpul, am numai probleme si totul din vina anturajului meu as vrea sa pot iesi din el doar ca, sa nu mai am certuri si sa ma simt bine si sa nu imi mai dezamagesc parintii, m-ati putea ajuta adica sa imi dati niste sfaturi, ca nu stiu ce sa mai fac. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
De ce ai tai nu mai au incredere in tine?
Nu da vina pe anturaj. De fapt ceva tu faci bine si nu-ti potrivesti familia cu prietenii si cu ce vrei sa fii tu.
Treaba ta ce faci, dar prietenii nu te vor iubi si sustine in orice ai face pentru tine. Nu-ti vor plati scoli si nici nu te vor tine de mana cand iti va fi rau si greu. Asta este treaba familiei tale.
In viata, o sa ai multi prieteni, dar o singura mama/tata/etc.
Te-am tzucat, si cred ca va trebui sa alegi, sau sa clarifici cum iti traiesti aceasta perioada.

| cumvacumvacumvacumva a răspuns:

Nu ar trebui sa te schimbi de dragul prietenilor sau a parintiklor, fii tu insuti, ce, va trebui sa te prefaci toata viata ca esti altfel, asa cum le place altora?
prietenii cit si pariintii trebuie sa te accepte asa cum esti