| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare care as vrea sa o adresez in special parintilor.

Am 15 ani iar iubitul meu 17. El este din alt oras si ne vedem extrem de rar(400 de km intre noi), suntem de 1 an si ceva impreuna iar de 3 ani ne cunoastem mentionez ca e o relatie serioasa. De curand el a venit cu tatal lui la mine in oras si au stat la un hotel, am venit cu ei acasa si s-au cunoscut. Din ce am vazut tatal lui cu parintii mei se intelegeau destul de bine. Vine ziua mea si as vrea sa le zic parintilor mei daca pot sa merg un weekend la iubitul meu acasa. Sunt aproape sigura ca ei o sa zica ca nu, pentru ca se gandesc la cu totul si cu totul alte lucruri... si daca vor zice nu am de gand sa le zic sa vina el la mine un weekend (desi el a zis ca ii este foarte rusine dar de dragul meu ar venii). Daca nici asa nu vor accepta am de gand sa il pun pe el sa vorbeasca cu ai mei la telefon eventual si cu tatal lui... oare am vreo sansa?big grin Nu imi sta gandul la sex si nici lui straight face ce sa fac sa stau mai mult cu el?
Ce ziceti? In locul parintilor mei ce ati face?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai bani sa stai la un hotel si merge si un adult cu tine, te poti duce in orasul lui, de ziua ta. Dar in nici un caz, la varsta ta nu te poti duce singura si nu poti sta la el acasa. Nu conteaza la ce iti sta tie gandul, esti un copil, esti minora si ai obligatia sa te respecti pe tine si mai ales sa-i respectii parintii lui si casa lui. prin urmare, pana nu implinesti 18 ani nu poti merge sa locuiesti in casa lui, decat, eventual, insotita de parintii tai, la invitatia parintilor lui (desi e un pic nepotrivit).

| Kristina_3133 a răspuns:

Buna! Eu cred ca parintii tai stiu ce fac! Dar daca as fi fost in locul lor as fi acceptat sa vina el la tine, asa o sa vada si ei k nu stati cu gandul la lte chestii cum ai zis si tuwinking

| pspspsps a răspuns:

Pai, in locul parintilor tai te-as lasa dar cu conditia de a sta parintii lui cu ochii pe voi, nu mereu, macar ocazional.