| Fetitsa123 a întrebat:

Am o mama care se enerveaza foarte repede daca nu faci ce zice ea se enerveaza mai tare striga te mai loveste.De cand o stiu mereu se enerveaza din orce. Mereu tot ce vroia ea trebuia sa fac.Nu suporta deloc adevarul cand aude adevarul despre ea se supara si se enerveaza. Oare vreo data o sa se schimbe? Mias dori si eu sa mapot intelege ca alte fete cu mamele lor dar cu ce mama am eu nu prea potsad.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa am patit si eu dar de cand am inceput sa zic ca ea si fac ca mine nu se pune problema, cateodata o iau in serios si sa nu faca gat ii fac pe plac dar in alte ocazii ii zic da da bine si fac ca mine.

| EUSIATIT a răspuns:

Vb cu ea. poate si tu faci greseli si ea vrea sa te corecteze.NU judeca in schimb. nu uita ca si tu vei fi parinte,, suNU se stie ce copil vei avea. poate de N ori mai [rau] decit tine...

| harciog a răspuns:

De ce nu incerci macar sa te joci in sinea ta.Fii spontana si imita serviabilitatea chelnerilor.De cite ori vrea ceva,sau te roaga sa faci ceva fi pe faza si;-Vine, vine, doamna e servita.Sau cind te roaga ceva;-Considera ca e ca si facut totul.Sa vezi ca relatia cu ea se va imbunatati.Tu te stresezi si asta te incurca dar o parte din stresul tau i se transmite si ei.Fa si tu totul sa fie mai comic macar pentru tine.

| foxi a răspuns:

Poate are probleme, incearca sa o intelegi.de schimbat nu sunt sanse, oamenii nu se schimba!

| Floris83 a răspuns:

E cam greu măi, dar dacă tu te enervezi ca și ea, și vă certați, sigur în felul ăsta nu o ajuți deloc!

| Anestezia a răspuns:

Bună !

Încearcă să porți o discuție serioasă cu ea.
Încearcă și tu , ca defiecare dată când ea mai face așa ,
să o lași în pace , să vorbească ea singură.
Sunt sigură că apoi o să iși dea seama că a greșit ,
și că nu trebuia să se poarte așa .
Întreab-o și tu ! Mamă , de ce ești așa de impulsivă?
Și încearcă să îi spui tot ce-ai tu pe sulfet.
Puțină dramă , nu strică !

Baftă !

| Seby80 a răspuns:

Deci, am 14 ani,baiat, si asa patesc eu cu tatal meu, exact, char daca el face o greseala si-l corectez, tot eu is de vina, sau chiar eu daca fac o greseala cat de mica, tipa la mine,cum ai zis si tu, se enerveaza, crede-ma, cel mai usor mod e sa ignori, adica pe vorba aia,, pune la c*r tot ce zice'' asa fac eu, trebuie sa ii credem si pe ei, au mult stres, multa de munca, sa ne asigure noua tot ce ne trebuie, stiu ca esti fata, dar trebuie sa stai mai calma in privinta asta! Sper ca te-am ajutat, o zi placuta!

| miolina a răspuns:

A verificat psihiatrul daca e dereglata psihic?

| Xconsult a răspuns:

Poate asta-i problema nu o asculii si are nevoie de cineva care s-ai acorde atentie

| Larisssaa a răspuns:

Spune-i tot ce crezi happy asa am facut si eu cu mama mea si ea era asa sad dar dupa ce i-am zis ce cred :X a incercat sa se schime

| GiulianoSenior a răspuns:

Spune-i asta în fata site va înțelege.