| Ukka96 a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu. Ce ma deranjeaza la el este ca mereu intarzie, sau uita, sau pur si simplu adoarme cand trebuie sa ne vedem. De cateva luni tot intarzie. Ma deranjeaza foarte mult. De exemplu astazi a promis ca ne vedem la ora 2. Eu m-am aranjat si m-am pregatit pentru intanire. La ora 2:30 m-a sunat si mi-a zis ca tatal lui are nevoie de el si ca ne vedem mai tarziu. L-am asteptat cateva ora sa ma sune, sa-mi dea sms ceva, dar nimic. Pe la ora 8 m-a sunat si mi-a zis ca a terminat cu tatal lui la ora 3 si ca a adormit. Atunci am inchis si am inceput sa plang. Poate ca ma supar eu degeaba, dar nu cred ca ar trebui sa faca asa ceva. Macar trebuia sa imi dea un mesaj in care sa imi spuna ca este obosit si nu aveam nimic impotriva. Dar l-am asteptat atatea ore pe canapea. Am asteptat un semn de viata si nu mi-a dat nimic. Ma simt ca o proasta. M-am certat cu el. Pana la ora asta ma asteptam sa ma sune dar nu a facut asta. Probabil ca doarme. Il iubesc enorm de mult si nu vreau ca relatia noastra sa inceteze, dar este foarte urat ceea ce face el. Si nu este prima oara cand se intampla asta. Nici nu mai stiu ce sa fac. Am vorbit cu el mereu. In fiecare zi este la fel. A promis ca se schimba, dar eu nu vad asta. De cateva luni de cand se intampla asta mereu, in fiecare zi acelasi lucru...mereu la fel. M-am saturat sa isi ceara scuze. Mereu numai scuze. Aceste scuze nu mai inseamna nimic pentru mine. Nu stiu ce sa fac. M-am saturat sa mai plang din cauza lui. Ce sa fac? Am nevoie de ajutor. Va rog. sad Vreau solutii. Incerc orice.

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

In primul rand incearca sa nu mai fii asa obsedata de el, nu esti nevasta lui, baietilor nu le place sa ii certi tot timpul pentru orice. Fa-i si tu asa, intarzie intentionat. Si faza cu mesaju, chiar daca ti-ar fi dat mesaj : vezi ca sunt obosit ma culc ai fii interpretat iar gresit spunand: baga vrajeala ca sa nu mai vorbeasca cu mine. Daca chiar intarzie tot timpul inseamna ca nu te respecta destul cat sa iti fie prieten, vede ca esti oaia lui si nu simte nevoia sa puna obligatii in relatia asta. Pune piciorul in prag si treci la fapte nu vorbe. Nu il mai baga in seama pentru o perioada de timp, lasa-l pe el sa te contacteze.

11 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Este foarte neserios si nu-i pasa de tine nici cat negru de sub unghie. Eu zic sa incetezi sa-ti mai bati singura joc de tine sperand ceva de la omu nostru si sa pui capat acestui fiasco.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu ii trimite tu sms-uri, nu ii raspunde repede la telefon/sms. Cand stabiliti o intalnire si el intarzie, propune-i ora in care tu ajungi sigur cu 30 de minute mai tarziu sau cat intarzie el de obicei. La 11:30 va vedeti si el ajunge la 11:50, 12:30 pai tot asa sa procedezi si tu( ne vedem la 11:30 dar sa ajungi cu mult mai tarziu:"am adormit/ am uitat/ l-am ajutat pe tata"). Ok?
Dar mai e un lucru: poate fi si acest mod un fel de a spune ce simte cu adevarat pentru tine, poate nu vrea sa te raneasca.
Toate cele bune.

| Legend123 a răspuns:

E clar ca nu te mai iubeste si nu te mai vrea..asa am facut si eu cu o fata pe care nu o iubeam ma pusesem cu ea doar dintr-o simpla atractie fata de aspectul ei fizic si dupa o luna am inceput sa o evit deoarece nu puteam sta langa cineva pe care nu iubeam. vorbeste cu el despe chestia asta incearca sa il intrebi daca te mai iubeste

| LittleLuciane a răspuns:

Cred ca cel mal mai bine este sa te vezi cu el si sa ii spui ceea ce ne-ai spus noua..nu ii spune la telefon mai bine te intalnesti cu el astfel ii vei vedea reactiile!
Succes! Te pup :*

| anoonym a răspuns:

Buna, din cate vad eu, el s-a cam plictisit de tine. incearca sa nu ii mai raspunzi la sms-uri. sa vedem daca te cauta. daca ai o prietena adevarata care sa ai incredere in ea pune-o sa ii zica lui ca tie iti e rau. sa vedem daca se ingrijoreaza. si atunci o sa iti dai seama daca tine la tine si ce fel de persoana e... funda?

| SweetyLovVe28 a răspuns:

Cu siguranta are pe cineva sau s-a plictisit de tine de asta tot inventeaza scuze straight face

| Ukka96 explică:

I-am dat mesaj acum si am inceput sa ii spun ca ne despartim si ca nu mai exista nici o sansa sa ne impacam. Si a inceput sa isi ceara scuze si sa imi spuna ca ma iubeste. Nu vreau sa mai vorbesc cu el cateva zile. Sa vad ce are de gand sa faca si cum se simte atunci cand nu este bagat in seama. Sa vada cum este fara mine. Crezi ca procedez bine?

| strutulik02 a răspuns:

Tipic laughing) am facut la el.....esti amannta laughing) treaba cu tatal e vrajeala...e cu prietena

| dianageorg1ana19 a răspuns:

Tu chiar nu realizezi ca relatia asta este una distructiva pentru tine? Poate s-a plictisit de tine si nu stie cum sa iti spune si de aceea gaseste mereu scuze stupide.

| MacGrey a răspuns:

Sincer am pățit și eu o chestie asemănătoare, adică găsea scuze stupide ca să nu ne vedem. Într-un timp mă plimbam și l-am sunat și pe el să iasă. El a spus că nu poate că nu se simte taicăsu bine sau ceva de genu, am zis ok. Apoi l-am văzut cu una cu toate că mai auzisem zvonuri da nu am vrut să le cred pentru că îl iubeam...eu zic să încerci să renunți la el, chiar dacă îl iubești. Vei vedea că există cineva mai bun. Cineva care are timp pentru tine, sau chiar dacă nu are încearcă să își facă...

| TPMSFT a răspuns:

Ori are pe altcineva, ori s-a plictisit de tine.Eu zic sa vorbiti mai detaliat despre asta si sa mai astepti vreo saptamana. Daca nu se schimba nimic e clar.....Esti intr-o situatie foarte nasoala(stiu cum e).Fa ce crezi ca e mai bine si nu te lasa dusa de nas cu scuzele lui.Gandeste rational si arata-i ca esti sigura pe tine.Ps:nu plange! mai sunt o groaza de baieti.Sa nu suferi niciodata dupa un baiat! Dupa bine vine rau, iar dupa rau vine si mai bine.Succes!