| diana07 a întrebat:

Telefonul meu nu mai primeste mesajele ce sa fac? cartela nu este de vina pentru ca am bagat-o in alt tel si am vazut toate mesajele primite... dar eu vreau sa la vad pe tel-ul meu. plzzz help. daw fundytza la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Baton a răspuns:

Toate mesajele se salveaza pe cartela si nu pe telefon.
daca nu mai primesti mesaje ori sunt pe serverul lor si asteapta ca tu sa stergi din mesaje pentru a trimite de pe server catre telefonul tau ori nu ai nici un mesaj.
ideea e ca trebuie sa stergi din mesaje pentru a primi altele.
de obicei au termen de expirare si pe server. daca dupa nu stiug ce timp nu ai sters mesaje din tel atunci ele se sterg si de pe server iar cand stergi din tel mesaje nu va mai veni niciunu pentru ca au expirat si au fost automat sterse de pe server.
in functie de telefon acestea se pot salva si pe telefon dar mai rar tongue
tu trebuie sa stergi mesajele pe care le ai acum pentru a primi altele

1 răspuns:
| Iasmiine a răspuns:

Probabil ai mesajele salvate in telefon si nu in SIM.