| Bebitaaa24 a întrebat:

Am o relație de aproape 2 luni. La început vorbeam foarte des, despre orice. Acum... ceva s-a schimbat. Vorbim foarte rar (câteva mesaje pe zi), niciun subiect de discuție. Nu știu... parcă ne-am "plictisit" unul de altul. Suntem mai mult ca doi amici, decât ca doi iubiți. Ce ar trebui să fac?

Răspuns Câştigător
| AalyiaH0a a răspuns:

Buna! Uite, chestiile de genul de se intamppla de fiecare data candesti cu cineva intr o relatie sau doar ceva mai mult decat prieteni.Cand ai sa mai cresti relatiile vor fii mai stabile, si mult mai dureroase. Oisnuieste te de acum cu dezamagireli, ca pe masura ce varsta creste, lectiile de vista vor fi tot mai aspre.Eu zic sa inceri ceva.Incearca asta, si daca tot te ignora, rupe tot.Baietii in general sunt foarte egoisti si orgoliosi.Atunci cand ei vad ca esti interesata pe bune si ca le scrii des ca pui ceva sentimenste, ei isi ascund toate sentimentele si isi bat joc de tine.Incearca s fii nepasatoare, seaca, sa nu i mai scrii nimic, si ai sa vezi ce se intampla. Daca nici asa nu merge, nu te merita.Asta e valabil cu toti baietii.Multa bafta!

| RyanGeorge a răspuns (pentru AalyiaH0a):

Hai sa nu exageram cu "Asta e valabil cu toti baietii", unii din ei sau o parte din ei / majoritatea DA dar nu toti happy

| AalyiaH0a a răspuns (pentru RyanGeorge):

Mda,poate asa o fi cum zici tu, dar toti baietii pe care i am cunscut mi au dat privilegiul sa mi fac o impresie laughing

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa te desparti de el. Daca deja s-a dus dupa 2 luni, ce veti face peste cativa ani sa zic? Te implici aiurea intr-o relatie care nu promite nimic.

| Violleta2022 a răspuns:

Cateva mesaje pe zi, inseaman rar la tine?
Eu cred ca este foarte mult asa!
Sa nu va vedeti zilnic ar fi rar!
Eu cred ca voi ati omorat relatia asta prin faptul ca v-ati trimis mult prea multe emsaje si nu a mai ramas nimic de spus, pentru cand va vedeti. Greseala fatala pentru toti care procedeaza asa.
Daca vrei o relatie fericita si de durata, evita sa mai trimiti mesaje sau sa suni, intalniti-va de 2-3 ori pe saptamana sa va fie dor nebunul unul dupa altul si evitati s ava sunati sau sa va trimiteti mesaje, ca relatia sa fie mult mai atrctiva si mai intensa.

| Nemessys a răspuns:

Sa o lasi mai moale si sa vezi ce face el si cat interes are el pentru tine si pentru relatia voastra. Si asa. daca-l mai lasi putin. sa zicem. o zi sau doua, poate i se face dor de tine. big grin Daca nu, atunci asta este.

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Sa ai spui adio deja s-a plictisit

| RyanGeorge a răspuns:

Buna, pai problema este undeva la mijloc, o relatie care are decat 2 luni de zile si deja este plictisitoare nu este OK, adica 80-90% din relatiile la inceput plictiseala apare dupa 6-7 luni maxim 1 an, nu ai spus prea multe despre relatia ta doar ca vorbiti din ce in ce mai rar,
Sunteti din acelasi oras?
V-ati vazut vreodata? De cate ori?
Cum a evoluat la inceput relatia?
Care este diferenta de varsta intre voi?
Cum v-ati cunoscut si cine a facut primul pas?

Nu stiu ce sfaturi sa iti dam atat timp cat nu prea stim despre "voi", ai incercat sa vb cu el? Il iubesti cu adevarat si chiar vrei sa continuati?
2 luni nu este mult asa ca te poti retrage usor sa numai pierzi vremea degeaba.
Daca nici el nu da nici un semn. nu isi da interesul / nu se implica atunci e clar ca numai este cu tine in aceasta relatie, adica omul cand vrea ceva se implica, cauta o rezolvare, incearca,

Probabil numai vrea sa fie cu tine si nu stie cum sa-ti spuna sau el este mai papalapte si nu stie cum sa continue cu o relatie.
I don't know straight face

| ZeUs13 a răspuns:

Sa ramaneti mai bine prieteni si fiecare sa-si vada de drumul lui, pentru ca e clar ca al vostru nu se intersecteaza.