| Cristi7790 a întrebat:

Am o relație de un an jumătate și în ultimele luni iubita mea s-a schimbat foarte mult. E nervoasa mai mereu, îmi vorbește urât, nu știu cum sa ma mai comport cu ea, ce sa i fac sau ce sa-i zic. Greseste mult și niciodată nu-și da seama de greșeală, și știu sigur ca ea e de vina. Am încercat sa fiu în mii de feluri, nici cum nu i fac pe plac, in fiecare zi certuri, vorbe urâte, adică mai pe scurt sunt ca un mielușel în fata ei, dacă ridic tonul la ea se supăra și da vina pe mine, dacă ii vorbesc calm tot nu e bine. Sincer m-am cam saturat de atâția nervi, sunt ca o leguma pe zi ce trece, doar ca nu ma pot desparți de ea, ceva ma leagă, sunt ca "cusut" de ea. Știți oare care ar fi problema? Inafara de chestia ca are pe altcineva, pentru ca știu și sunt 100% sigur ca nu are pe altul. Help ca simt ca înnebunesc uneori și nu știu ce sa mai fac cu ea

Răspuns Câştigător
| GLA a răspuns:

Face aceeasi greseala pe care am facut o si eu in fosta mea relatie, ma acomodasem, obisnuisem ca oricat de rau ma certam cu ea nu avea cum sa ma parareasca ca ma iubea prea mult, oricate prostii aveam sa fac stiam ca tot cu mine va ramane, pana cand nu m-a mai iertat si am ramas fara ea. Asa si gagicata stie ca oricate ti ar face tu esti langa ea sa tot o ierti si o doare un fund de relatie, cred ca vrea sa fie ea cocosul in relatie nu tu, frate o sa ajungi sa ti se ia de ea, oricat de mult crezi tu ca o iubesti si tii la ea o sa pui capat relatiei intr o buna zi pentru ca toti avem in *** o limita. SUCCESE MARI

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O dai afara din casa... daca e a ta. Sau pleci tu daca nu ai casa si stai in chirie

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate ca n-are pe cineva (ceea ce eu nu cred) dar dupa o sedere indelungata, impreuna isi arata adevarata fata. Eu zic sa-i zici la revedere. Daca asa se comporta acum, cand iti va fi sotie cum crezi ca va face? Nu stiu cat esti de tanar dar, crede-ma, nu s-a terminat lumea cu ea. Vei gasi alta mai buna. Eu, dupa 14 ani de casatorie am divortat si acum am 28 ani cu sotia actuala. Ne impacam extrordinar de bine.

| Cristi7790 explică (pentru Salontanul):

Tocmai, la început era timida, dulce, dar acum în ultimul timp își arata adevărata fata, oricât am încercat sa fac sa fie bine nu e, îmi promite ca nu mai face, ma amăgește, îmi promite ca nu mai face asa și după 2 zile o ia iar de la început. Problema e ca nu pot, dacă ii spun ca ne despărțim începe și plânge și mi se face mila și ma sacrific eu oarecum pe mine și tot eu ajung sa sufăr. Chiar nu știu cum sa pun punct, nu pot sta fără ea

| Freya1 a răspuns:

Sa plictisit de relatia voastra, sunteri la inceput si stati mereu bot in bot.Tu nu încerci niciodata sa o speri cu o pauza, sa rupi legătură cu ea 2, 3 zile sa vezi cum se comporta, aia e problemă.

| siriusblack98 a răspuns:

S-a plictisit de tine. Sa-i fii mereu alaturi (fizic nu moral) iubitei poate fi o greseala mare in unele cazuri. Daca voi nu mai luati o pauza de cateva zile din cand in cand, se ajunge la monotonie. Sfarsitul este inevitabil in astfel de cazuri.

| NarcisIfrim a răspuns:

Baaaa stop unde esti am trecut pe acolo.
1.comporta-te ca ea, fii si tu rece, nepasator
2, las-o, ori acum ori mai tarziu te va lasa prietene
nu o cauta deloc daca face asta.scrie mi te rog pe narcisdanielifrim323@gmail.com
sau pe insta ___narcis_ te ajut frate de la 0 am trecut pe acolo

| GLA a răspuns:

Nu vreau sa imi dau cu presupusul la comportamentul ei ( mizerabil ) dar pana nu discuti cu ea serios pe tema asta nu o sa stii, discuta cu ea ca 2 oameni mari si vezi de ce se comporta asa, explica-i, spune i ce ai pe suflet si vezi ce iti raspunde. Daca chiar tii asa mult la ea sperio ca te desparti de ea sau cel putin spune i ca iti doresti o pauza si vezi cum se comporta, poate chiar nu ar strica o pauza intre voi 2 ca sa vezi daca iti simte lipsa sau nu, daca te iubeste te va cauta si isi va schimba comportamentul, doar ca fii tu mai tare si mai destept ca poate ea nu se vede cum face

| Cristi7790 explică (pentru GLA):

Am discutat cu ea, am speriat-o ca ma despart de ea, și degeaba, tot aici se ajunge, chiar nu mai știu ce vrea de la mine, i am oferit mai mult decât a cerut, am fost în sute de feluri cu ea, nimic practic nu e bine, după ce greșește și ma cert cu ea își da seama de greșeală, își cere iertare, o iert și a doua zi face la fel

| GLA a răspuns (pentru Cristi7790):

Face aceeasi greseala pe care am facut o si eu in fosta mea relatie, ma acomodasem, obisnuisem ca oricat de rau ma certam cu ea nu avea cum sa ma parareasca ca ma iubea prea mult, oricate prostii aveam sa fac stiam ca tot cu mine va ramane, pana cand nu m-a mai iertat si am ramas fara ea. Asa si gagicata stie ca oricate ti ar face tu esti langa ea sa tot o ierti si o doare un fund de relatie, cred ca vrea sa fie ea cocosul in relatie nu tu, frate o sa ajungi sa ti se ia de ea, oricat de mult crezi tu ca o iubesti si tii la ea o sa pui capat relatiei intr o buna zi pentru ca toti avem in *** o limita. SUCCESE MARI