| patry12 a întrebat:

Am o sora mai mica de 8 ani iar ea mereu cand greseste parintii dau vina pe mine si apoi ma cearta, si voi daca aveti frati sau surori ziceti-mi ce faceti voi cand vi se intampla lucruri de genul asta

9 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Si eu am o surioara de 4 ani si exact asa m-i se intalmpla si mie~De multe ori sunt certata pe nedrept, din cauza ei ca ace boacane.Stii si tu cum zic parintii, ca suntem mai mari, sa lasam de la noi, etc. Dar daca chiar e vina ei nu te sfii sa le spui parintilor ca nu e vina ta, iar cand e vina ta recunoastewinking

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Si eu am un fratior de 8 ani, iar diferenta dintre mine si el e de 9 ani, eu avand deci 17 ani.Cand el greseste si stie ca nu este vina mea, pentru calificativul lui mic de la scoala, sau pentru ca a spart vaza, sau alte chestii de genul asta, el recunoaste ca este vina lui.
De obicei nu sunt eu cea certata pentru greselile lui.

| Yaso a răspuns:

Veri, foarte rai, incredibili de rai, extrem de rai at wits' end... Dar i-am rezolvat (2 la numar), pa cand stateam la PC, si-au facut aparitia in camera mea, normal cu ganduri ''malefice''laughing, am activat Web-ul si i-am inregistrat. De atunci le e frica de camerea mea. O fi oare ''camerofobie''?rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel e si la minelaughing da tata imi ia apararea... ca el stie cum el... da odata i-am filmat si eulaughing si am aratatrolling on the floor si sau mai calmat. dar tot asa e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un frate de 8 ani...si tot pe mine dau vina pentru orice se intampla.deobicei daca dau vina pe mine pentru ceva ce el a facut si el nu zice ca el a fost.nu il bag in seama pana cand face altceva rau. atunci se asteapta sa il ajut. dar nu o fac.

| Razvy197 a răspuns:

Eu am un frate de 3 ani si unori am aceeasi situatie ca a ta (cearta ). Pt a nu ma certa pun si eu vina pe el sau il filmez cu telefonul sau cu altceva si le arat parintilor ca el e adevaratul rautacios x-(laughing

| mfbluu a răspuns:

Pai trebuie sa le explici clar ca nu ai cum sa fi numai u oaia neagra si o sa te inteleaga daca le zici pe un ton normaltongue

| dianna_2063 a răspuns:

Da...eu eram aia mai mica. laughing