| alexei a întrebat:

Am prietena de 2 ani jumate si de un timp in coace am observat ca ea ma minte cam des dar nu pare sa fi plictisit de mine?

9 răspunsuri:
| AndreeaFarasperante a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat ai incredere in ea de unde sti u ca te minte? Poate ca a gresit, dar nimeni nu-i perfect. Poate ea chiar te iubeste daca inca sunteti impreuna.Mai acorda-i o sansa si pune-te si in locul ei... Sper ca am fost de ajutor

| IMC90 a răspuns:

Asa, si ?

| NatureSelf a răspuns:

S-ar putea sa fie nu doar plictisita, ci si satula de tine, s-ar putea ca iai oferit totul, si numai ai ce sa-i dai.

| wintermee11 a răspuns:

Faptul ca te minte nu mira pe nimeni cred.nu stiu de ce ai lasat sa se intample asta fara sa vorbesti serios cu ea. Odata se poate intampla oricui,accidental sau nu, voit sau nu.dar daca ea umbla din minciuna in minciuna deja cred ca e lipsa de respect. Poti iubi pe cineva care nu te respecta? atunci, fa ceva! Numai bine.

| alexei explică (pentru wintermee11):

Am vorbit cu ea dar nici un rezultat de fiecare data isi cere scuze si ca n-o sa se mai repete dar nu dureaza mult.

| wintermee11 a răspuns (pentru alexei):

Faptul ca isi cere scuze asta nu o disculpa cu nimic. tipa are o problema si nu se poate abtine sau ceva, dar si tu ai una la fel de grava pentru ca accepti lucrurile acestea cu destula usurinta.Banuiesc ca a inceput sa-ti placa sau ceva.altfel,nu.mi explic.(sa-ti placa sa fi bataia ei de joc.)Numai bine!

| tinaHd a răspuns:

Ii naspa sa te minta.

| miolina a răspuns:

Intreab-o daca, de la prima intalnire a prieteniei voastre, te-a mintit si de cateori? Sau fa-i o poza fara stirea ei si pune-o in interiorul scolii sa o vada toti elevii si apoi scrie-i cateva cuvinte, dar care sa contina si verbul a minti impotriva ta si mai cere-i si cateva explicatii.

| CityOfSatan a răspuns:

Eu m-am despartit de fostul meu prieten, din cauza minciunilor.Nu merita! Daca ea te ia de fraier, las-o sa ii minta pe altii, nu pe tine.Nu merita sa te sacrifici tu si sa te gandesti al ea, cand pe ea nu o intereseaza.Si dupa doi ani, scuza-ma dar nu cred ca minciunile isi gasesc locul intr-o relatie.