| PiouelPol a întrebat:

Am si eu nevoie de niste ajutor,sunt de trei saptamani cu o fata si ne intelegem perfect,problema e ca e departe, si nu putem sa ne vedem decat la vara...si pe ea parintii nu o lasa sa vina la mine,si plus la mine mai e problema ca parintii mei nu stiu de fata asta,si nu vreau sa afle,fiindca de fiecare data cand le-am zis ca imi place de o fata,imi fac clasica morala,si nu mai vreau asta,plus ca e prima relatie pentru mine, si nu vreau sa ma despart de iubit mea din cauza parintilor! intrebarea mea este ce motive as putea sa le spun parintilor sa merg 3-4 zile la ea? asta implicand tren sau microbuz, sunt 400 de km intre noi

4 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Frate,parintii tai iti vor binele, nu vor sa fii ranit!
Relatiile la distanta pot sa fie foarte dureroase cateodata.
Una este sa ai acea persoana speciala in acelasi oras si alta este s-o ai in alta tara. Daca simti si tu nevoia sa vorbesti cu cineva fata in fata, sa mergeti la un film/suc sau daca esti suparat atunci pe umarul cui plangi?

Frate, relatiile la distanta nu sunt de durata.
Stii cum se spune "In relatiile la distanta toti 4 sunt fericiti".

Nu prea ai ce sa le spui. Nu cred ca te-ar lasa oricum, este o distanta foarte mare. Cati ani ai? Daca ai sub 17 atunci mi se pare normal sa nu te lase.
Ce parinti isi lasa copilul sa plece singur pe o distanta atat de mare? No offence. Daca ai 18 sau mai mult atunci vorbeste cu ei.
Ceva este gresit.

Probabil ca iti fac morala intrucat esti mic si nu esti pregatit pentru o relatie.
Cine stie?
Succes!

| ywar a răspuns:

Din pacate draga Paul, o relatie la distanta e greu de tinut. Imi pare rau ca o spun, dar nu cunosti o persoana stand cu ea in aceeasi casa zi de zi ani la randul, daramite la o distanta atat de mare. Va fi un chin pe care nu-l vei putea duce in spate. Cruta-ti tineretea!

| PiouelPol explică (pentru ywar):

Faza e ca eu si fata asta avem multe in comun, si chiar avem nevoie unul de altu, parintii ei nu prea o trateaza asa ok, o pun in fiecare zi la treaba, o injura...la mine cam tot la fel e

| ywar a răspuns (pentru PiouelPol):

Si uite cum, (nu stim cum!) fara sa stim nimic despre trecutul unei persoane ne legam existentele de acelasi tip de cazne. Iti spun doar atat: crestineste este ca fiecare sa ne purtam crucea pana la capat! Nu esti Sf. Petru sa salvezi pe cineva, asa cum iubirea nu e din mila.