| koool a întrebat:

Am si eu nevoie de voi, imi place o fata, de fapt o colega.
Semne ca mar placea nu prea sunt : decat rade cu pofta la glumele mele.
Cum sa fac sa ma placa? sa zica baiat ca asta nu am mai vazut.
p. s: pe mess nu ma baga in seama, adica doar daca incep eu o conversatie si tot eu o termin.
Care ma ajuta si pe mine?
Care are un raspuns corect, funditaAAAAAAAAAAAAA:

Răspuns Câştigător
| Amrita a răspuns:

Daca esti prieten cu ea, mai bine nu ai strica prietenia. Cel putin nu inainte sa stii ceva concret. Faptul ca rade la glumele tale nu inseamna mare lucru. Sunt fata si am trecut si eu prin asta.Eram foarte buna prietena cu un baiat din clasa de la mine si normal, radeam impreuna, petreceam ceva timp. Dar la un moment dat, am aflat ca ma place.Nu am reactionat in nici un fel, dar am ramas prieteni.
Mai cauta semne la ea si nu lua nici o decizie pripita!

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Intreab-o unde ar fi vrut sa mearga in vara asta si nu a apucat, vorbiti despre asta si poate mergeti acolo impreuna? thinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu fi ca un lup care asteapta sa mearga cainii la culcare ca sa intre la oi. Fii cald, prietenos, cauta s-o faci sa creada ca aveti unele chestii in comun, cu cat mai speciale cu atat ii vei trezi interesul. Dar nu lasa impresia ca vrei s-o atingi, fii foarte prietenos si relaxat dar alterneaza momentele cand discuti cu ea astfel cu momente cand esti atent la altceva atunci cand e de fata. Tu doar da-i idei, dar lasa sa creada ca e alegerea ei. Cand simti ca raspunsul ar fi pozitiv mergi mai departe. Lasa mess, nu face glume care sa te puna doar in pozitia baiatului simpatic dar inofensiv, trebuie sa inspiri masculinitate si n-ai facut asta. Uita de mess, daca vrei s-o scoti la un suc da-i telefon sau spune-i direct. Iti garantez ca 99% pe mess cand scriu rolling on the floor nu schiteaza nici macar un zambet.

| candycarrie a răspuns:

Incearca sa fi mai dragut cu ea decat cu restul colegelor, sa ii oferi o atentie aparte, sa ii ceri ajutorul sa sa i'l oferi.Nu fi ftft apropiat si nu ii spune ca o placi pentru ca daca raspunsul e negativ chestiile astea intre colegi se afla si nu va fi ok pentru tine.Doar daca va apropiati si ti se pare ca da si alte semne in afara de cel pe care ni l'ai spus tu (rade la glumele tale) atunci poti sa o chemi in oras, sa discutati alte chestii in afara de scoala si glume, sa o intrebi daca are prieten, etc:* succes>big grin

| Oanny a răspuns:

Sincer...fii tu insuti. Orice ai face sa nu minti despre persoana ta. Daca te va place va trebui sa te placa pentru ceea ce esti. Daca nu.sunt destule fete in lume.Dar...ai putea sa faci ceva special pentru ea.Incearca sa te bagi mai mult in seama cu ea.Altceva nu prea stiu ce ai putea sa faci, poate ceilalti de pe TPU vor avea un raspuns mai bun.Succes!

| SeNyS a răspuns:

Pai poate nu te-a observat ca pe un posibil iubit, da-i si tud e inteles ca o placi, pe mess de exemplu poti sa ii faci complimente"vai ce colega frumoasa am."etc vezi tu ce ii zici ca esti baiat desteptwinking! Stii si tu ca de obicei baietii incearc sa cucereasca fetele, asa ca misca'te repede.sa nu fie km tarziu! Mult succes senys

| laurentiu a răspuns:

Mdaa...si eu am avut problema asta laughing
asa radea si la mine cu pofta si ma intelegeam super, si pe mess era la fel cum zici tu, insa intr-o zi cand eram la ora de sport asa mai in gluma mai in serios am intrebat-o daca are prieten dar stiam ca nu are laughing daca doreste sa isi faca, si am intrat intr-o discutie mai serioasa si imediat mi-am dat seama ce are in capul ei, ea mi-a zis ca sunt super de gasca glumet, simpatic dar a zic ca nu vrea sa implice in nicio relatie ca o sa sufere mult ca a mai suferit.si atunci am zis bine treaba ta laughing
in legatura cu sa o faci sa te placa nu ai cum frate, nu poti sa stii ce are fata in cap, dar daca esti baiat destept afli si daca nu da niciun semn asta e alta laughing
bafta!

| aleCsandrra a răspuns:

Pai simplu poti sa o intrebi in fata si daca rasunsul e negativ poti sa ii zici sa fie cu tine da doar sa vedeti cum merge relati si daca nu merge macar ati incercatwinking.

| Alecsa_1269 a răspuns:

Nu ai observat nimic ciudat? sa te priveasca in ore sau altceva? pai eu zic sa vorbesti cu ea pe mess sa o intrebi daca te place si daca zice ca nu sa mai pui pe un prieten sa o intrebe daca te place poate nu o sa aiba curaj sa-ti zica. daca nu cu siguranta nu prea ai ce sa faci

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mno tate raspunsurile de aici au cam aceeasi idee: fii mai intai prietenul ei (friend nu boyfriend), apropie-te de ea, fa-o sa se deschida catre tine, dar fara sa bati la oki, complimenteaz-o un pic mai mult decat pe altele, afla ce-i place si ce nu-i place, fa-i cadouri ("uite ce-am gasit si mi-am zis ca trebuie sa-l/o ai") din cand - o chestiuta dragalasa sau ceva ce i-ar trezi interesul.
Faptul ca esti un tip amuzant iti ofera un avantaj enorm, daca mai arati si bine ma mir de ce inca nu ti-a cazut in brate. Daca ai putea sa te confrunti cu o situatie asemanatoare cu cea descrisa de laurentiu si hotarasti sa zici orice mai putin "ok. faci cum crezi ca e mai bine" afla cum priveste ea relatiile si incearca sa iti asiguri un fel de "vaccin" impotriva unei asemenea situatii -ofera-i imaginea unui tip serios, care nu-si bate joc de fete si care se lasa condus de capul de suswinking. In rest fii tu insuti, fara accese de macho... in afara de cele necesare ca sa arati ca totusi esti mascul big grin.
Multa bafta
Anonimu' lu peste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu ea mai mult si sa nu tradezi faptul ca o placi...in alte cuvinte, daca u vrei sa te placa incerca sa stai cu ea si sa vorbesti despre ce ii place ei... dar nu te umfla in pene.si arata-i afectiune si nu da inapoi love struck

| carmenushaa a răspuns:

Hmmm pai vezi si tu cam cu ce ii poti atrage atentia ca sa ii starnesti interesul thinking incearca si tu sa o scoti in oras la un suc sa mai vorbiti si voi,,, iar prin vorbele ei iti vei da seama daca te place sau nu tongue succes!

| Just4u a răspuns:

Uhmmmthinking sa vedem.pai,vorbeste cu ea ca asta ii arata ca te intereseaza de ea.privesti'o mereu si incearca sa o inviti in oras.ai observat ceva? cum ar fi, ca se uita la tine in ore?thinking