| Klawdiiu a întrebat:

Am si eu o dilema..de 2 luni vorbesc cu o fata pe internet (ne putem vedea si face to face) aproape toata ziua si eu m-am cam atasat de ea si as vrea sa fim impreuna, dar ea nu stiu daca simte ceva, singura problema e ca eu am 16 ani si ea 19...
Cum as putea sa o impresionez? ..Sa fac in vreun fel sa 'o combin'? ..Sau altfel zis, as avea vreo sansa?
(Mentionez ca ea va incepe munca saptamana viitoare si nu va mai avea prea mult timp sa vorbeasca si daca nu prea mai are timp probabil va incepe sa uite de mine si as vrea sa fac ceva in cel mai scurt timp).
Va rog fara mistouri. Spuneti-va parerea si orice sfat ati avea, cel mai bun raspuns primeste funda!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IonutViciosul a răspuns:

Să continui. Să afli ce îi place. Să porți discuții interesante cu ea pe subiecte variate. Discuțiile sunt cele mai importante. Să îi afli părerea. Ulterior să faceți activități plăcute amândurora (!) împreună. Să mergeți la picnic. La film. Să ascultați muzică. Cred că te descurci tu, că ești mare.
Aș dori să te întreb cam ce grad de seriozitate ai dori sa acorzi unei posibile relații? Dacă vrei doar să experimentezi las-o baltă, nici nu merită să depui efort pentru așa ceva, experimentele nu sunt relații. Având în vedere că ea e ceva mai mare, mă aștept la un anume grad de maturitate în gândire din partea ei (doar mă aștept, dar experiența mi-a demonstrat că în ciuda vârstei sau a sexului, nu trebuie să te aștepți la nimic din partea nimănui).
Și înainte de toate, de la un anume punct în cursul vieții, vârsta nu mai contează. Fă-ți o poză acum și uită-te la ea când vei avea 19 ani și vei descoperi că nu te vei fi schimbat foarte mult. Nici gândirea nu se schimba. Experiența a demonstrat-o.
Mult succes!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mă cam îndoiesc că o tipă de 19 s-ar uita la un băiat așa mic, doar dacă n-are eforte din alte părți.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vârsta chiar nu contează.
Să continui, că altfel nu ai șanse.

| SilentRain a răspuns:

Sa nu îți faci speranțe, pe net nimic nu e sigur