| madalinasoare1 a întrebat:

nu pot avea copii iar sotul meu nu vrea in ruptul capului sa infiem un copil ce sanse am sa pot infia singura unul. mentionez ca am conditii mat bune ( apartament masina serviciu cu functie de conducere ) Sotul meu cauta o femeie care sa-i faca un copil ( copilul sa stea la mama lui - nu mama purtatoare ). dar eu ce o sa fac? vreau si eu copilul meu. toata viata mea mi-am dorit copii. e telul meu in viata simt ca nimic nu mai are rost. Cred ca am un sot rau... voi ce credeti?/ S-A MAI CONFRUNTAT CINEVA CU O ASEMENEA PROBLEMA SI CUM A REZOLVAT-O?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te recuperezi si dupa aceea poti infia un copil! corpul tau sufera cateva schimbari datorita tratamentului. sotul tau este o persoana execrabila si nu merita absolut nimic, nici pe tine si nici copilul. tu sa fii sanatoasa. lupta pentru viata ta, cauta fericirea in alta parte si mult noroc!

20 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu numai ca este rau sotul tau dar nu stiu nici cat de mult te iubeste! Asa cum el isi cauta o femeie ca sa-i faca un copil asa si tu poti cauta un barbat care are in ingrijire un copil! Scuza-ma ca mi-am permis comparatia dar am vrut sa-i scot in evidenta egoismul! Restul depinde de tine, esti o femeie inteligenta si cred ca vei stii ce sa faci! Multa bafta!

| Flav a răspuns:

''Sotul meu cauta o femeie care sa-i faca un copil ( copilul sa stea la mama lui - nu mama purtatoare ).''
Scuza-ma, cum poti sa permiti asa ceva?

| Linda a răspuns:

Eu din cate inteleg vrea sa te paraseasca pentru a sta cu acea femeie. Sincer nu-i pot intelege pe barbatii care nu sunt de acord sa adopte.

| dy a răspuns:

Da, te inteleg perfect! Eu m-am interesat ce se poate facetongueoti infia singura copil doar in doua cazuri 1.sa-ti semneze ca este de acord ca TU sa infiezi copilul pe numele tau(in acest caz nu va avea drepturi si nici obligatii de tata), sau 2. daca divortezi si conditiile de viata oferite sunt cele optime. Eu n-am putut rezolva... Tu mai ai o varianta...sa-l convingi sa faceti fecundatie in vitro si sa-ti insamanteze embrionul sau sa gasiti o mama purtatoare! (de comun acord!). Al meu a zis ca n-are nevoie de copii in eprubeta, poate tu ai mai multe sanse! Succes iti doresc din tot sufletul! sa reusesti o varianta!

| Ruxy a răspuns:

Eu in locul tau nu as accepta nici in ruptul capului ca sotul meu sa aiba un copil cu o alta femeie. Gandeste-te sau chiar intreaba-l: daca el nu ar fi putut face copii, i-ar fi convenit ca tu sa faci unul cu un alt barbat?
Mi se pare ca e mult prea egoist, din moment ce s-a gandit, macar, la asa ceva.
Incearca sa ii explici ca sunt atatia copii care nu au pe nimeni, au nevoie de o mana care sa ii mangaie, de cineva care sa ii ocroteasca...de ce nu se gandeste cum ar fi fost daca el era un copil abandonat si l-ar fi luat o familie sa aiba grija de el?
Daca nu vrea sub nici o forma...inseamna ca nu te respecta, in primul rand. Mi se pare o jignire sa ii spui sotiei "daca nu imi faci un copil, ma duc si fac cu alta".

Cunosc o femeie, necasatorita, care in 4 luni a reusit sa infieze un copil, dar a avut "ajutor" de la fratele ei care este primar...deci, imposibil nu e! Doar ca e mai greu.

Multa bafta!

| mariobros a răspuns:

Pai chiar daca o sa poti infia singura un copil, tot ai o mare problema, cu sotul, cum o sa se poarte cu copilasul? asta in cazul in care vrei sa mai stai cu el...Si familia mea a fost in situatia de a infia o fata, ne-am dorit cu totii o fiica/sora, dar a fost prea mare la momentul acela(6ani) si nu am reusit sa-i schimbam comportamentul-ascundea mancarea, fura bani, disparea de acasa, cu toate ca nu am considerat-o cu nimic mai prejos decat alt membru al familiei. E bine sa infiezi copilul cat mai mic pentru a-i forma un comportament sanatos.

| muffin94 a răspuns:

Daca te iubea cu adevarat nu cauta o femeie care sa-i faca un copil.

| Andreeagen a răspuns:

Da daca pot sa spun asa, ai un sot rau cand am citit am ramas uimita. ai un sot tare egoist. eu in locul tau mas intreba daca ma ma merita si daca ma iubeste
SI poti face o inseminare invitro poti consulta mai multi specialistihappy
Sau da ai putea tu sa infiezi un copil sunt atatia copii fara parinti
Eu iti urez numai bine. Si in legatura cu sotul tau...Gandeste-te bine daca te meritahappy

| frumusica80 a răspuns:

Nu te supara dar omul asta nu te merita daca nu se gandeste un pic la sentimentele tale. Vreau sa-ti spun ca nici eu nu pot sa fac copii dar asta nu e o problema pentru sotul meu ma iubeste si nu cauta o alta femeie sa poata sa faca copii si am vorbit de adoptie si este ancantat ca poate sa ma faca fericita cu un copil. Dar nu uita tu esti importanta si ar trebui sa fii tare si sa alegi ce ie bine pentru tine daca el nu se gandeste numai la el.Si mult successs te pup pa

| mikella a răspuns:

Nu stiu ce sa zic ...esti intr-o situatie destul de dificila, la care tu nu ai nici o vina, spre exemplu si cumnata mea are acceasi problema :nu poate face copii a incercat mai multe variante dar nu se poate.Sunt cazuri la care nu poti face nimic, dar totusi sa nu permiti sotului sa se duca la alta sa faca copii caci asta ar insemna k nu simte nimic pentru tine, si ca nu se gandeste ca poate si tu suferi din cauza asta. oricum mult succes.

| ariana10 a răspuns:

Atunci fa inseminare invitro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi instare sa se duca la alta sa-i faca un copil? Atunci este un zero mare. Crezi ca femeia care i-ar face copilul l-ar da unei doamne in varsta sa il creasca? Si daca tot il face cu alta, de ce nu il creste cu el, sau voi doi impreuna? Deci, eu pun intrebari aiurea pentru ca sunt socata de ce spui despre sotul tau! Nu mai bine faci tu inseminare in vitro? In ultima instanta, adoptati un copil si faceti o fapta buna. Scuza-ma, dar nu il inteleg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul tau ar trebui sa-ti respecte vointa si sa lase de la el, nu e vina ta ca nu poti avea copii si daca te-ar iubi ar renunta la ideea de a face cu o alta persoana si ar urma vorbele tale de a infia un copil, care mi se pare cea mai ok si mai rezonabila situatie. Daca el crede ca e mai barbat in acest fel, este jalnic. Ar trebui sa-l scuipi (vorba vine) numai k ar indrazni sa gandeasca asa ceva. Daca te-ar iubi cu adevarat nici nu ar trebui sa propuna asa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai un sot rau, e doar putin egoist! Eu nu vreau sa-ti dau sfaturi proaste dar as taia in carne vie! Fiecare pe drumul lui. Daca nu te sustine acum, atunci cand? Fa-te fericita, sta in puterea ta! Intereseaza-te si mobilizeaza-te! Acum!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt Ionica am un copil de 15 ani din prima casatorie, sunt cu actualul sot de 10 ani si nu avem copii impreunel isi doreste foarte mult sa avem copii dar nu mai pot sa duc sarcina pana la capat, eu sunt de acord sa aiba un copil cu alta totul depinde de personalitatea omului, incearca, daca nu te iubeste o sa te lase si cu copil si fara copil.La mine nu s-a pus problema de despartire, problema este ca nu gasesc o femeie. Dai o sansa si adopta dupa acea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ma numesc daniela si asi dori daca vreti va dau copilu meu ca eu nu am conditi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte rau nu se pune in persoana ta ...nu are imaginatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o alta problema...eu sunt insarcinata mai am putin si nasc si toti mi-au inchis portile toti imi spun(familia) ca trebuia sa il dau afara dar din cauza unei probleme(asa au zis medicii) nu mi-au facut avort si acum a inceput sa se vada foarte tare burta spuneti-mi ce sa fac ca ai mei mi-au zis ca ma dau afara din casa cand o sa nasc iar tatal m-a parasit acu doua saptamani ce sa fac? mi-as dori daca nu sa-l dau spre adoptie cuiva...va rog ajutati-ma...

| Maravilla a răspuns:

Barbatul tau chiar e un nesimtit ca vrea sa faca un copil cu alta... si sa ramana cu tine! dar e de inteles ca nu vrea sa adopte acum nici eu nu as vrea sa am un copil care e a lu nu stiu ce prapadit si prapadita, cand pot sa am copilul meu

| madalinasoare1 explică:

Toti aveti dreptate dar eu nu vad padurea de copaci... e ingrozitor sa-ti doresti ceva enorm si sa nu poti avea... si habar nu am cum sa rezolv problema... vreau sa divortez dar ma tem ca singura nu pot infia un copil. dupa 10 ani de munca numai pentru familie macar sa-mi realizez visul nu vreau nimic mai mult. Am fost o proasta ca am crezut atata in ideea de familie incat am dat totul. cred ca sunt invechita rau desi am doar 33 de ani