| ș53fan a întrebat:

Am și eu o întrebare!
Sa zicem că o fată din anumite motive se supără pe un băiat...Și ea nu mai voiește să mai vorbească cu el.
Întrebarea e: Băiatul își poate da seama cumva că fata l-ar fi putut ierta, câtuși de puțin să îl fii iertat?
Dacă da cum?
Vă rog, rog seriozitate!

7 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Depinde de motiv.
Daca e ceva pueril, nici nu mai merita sa interactionezi cu acea fata.
Cu atat mai putin sa-ti ceri scuze sau sa astepti sa te ierte.
Daca e ceva mai grav, nu e o rusine sa-ti ceri scuze.
Daca sunt acceptate bine daca nu asta e.
Nu stam sa o lungim.
Baitul nu poate intra in mintea ei sa stie ce e si ce gandeste, deci nu!

| SkyPilot a răspuns:

Raspuns modificat.
Fetelor nu le plac nesimtitii si mitocanii. Daca i-ai facut o marlanie, nu te iarta in vecii vecilor. Repeta cei 7 ani de-acasa!

| Raducons a răspuns:

Dacă nu isi schimba comportamentul fata de tine nu te-a iertat, este la fel ca la baieti.Cand un prieten se supara din diferite motive il vezi ca e suparat pentru ca este mai distant.

| denisTiky a răspuns:

Deci, cand e suparata, teoretic nu vorbeste cu tine, nu vrea sa te vada sau lucruri din astea. Incearca sa te bagi in seama cu ea, sa ii arati ca iti pare rau. Poti intreba prietenele ei daca a mai vorbit cu ele despre tine, si daca da, atunci ce a spus. Eventual sa le spui si lor sa o convinga ca iti pare rau si sa te ierte. Dupa lucrurile astea, trebuie sa fi atent la ea, sa vezi daca te baga in seama, daca se uita inspre tine, si poate te si cauta, desi recomandat ar fi sa nu astepti semne de la ea, si sa mergi sa te bagi in seama, sa o scoti la o cafea si sa vorbiti si tu trebuie sa "muncesti" ca sa iti repari greseala. Faza cu prietenele ei sa ii spuna ca iti pare rau e doar ca sa o mai imbuneze putin, da nu te baza pe ele.

Bafta!

| ș53fan explică:

Vrea vreunul să discutăm despre asta pe whapp?

| SkyPilot a răspuns (pentru ș53fan):

Raspuns retras datorita mitocaniei celui care a postat intrebarea. Ia ceva de calmare, frustratule! Fata nu mai vrea sa auda de tine pentru ca esti cum esti!

| ș53fan explică (pentru SkyPilot):

Poftim? Ce mama naibii virtual visezi? Crezi că eu glumesc?
Like.Wtf man!
Știi ce nu înțeleg? De ce ii freacă grija pe unii de ceea ce fac alții!
E treaba mea ce întrebare pun, ce fac și dacă e adevărat sau fals și așa mai departe! ok?
Când am să mă iau eu de tipulde întrebare adresată pe contul meu, atunci să o faci și tu!
Sa nu mai îmi răspunzi dacă întrebările mele te iritastai in banca ta