| AdyAdy1234678 a întrebat:

Am și eu o problemă. Acum câteva săptămâni m-am întâlnit întâmplător cu o fata de care m-am îndrăgostit nu după cum arata ci de caracterul ei, dar ea nu vrea sa vorbească cu mine pentru ca trece printr-o perioada grea ca s-a despărțit de fostul și spune ca ii este mai bine singura dar nici măcar nu vrea sa vorbească cu mine. Simt ca înnebunesc pentru ca nu am simțit niciodată asa ceva pentru o fata. Va rog ajutați-mă cum sa o fac sa vorbească cu mine.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ea nu te place... asta este. Nu ai ce sa faci. Treci peste.

| cristimihailov a răspuns:

Treci peste Boss.
Vei gasi una la care sa iti placa si fizocul si caracterul.

Cu aia nu ai vreo sansa.

| Lioana a răspuns:

Nu ai ce face daca ea nu te place. Retrage-te si controleaza-ti sentimentele. Indruma-le catre persoane care vorbesc cu tine.
E trist dar de cele mai multe ori marile iubiri sunt unilaterale.

| MPersephone a răspuns:

Daca abia s-a despartit, trebuie sa ii oferi timp. Daca vrei sa incerci sa fii prieten cu ea, nu trebuie sa stai cu speranta ca poate se va indragosti de tine, ci cu gandul sa o sustii prieteneste.
Eu am trecut cu cativa ani in urma printr-o despartire si era un baiat care ma placea. Am iesit cu el cred ca la vreo saptamana sau doua dupa ce am iesit dintr-o relatie de un an si nu m-am simtit bine si din cauza asta nici el nu s-a simtit bine. Cine stie, poate daca era rabdator si astepta o perioada, lucrurile mergeau altfel. Dar eu chiar m-am simtit presata atunci. Nu o presa, da-i timp.

| AdyAdy1234678 explică:

S-a despărțit acum 3 luni