| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o vecina de 32 de anisi imi place sa fie ca o mama adica cand am nevoie de ceva sau aunt suparat sa stau cu ea dar sa nu afle ai mei adica sa-i spun ca mi-ar placea sa foe ca o mana va rog ajutati-maa

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si ce trebuie sa facem noi? Ai mama, stai langa ea.Te-ai indragostit de vecina?

| MihaelaDart a răspuns:

Sa nu ai incredere in altii, mama iti va fi prietena si sora toata viata. Cu toate ca nu este corect ca vecinii ori altii din exterior sa-ti stie supararile.

Un Sfat! Pe atat de suparat esti si spui off-ul persoanei, cu atat se va bucura de amaraciunile tale. Nu stii niciodata ce fel de om si cum te va manca pe la spate intr-o zi (nu pe tine, ci familie).

Un prieten se cunoaste dupa adevarata lui valoare, cu toate ca pot apara si aici schimbari bruste in viata sa te muste pe la spate.

Ascultati mama, parintii, sfatuieste cu ei, zi-le offul, supararile, ei sunt cei care ne dau cele mai bune sfaturi in viata!

| greece12 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Ασ'τον Μιχaελa, aλλa ονειρευετaι aυτος με την γειτονισσa του.
Κaι εινaι μονο δεκaτριον χρονον!

| Fatamuntilor a răspuns:

DEPINDE daca o privesti ca pe mama, ii poti cere un sfat din cand in cand, fara a abuza.Dar ma gandesc ca si vecina are copii ei de care are nevoie.Si tot la mama ta te intorci.

| florinelo123 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da dar mi-e rusine si in plus mama nu ma intelege niciodata zice eee lasa ca trece si nu stiu si am zis ca...

| Alexandru0007 a răspuns:

Esti cam pervers asahappy

| Bluebutterfly80 a răspuns:

O sa postezi intrebarea asta in fiecare zi?
ai deja o mama, de ce nu discuti cu ea daca esti suparat sau ai probleme?
lasa vecina in pace si fa-ti prieteni de varsta ta, sau vrei sa fie acuzata de corupere de minori?