| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat-o cu o fata acum cateva luni, ne-am despartit pentru ca ea mi-a spus ca sunt prea cuminte si ca e indragostita de altu, si ca vrea o relatie serioasa dar nu cu mine. Eu mi-am vazut de ale mele si de doua luni vorbesc cu alta fata, dar acum si fosta incearca sa revina in viata mea. De fapt de la cateva zile de cand ne-am despartit tot scria pe facebook chestii despre care numai noi vorbeam, iar acum ma suna pe telefon si ma intreaba cu noi cum ramane. Ce sa-i raspund? sa o iert? ce fac cu actuala?

8 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Daca ti-a dat papucii odata asa din senin, o s-o mai faca si a doua oara, cu prima ocazia cand o sa i se para ca a gasit pe cineva mai bun.
Daca acum vorbesti cu o fata, eu zic acorda-i ei o sansa, nu te mai incurca cu fosta ca in final sa risti sa le pierzi pe amandoua. Plus ca asa e felul perfect de a te rezbuna pe ea, demonstrandu-i ca daca nu te-a apreciat la momentu potrivit, acum e prea tarziu happy
Bafta multa oricum tongue

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Și nu ai plîns după ea?

| greyhound a răspuns:

Asa se intampla mereu, ain't karma a ***.
Spune-i frumos ca nu esti interesat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E clar ca esti inca agatat de ea. Sfat: daca nu vrei fii pe post de accesoriu, spune i pa pa. Daca tu crezi ca fatuca nu ti o trage din nou, da i o sansa, ca pana la urma un umar pe care sa plangi gasesti tu.

| contαbαndonαt a răspuns:

Las-o-n pace daca ai macar putina demnitate-n tine, pai ce esti tu...roata de rezerva? Te lasa si (re)vine cand vrea ea? Cu ce "mare" dilema te confrunti pesemne ca n-ai mai mult de 21 de ani.
Ori daca esti vreun lingau care sta toata ziua cu limba scoasa dupa savarina (intelegi tu laughing ) atunci du-te frate si ia-ti-o sa-ti atarne de gat ca un bolovan.Treaba ta.

| Wut a răspuns:

Probabil acum a lasat-o ala, si a venit din nou la tine. Eu zic sa nu o ierti, ramai cu tipa cu care vorbesti acum, s-ar putea sa regreti daca o ierti pe cealalta... depinde si de ce simti tu

| NobodyCaresDotCom a răspuns:

Nu merita osteneala..prin asta am trecut si eu.Trust me! Cel mai bine spune-i ca s-a incheiat.In fond, asta a vrut, nu?+Fata asta poate parea de treaba si cine stie, poate sa te aprecieze la adevarata ta valoare.E clar ca cealalta(fosta) nu tine la tine daca ti-a facut faze de genul asta. Sper sa te descurci.Crede-ma,o sa treaca cu odata cu vara.Cel mai bine este sa-ti gasesti compania langa oamenii care iti vor iubirea, timpul liber si prezenta.Succeshappy

| Annelise1 a răspuns:

Nu este o solutie sa-i mai dai o sansa. Gandeste-te ca ar putea renunta oricand la tine pentru altul.