| Mihaela9016 a întrebat:

Am un loc de munca stabil, am 26 de ani, iar părinții mei nu ma lasă să mă mut cu chirie ma cert cu ei mereu pe tema asta, nu știu ce sa mai fac, va rog sa ma ajutați.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu parintii sunt cei care nu te lasa, ci tu nu vrei sa pleci de acasa!
Rusine sa vii de zeci de ori pe forum, cu aceeasi minciuna!
Suna femeia la Politie, daca nu te descurci sa pleci singura de acasa, ca nu te tine nimeni cu forta la 26 de ani!

https://www.tpu.ro/utilizator/aaymhm/intrebari/

| sierra1 a răspuns:

De la o vârstă, decizi SINGUR!

Răspuns utilizator avertizat
| HelpingHands a răspuns:

Dacă ești independentă financiar, nu văd de ce nu te muți!? Pleci și gata, doar nu sunt din aia care să te tina cu forța... Ca suni la poliție dacă e așa.

| contnou89 a răspuns:

Găsești chiria, intocmesti tot ce trebuie ca să te muti cât mai rapid, îți iei lucrurile și pleci.O sursa de venit ai deci nu e problema. Dupa vezi tu cum ii faci sa înțeleagă. Esti major și nu mai depinzi asa mult de ei.

| Andrei12875 a răspuns:

Eu unul cred ca ar trebui sa vorbesti cu ei calm fara sa va enervati.Ar trebui sa incerci sa le explici ca de acum ai 26 de ani si ca ai nevoie de intimitate. Sa le multumesti pentru tot ce au facut pana acum pentru tine(asa putin dulce pentru ei laughing)) ), doar ca a venit timpul sa iti incepi viata si ca nu mai poti sa stai cu acestia. Si sa mai incerci sa le explici ca tu daca te muti asta nu inseamna ca nu ai sa mai vezi. Daca tot nu si nu atunci cu parere de rau eu te sfatuiesc sa te muti oricum. Intr-un final ar trebui sa realizeze ca la varsta ta nu mai esti un copil.