| sopranaCadaverica a întrebat:

Am un prieten (nu iubit) ceva mai mare decat mine. Vorbim regulat, dar ne vedem rar in realitate, ne stim de ceva timp si suntem foarte atrasi unul de celalalt...inca nu s-a intamplat nimic intim intre noi, desi pofta, sa zic asa, e foarte mare. El nu insista cu nimic, dar mai aduce uneori vorba de asta in gluma si se vede in privirea lui dorinta. Ne ajutam la bine, la greu, i am demonstrat ca mi pasa de el si poate apela la mine oricand. Este viceversa. Deja ne cunoastem bine caracterele.
I am propus sa avem o relatie serioasa si din cate am inteles, are teama din cauza diferentei mari de varsta. Eu n am insistat.
Recent m-a intrebat daca m ar interesa un loc de munca. Stie ca s in cautari, absolventa fiind. Cunosc locul unde munceste, imi zicea despre el, ca e de peste 6 ani acolo etc. Auzind ca abia am terminat studiile, s-a oferit sa mi puna o vorba buna. Am aflat si in ce consta jobul si pentru inceput, suna bine, nu s multi bani, dar doresc experienta. Daca as accepta, am lucra la aceeasi firma...
Sa accept? Cum vi se pare gestul lui, generozitatea asta?

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

N-are tărie, nu vezi ce părere are despre ea? laughing Toți sunt niște proști, numai ea e o formă de viață superioară, luminată la minte, cu vocabular ireproșabil și e lipsită de orice defect.

135 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai mare grija ca astfel de barbati au partea diabolica de a atrage fete tinere ca si tine, nu ma refer la locul de munca, poti sa accepti, la partea de a forma un cuplu. Sunt multi barbati de acest gen care joaca atat de bine teatru ca nici nu iti dai seama ca in realitate au o viata dubla, adica o sotie cu copii acasa si in privat o amanta! Asa ca locul de munca il poti accepta, in rest de a forma o relatie cu el, mai gandeste-te la acest aspect, va veni ziua cand vei afla si vei suferi enorm. Cauta-ti un barbat apropiat varstei tale cu 3-8 ani diferenta, 20 este foarte mult. Chiar daca, sa zicem ca nu ar fi casatorit, se va vedea varsta mai tarziu, tu vei fi mereu tanara in ochii lui si gelozia va aparea din partea lui, crezand ca esti flirtata de multi barbati si el ajungand la varsta inaintata nu mai poate cuceri femeile asa cum facea o odinioara.
Sunt rare cuplurile cu asa mare diferenta. Este un risc de a te avanta! Faci cum doresti! Daca este doar o aventura de noapte si nu implica alte sentimente pe termen lung, o poti face, dar numai atat. Esti la varsta cand vrei sa experimentezi in viata, desi macar fa-o cu cap pentru a nu suferi dupa.

| DeathIncarnate a răspuns:

Ai probleme la cap fata draga.

| Mister09 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Discuti prea mult cu persoane care nu au interes sa ti fie bine, asculta ti inima si fa cum iti dicteaza ea, diferenta de varsta nu conteaza daca va iubiti cu adevarat.

| inflicted a răspuns:

Ai zis ca e foarte greu să îți găsești un job ca proaspăt absolvent și apoi ai zis că ai posibilități multiple de angajare...

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Ar fi bine sa cititi de mai multe ori inainte de a trage concluzii. big grin De aia se inraiesc unii si arunca cu venin.
Da, am multiple posibilitati, intrucat am terminat o facultate cu profil umanist si, teoretic, m-as incadra in mai multe profiluri si as putea fi acceptata.
Ei tin cont de capacitatile mele, dar daca nu am experienta si abia am terminat facultatea, cati oare m-ar chema la interviu? Si asta e doar un mic pas spre angajare. Cum as putea sa le arat ceea ce stiu, sa le fiu de folos, daca nu sunt chemata la interviu fiindca nu am experienta?
Cred ca oamenii care cauta/au un serviciu ar fi trebuit sa ia in calcul asta...

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

O facultate umanistă nu îți oferă prea multe. Ai spus că ai posibilități multiple de angajare ca și cum ai avea mai multe skill-uri extraordinare și ți-ai găsi imediat de lucru fără ajutor.

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Aaah, pai asa ai inteles tu. Si ceilalti, de aia se cearta singuri. E corect sa intrebi daca nu ai inteles ideea unei persoane. Plus ca un individ cu mai multe pasiuni (din care pot iesi bani, huh) nu trebuie sa aiba facultate spre acel domeniu. Vorbesc de domenii practice, unul ar fi editare/fotografia/pictura etc. Si s-au gandit oare ca stiu si imi place sa fac si altele? Si exista joburi care solicita oameni ca mine? Dar poate salariile nu-s asa atractive... De aia am spus asa. Si ne intoarcem la ce ziceam mai sus.
E momentul vostru de glorie, baieti rolling on the floor) Aci, pe TPU! Profitati!

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Pot ieși bani, salariile sunt neatractive... Ai un mod ciudat de a te exprima de aia nu te înțelege nimeni

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Cuvintele astea sunt in dex. Asa ca...
Sa stii ca lectura ajuta foarte mult. In orice. big grin

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Asta e exact atitudinea de care este site-ul ăsta scârbit. Nu mă cunoști și nu știi cât citesc eu, daca spuneam eu asta despre tine explodeai cu superioritate.
Nu e suficientă lectura, tu ai nevoie de niste cursuri de comunicare. Cuvintele pe care le-ai folosit nu sunt complexe doar nu știi ce vrei și te contrazici aiurea
Narcisism e un cuvânt bine ales pentru tine

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ți se pare că te-au ajutat mult alea 30 de cărți citite în toată viața ta? laughing

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Daca intrebi 100 de romani laughing iti vor spune ca inteleg ce inseamna ''vor iesi bani din X lucru'' si ''salariu atractiv'' - expresia asta o gasesti in majoritatea descrierilor de joburi corporatiste de exemplu. 0 complexitate.
Asta ai zis ca nu ai inteles. Daca asta ti se pare complex...
Nu stiu cum un om care nu intelege asta citeste romane clasice si ii ramane ceva in cap.
Nu inseamna ca daca un om foloseste cuvinte complexe (vezi HR Patapievici) nu stie sa comunice. Inseamna ca poseda o anumita cultura si e priceput la mestesugul comunicarii scrise/orale si ca sa il intelegi trebuie sa fii foarte atent, eventual sa te mai cultivi la randul tau. (nu ma refer la mine/tine, il dadeam exemplu pe Patapievici care chiar are un discurs complex)

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Bai, trebuiesa invat de la tine. Esti o tipa cu mult superioara mie, doar iti treci constiincioasa fiecare titlu citit (si citit fictiv :))) pe lista goodreads. Nivelul asta de hipsterime si de timp liber mai ales ti-l invidiez. Gem de invidie!
Nici cu fundita nu te potolesc? Credeam ca daca te fac populara, in capul listei la raspunsuri, ai sentimente mai bune.
Ia de aici, racoreste-te. https://www.youtube.com/watch?v=GuqcNNN-5n0

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ti-am atras atenția că te-ai contrazis și tu ai sărit cu aroganță să-mi recomanzi sa citesc ca și cum ai fi folosit cine știe ce cuvinte de neînțeles și am nevoie de lecturi suplimentare să înțeleg limbajul tau care nu e deloc complex, ești doar o tipa foarte confuza sau replica aia e mecanismul tau de apărare.
Tu nu știi să vorbești cu oamenii, asta e problema ta. Cunosc multi profesori mult mai citiți decât tine care nu se exprimă așa și nu sunt atât de aroganți. In fine

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Nu, mai tarziu ai zis ca m-am contrazis. Prima data ai zis asta: ''acum 31 minute | wishy a răspuns (pentru ciudatenie):

Pot ieși bani, salariile sunt neatractive... Ai un mod ciudat de a te exprima de aia nu te înțelege nimeni''

Si nu ai venit cu dovada contrazicerii, cu copy/paste ul. Vino cu dovezi, ce exprim gresit.
Nu am zis-o cu aroganta, daca eram fata in fata vedeai tonul folosit de mine. De aia am pus si smiley. Online, multe sunt interpretabile. Eu am recomandat lectura in general, faceam referire si la ceilalti de mai sus, este ceva rau sa recomanzi cititul? Ca si cand ti-am recomandat otrava. Din contra, e o dovada ca imi pasa. Citind, te si cunosti mai bine, dezvolti capacitati de sinteza, analiza si autoanaliza. happy Nu trebuie sa te simti inferior. Sau daca te simti, apeleaza la cineva, iti afecteaza calitatea vietii.
''A vorbi cu oamenii'', aici, inseamna sa te injuri, sa arunci cu vorbe goale si rautate. Pentru ca moderatorii s degeaba aici. Eu nu pot fi asa. big grin

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ești foarte ocupată, drăguța de tine, muncești de dimineață până seară rolling on the floor

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

În fine, eu nu am nimic cu tine nu stau să caut acum că vreau sa ies doar că pot să înțeleg de ce ți-au vorbit așa cei de mai sus. Unii au fost doar realiști și le-ai răspuns foarte aiurea. Nu mă simt inferioară pentru că eu citesc și mi se pare aiurea să faci bravadă cu asta pentru că cititul nu e chiar atât de relevant. Experiențele îți sculptează personalitatea mai mult decât orice. Nu mi se pare că ți-a făcut bine cititul, pari cu capul în nori asta e doar părerea mea și nu trebuie să te afecteze. O replică așa aruncată în sictir când nu ai altceva de zis e doar o aroganță. Dacă vrei să faci oamenii să citească organizează o campanie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie de loc de muncă? Dacă da, atunci da.

| Drimmero a răspuns:

Mie mi s-ar parea penibil ca la 45 de ani sa umblu dupa una cu minim 20 de ani mai tanara, practic umblu cu o copila ca sa ce?

Revenind, e o propunere ok sa lucrezi in aceeasi firma daca tot ai absolvit si n-ai loc de munca, e o oportunitate.

| Drimmero a răspuns:

Citesc comentariile si ma apuca rasul galagios, clisee care mai de care, mistouri in stanga si dreapta si risipa de timp pentru ce? Doar la atat se rezuma personajele voastre? Lasati-o sa se loveasca de realitate, nu aveti cum s-o educati voi pe un site,, cat despre voi, ati tabarat 10 conturi pe ea si fix aia cei mai moralisti, daca iau fiecare cont de pe intrebarea asta la purificat si la bani marunti nu gasesc maxim 3 mai presus decat autoarea intrebarii, afara e frumos, e soare, iesiti si voi prin parcuri, prin pub-uri sau pe unde va duceti voi, va omorati tineretea fara scop pe un site doar certandu-va care e mai breaz, e jenibil!

| Mosotti a răspuns:

Accepta ca prinzi experienta, ce ai de pierdut daca accepti? Vezi cum este, ai contact cu alti oameni, vezi cum este la lucru, nu conteaza ca nu sunt multi bani. Nu o merge, pleci si gata.

Gestul lui este frumos, nu ma mira daca va intelegeti bine.
Daca e dif mare de varsta mai greu poate iesi ceva serios, insa merge sa incercati! Cat o merge o merge, va simtiti bine cat o fi, si dupa aia daca se rupe, ramaneti cu ce a fost frumos, nu aveti ce pierde, eu asa zic.
Si asa sa o tineti doar in discutii iar nu e bine, e pacat de relatia voastra frumoasa.

| anonimg a răspuns:

Este o oportunitate ca sa-i cunosti mai bine caracterul. La nervi si stres -acela este caracterul omului.
Dar este departe, si aceasta presupune sa stai la el. Si nu recomand sa locuiti impreuna pana ce nu va veti casatori.
Lucru pe bani putini gasesti peste tot.
Deci raspunsul meu este sa nu te duci.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonimg):

Ce locuinta? Unde am scris ca ma mut in casa lui? Eu am unde sa locuiesc. laughing)

| LoveSleep a răspuns:

Mi se pare începător.
În loc să-ți facă cadouri și să-ți dea bani, el îți caută loc de muncă. Aiurea. E nou în domeniul ăsta?

Tu ai 23 și diferența de vârstă e de peste 20 de ani, deci el are vreo 50 de ani. Mai are puțin și moare. E măcar bogat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Mihai Sora are 102 ani. Deci ce vorbim? tongue

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca el nu simte pentru tine ce simti tu pentru el. In legatura cu jobul poti accepta, e cale lunga in a zice si a face, poti accepta si apoi sa vezi daca chiar se tine de cuvant

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu cumva nu ai de ales as zice sa nu accepti, din 2 motive.

1. e pentru ca relatia nu va mai fi pe picior de egalitate dupa ce te va ajuta sa iti castigi jobul.
2. Daca la noul job va trebui sa interactionati o sa fie nasol. Joburile nu se amesteca bine cu sentimentele.

| sopranaCadaverica explică (pentru RoCkKiD):

Ce inseamna egalitate? La ce te referi? Oricum nu suntem deloc egali, mi ar putea fi tata, referitor la varsta. Are mai multa experienta decat mine. Eu sunt abia la primul serviciu cu carte de munca si nu ma deranjeaza sa pornesc de la un salariu modest.
Si n o sa fim tot timpul impreuna, avem departamente diferite, dar o sa ma gandesc ca e aproape de mine. Eu m-am cam indragostit. Nu stiu daca si lui ii e drag de mine. La inceput stiam ca vrea doar sex, dar i-am zis ca nu se poate si totusi nu s-a putut departa, desi a incercat.

| RoCkKiD a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu la varsta ma refer, ma refer la niste schimburi simbolice care reflecta relatia de putere din relatie.

| Dalmore a răspuns:

Jus7, tu chiar nu vezi că nu te bag in seama? cât de disperat poți să fii laughing chiar nu-mi pasă ce faci tu, hartuieste-mă pe unde vrei

| Dalmore a răspuns:

Jus7 ești disperat pentru că vezi că te ignor și nu treci naibii peste laughing nu-mi pasă ce observi, nu am de ce sa mă împac cu tine că eu oricum nu observasem existența ta pe site până atunci.

| Endoryus a răspuns:

Daca nu ai fi trait toata viata sub o piatra ai fi observat ca sunt unii mai sus( lasand la oparte mistocarii de 2 bani ) chiar au vrut sa te ajute. Dar cum esti tu aroganta, narcisista si imprastiata ajungi sa te certi cu toata lumea. La genul asta de intrebare poate raspunde si ciutanca mai sus in mai putin de 1minut. Trebuia sa te astepti la multe din raspunsurile de mai sus. Sfatul meu e sa nu accepti locul de munca. Daca nu o sa mearga intre voi o sa iti scoata ochii mereu ca esti acolo datorita lui si trebuie sa ii faci plecaciuni mereu. Ori o sa iti faca viata un chin.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Gen, te-ar arde, dar se simte prost, asa ca iti pune o vorba buna la locul lui de munca? laughing Aiurea, zău. Iar 20 de ani diferenta... iesi cu taica-tu in parc? Ia gandeste-te, tu, cred ca ai minim 18-20, asta inseamna ca el are mini. 38-40, de ce nu are o relație, iubita, nevasta, familie, copil până la varsta asta? Sau poate are si te minte?
?

| AlexVlc a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Poate e divorțat

| sopranaCadaverica explică (pentru BuLaNNNeL):

Stie ca nu putem face sex daca nu suntem intr o relatie. Si daca am face la un moment dat asta, nu vad care e problema din moment ce amandoi vrem si ne cunoastem bine laughing nu mai avem 5 ani...eu am aproape 23 de ani. E singur pentru ca iubita l a parasit de ceva ani, ca nu voia sa fie sub papucul ei, mereu sub ghearele ei toxice.
Si poate nu realizezi, dar nu m as putea indragosti de tata...
Caci tipul asta arata mai bine decat unii de 25/ de ani care fac si sala. Si la corp, si la fata, si la minte.
Si cum sa aiba familie daca eu il sun la 11 noaptea si raspunde imediat...sa nu mai zic ca ma lasa sa fiu asa aproape de el, la locul de munca. Si mai si iesim cu colegii lui de serviciu. Mda laughing

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru AlexVlc):

Păi de ce e divorțat? De bun ce e laughing. Numa iubiri cu "pensionari" pe mâțele astea, săraca Elveție că-i plină.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ieși cu colegii lui, lol, cred că pregătește terenul pentru un gangbang. Scuza cu ghearele toxice o zic toți infidelii.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Pai si daca ai atata siguranță la ce mama dracu mai întrebi aici? Ha? Ceva nu se leaga. laughing
Fii atenta ca te arde si te lasa.
Esti tu sigură că era ținut sub papuc? Hehe, peste 43 de ani, hm... sa-mi fie cu iertate, dar ii cam in paragină pistolul, tot un mârtan de asta tânăr face treabawinking.
Doar atât zic, vezi cu motivul despărțirii, nu tot ce zboară se mănâncă. Tare as vrea sa.l vad si eu pe daddy asta laughing cam cât de bine arata.
Remarca cu taica-tu, făceam referire ca.s de aceeași vârstă, în loc sa-i spun ginere; ii spune colegule de liceu.
Vezi ce faci, beleste bine ochii. În anii ăștia nu a fost in stare sa.si găsească alta?
Vei fi doar un trofeu. Pentru el va fi o mândrie, pentru tine... Bafta.

| sopranaCadaverica explică (pentru BuLaNNNeL):

Habar nu ai de povestea lui. De ce vorbim inutil?
Plus ca niciodata nu a fost vorba de banii lui, intrucat eu mereu am avut banii mei castigati cinstit+ajutor de la parinti, ca am fost la studii, nu la dat cu sapa.
Chiar se mira cum de refuz mereu sa mi plateasca taxiul/consumatia. Pentru ca toate s moarte dupa asta iar eu i am aratat cum sunt cu adevarat. Realista si independenta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Studii?love struck

| sopranaCadaverica explică (pentru BuLaNNNeL):

Gandesti prea in termeni invechiti, provinciali, de cartier...mai trezeste te, nu toti au in vocabularul moral cuvinte ca 'trofeu','catig', '*** si du.te' etc. Unii chiar au mai multa imaginatie si o minte luminata spre a si trai viatalaughing si daca ar fi cum zici tu, amandoi am fi satisfacuti, fiindca atractia e reciproca, la acelasi nivel, si amintirile ar fi faine
Sa nu mai spun ca stiu sigur cat de viril e. Se simte cand saruti o tipa...ca te lipesti de ea. Asta in cazul in care iti plac fetele si ai vazut cum e...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

De ce mai pui întrebări dacă ești sigură pe ce vrei și doar te cerți cu lumea că nu îți spune ce vrei să auzi? Ai cerut păreri și persoanele care ți-au răspuns au mai mulți ani decât tine. Termeni provinciali, de cartier, dar tu unde trăiești, în vreun palat? laughing Ce vrei, confirmări, aplauze că ai agățat un babaluc? Ce bărbat în vârsta nu s-ar bucura să și-o tragă cu o copilă? Încerci s-o faci să pară mai mult decât e dar niciun bărbat nu ar refuza o copilă disperată cu complexe din astea. Minte luminată, plină de imaginație, independentă și totuși ceri păreri pentru toate chestiile banale care ți se întâmplă.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Păi si daca il "cunosti" atât de bine si esti si satisfacuta, ramane intrebarea: de ce mai ceri sfaturi aici? Vocabularul meu? Incercam sa iti mai trezesc din neuroni, sunt tot "mascul" si cam asa gândim, ai inteles? Ca cei mai mulți, nu punem in practica e partea a 2 a.
Mai ales șogoru, la 45 ai lui, să aibă una de 20 e mândrie națională. Bine ai zis "își trăiesc viata" se bucură de tine si se duce. laughing Cu virilitatea prin sarut... laughing no comment.
Eu, daca as fi taica-tu, chit ca "mi-aș mânca pensia la maximă siguranță" ti-as da si tie si la șogoru, de ati sari in sus ca mickey mouse. Falsezi siguranta, te simt. prin tastatura rolling on the floor

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca ma asteptam la niste raspunsuri pertinente, scrise frumos, nu cu ura si negativism, ci cu argumente. Mai ales, raspunsuri impartiale, nu in care X vine si-mi zice mie, care nu stie situatia ca lumea, ca gresesc si el vrea doar Y lucru sau ca eu vreau doar Z lucru.
In plus, am vazut ca iti plac cuvintele gen 'sugardaddy', 'prostitutie'.
Poate te regasesti in ele...
Te sfatuiesc totusi sa revezi definitiile lor.
Cele doua sunt legate de ideea ca o tanara sau o femeie care arata bine in general, presteaza servicii strict sexuale in schimbul unor sume de bani, intru castigarea existentei, pentru a si permite lux etc.
Iar eu vin cu mica mea poveste. laughing
Absolventa cu rezultate foarte bune, cu pasiuni si posibilitati multiple de angajare, indragostita de un matur chipes si destept, care, din intamplare, lucreaza de ani buni la o firma mare, ca angajat bun, permitandu-si sa puna o vorba buna pentru o prietena. Adica subsemnata, daca accepta micul ajutor, va merge la un loc de munca cinstit, cu carte de munca, cot la cot cu amicul ei, unde va depune efort intelectual si va fi remunerata lunar.
Asta e prostitutie, a? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Leșin când văd cum te descrii, zici că ești vreo zână laughing. Dacă aveai posibilități de angajare, nu-ți sclipeau ochii așa la o propunere, erai angajată de mult, nu așteptai să-ți pice un job din cer. Ești prea arogantă și se vede că fără motiv, trăiești prea mult în capul tău, trezirea!

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Este un fapt, ma descriu asa cum sunt, obiectiv. big grin Unde ai vazut epitete sau hiperbole?
Eu abia am terminat facultatea... angajata de mult unde? Am o vaga impresia ca nu lucrezi, habar nu ai cat de dificil e sa gasesti ceva pe placul tau si sa si fii acceptat dintre zeci de candidati, printre care o gramada cu pile. Si tu ce ai alege, locuri de munca unde te pun sa astepti zile in sir pana te suna ei, si vezi ca nu suna nimeni, ori ceva decent, de inceput, usurata fiind de vorba aia buna pusa de varul tau? Ca idee.hee hee Sa nu mai fim ipocriti, cu totii cautam sa supravietuim

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi e o zânică mincinoasă patologică care a rămas repetentă de câteva ori și acum se vede absolventă cu rezultate foarte bune
mna, și e și un pic narcisistă, cam atât...semănați

| sopranaCadaverica explică (pentru BuLaNNNeL):

Ceream sfaturi crezand ca vor raspunde oamenii cu empatie si un minim de bun simt.
Pentru ca este un site de socializare. Pentru ca vrei sa auzi pareri obiective. Pentru ca vrei sa dezbati ceva. Sa discuti. Pentru ca suntem fiinte sociale. Pentru ca orice forma de socializare (reala, virtuala, scrisa, vorbita) este necesara omului. happy Eu subtil intrebam daca e vreo posibilitate sa-i fiu draga ori sa ii pese. Bineinteles ca nimic in viata nu e o certitudine laughing Daca era asa, am fi fost inchisi in casa cu totii.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Daca nu mi era atat de scarba de tine, faceam o pozica la diploma. rolling on the floor Doar asa, sa-mi bat joc de tine si de credulitatea ta. Si mai ales de mizeria umana pe care o infatisezi in carne si oase, duhnind a abis si nimicnicie in fata unui PC zi de zi. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dacă termini facultatea cu scârbă și câțiva ani de repetenție normal că e greu. Deloc obiectivă, ai o aroganță dusă la extrem, narcisism din ăla scârbos. Cred că nu te-a bătut destul mama ta când erai mică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Tu ai impresia că oricine vorbește frumos cu tine ii și pasa de tine rolling on the floor

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Unii sunt asa aici, sa stii. Niste persoane intelepte si rezervate, care au atat de multa logica incat sa nu vorbeasca precum niste mori stricate. Butoaiele goale fac galagie multa...
Iar astia de mai sus care folosesc pana la saturatie cuvintele 'aroganta' si 'narcisism' sunt atat de ofuscate ca nu au argumente sau formulari precise, incat n-au altceva mai stralucitor de zis, doar jigniri

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dc surioaro vorbesti asa

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dumnezeule, cu câtă ură ai scris mesajul ăla. Las că știm de ce ți-e scârbă de el rolling on the floor numește-o mai degrabă ciudă. Te-a prins cu minciunica, domnișoară repetentă cu 9 restanțe, absolventă cu rezultate remarcabile, care abia a început anul 3. Marș că nu credeam că ești așa minciunică, cum manipulezi tu poveștile, mă, să-l faci pe boșorog să pară Brad Pitt și tu vreo Angelină.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai rănit-o.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ma fetita mea, tu esti in lumea ta. Dar realitatea e urâtă, au "aia" de la Mafia, o piesa: "Ce mor*ii m*tii faci cand te lovești de realitate" o poti asculta. Eu cred ca tu vrei "ceva nou" si o arzi cu pretexte de iubire ca sa.ti stergi urmele.
Ai crezut ca vor răspunde oameni cu empatie si bun simt? Păi, noi, ăștia fără empatie si bun simt, iti deschidem ochii. Avem cele mai mari șanse să credem că "pensionaru" e un lache, care prostește "mâțe descurcarete" ca tine, înțelegi? Pune-ti intrebarea de ce e singur? Pune.ti intrebarea "eu vreau o familie cu el?, el vrea o familie cu mine?" Pune.ti intrebarea, problema reala a despărțirii lui, pune.ti intrebarea de ce nu si.a găsit una de teapa lui? Au dreptate ăștia, cauti o escapadă cu un nene din asta, dar ti-e un pic rusine, lui ii e frica si ce a zis, drept motiv "iti ofera loc de munca" laughing, pai daca esti atat de inteligentă precum te dai; te căutau marii angajatori pe tine, erai solicitata, încă de pe băncile școlii ti se făceau propuneri. Astea cu pile e fix pix. Tu ca angajator, ai angaja un tâmpit care nu stie sa faca nimic, care nu ti.ar aduce niciun plus firmei tale doar pentru o șpagă sau ca e taica-su nu stiu ce director? Sa fim seriosi, nu esti bun-nu intri, e simplu. Cand iti zice 1 ceva, îl lași in pace, cand iti zic 5, nu.i bagi in seama, cand iti zic 30, ridica.ti macar o idee.
Pentru un martalog; indiferent de cum arăți la fizic, esti trofeu, de mai esti si "buna" esti mândrie națională. Asta e realitate, bagă la cap.
**** nu stie carte, stii ce zic?
Beleste ochii ca e groasă, rămâi cu buza umflata (asta daca chiar crezi ca te iubeste). Daca-ti place, asuma-ti, dar nu o da in texte de iubire adevarata, stii tot despre el si nebunii din astea, ti.am zis mai sus, te minti singura, falsezi siguranta asta pe care o arăți, te simt laughing. Asuma-ti distracția si treci mai departe, dar un bărbat adevărat sau unul in devenire (vorbim de 20+) NU va accepta in viata lui una ca tine, de astea ca tine vor accepta virginii si șogorii.
Te astept, dacă ai tărie de caracter, desigur sa-mi scrii "ai avut dreptate f.m.m" rolling on the floor

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Dalmore):

Amin. Vezi ca-si face pozica la diploma, stai cuminte.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Mi-e mila de tine ca tu si obositul de Nervermore credeti toate povestile spuse de ...ciudatenii, pe net. Chiar crezi ca eram asa prostuta incat sa-mi dau detaliile personale pe mess? Ca tu sa le expulzezi aici? Vad bine ce va leaga in prietenie. big grin Muuulta prostie si naivitate.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Păi trebuie sa se simta superiori, măcar aici că altundeva nu au unde.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Se milogea s-o angajez la tata la firma, am amagit-o si cand s-a prins ca n-am de gand a inceput sa ma jigneasca

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Taaaaci, matracucă mică, că lumea-i mică și tu nu ești prea deșteptățică big grin.

| BlackRose03 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Atât de deșteaptă ești că îți irosești timpul sa pui întrebări atât de penibile aici și ai tupeul sa mai comentezi când efectiv vreo 5-6 useri au venit cu ARGUMENTE mult mai solide decât ale tale pentru a-și demonstra punctul de vedere în scopul de a te contrazice.
Daca chiar aveai dreptate nu se întorcea nimeni împotriva spuselor tale, dar din cate vad nu s-a intamplat asta.Nu ești atât de inteligenta precum te crezi.Asta rezultă din gusturile tale in materie de bărbați, din felul în care consideri că ar trebui trăită viața(sa faci sex pe rupte cu cine apuci)și mai ales din faptul că îți place să fii cârpa unor moși.Nu ai deloc principii sau respect de sine, lucru de care un om inteligent nu duce lipsa.
Și membrii familiei mele au făcut facultate, nu doar tu-parinti care sunt profesori universitari cu liceul terminat la Șaguna(pe 5 la nivel național și primul din Brașov); mătușa și unchiul tot la Șaguna și acum dețin o firma, iar unchiul are terminată facultatea de Medicina; alta mătușă la Meșota(al 2-lea liceu din Brașov)și lucrează în politie,bunici cu liceu tot la Șaguna...dar niciunul nu are fițele pe care le ai tu. Și sunt oameni trecuți prin viață,nu doar inteligenți.
Nu mă dau pe mine ca exemplu că nu mă consider vreo intelectuala sau mai rău,perfecta. Ceea ce nu putem spune și despre tine din păcate.
Oricum,tu tot "toaleta" bărbaților ramai,așa că degeaba ești inteligenta, deși nu prea pari.
Cred că mai degrabă ai muncit din greu ca sa ajungi aici și oricine care își dă puțin silința ar fi reușit.
Foarte posibil acest efort este rezultatul intrării tale la facultatea despre care vorbești, nu inteligenta.
Oamenii extrem de inteligenți nu sunt preocupați să realizeze ceva, respectiv intrarea la o facultate buna.
O fac fara prea mult efort și după cum vorbești nu cred că este și cazul tau.Tu ai învățat pe rupte presupun.
Ai cam multe fițe și ar trebui sa te mai calmezi că ești departe de a fi perfecta.
O "toaleta" nu are dreptul să-și împrăștie pe aici aerele.
Nu ai dreptul ăsta.
Oh...un om inteligent nu va vorbi NICIODATA despre cât de inteligent este, va pastra pentru el asta deoarece mândria nu este deloc în avantajul lui în societate.
Doar ăștia idioți se dau mari cu cât de mult îi duce capul și de fapt sunt egali cu 0.
Faptele vorbesc, nu vorbe în vânt care nu pot fi confirmate.
Daca ești inteligenta de ce ai făcut facultatea în țară? De ce nu te-au luat la Cambridge sau Oxford?
Desigur, platindu-ti și taxele pentru că tu ești un elev excepțional și se bat universități de prestigiu pe tine.
Nu... ești un nimic drăguțo, sper sa te trezești la realitate.
Ai mult de lucrat la propria-ti persoana până să ai dreptul sa te consideri a fi "ceva".

| sopranaCadaverica explică (pentru BlackRose03):

Ai perfecta dreptate, trandafir negru 03! rolling on the floor Mersi ca m-ai luminat. Ia o gura de apa, calmeaza te, iesi un pic la aer, esti prea tanara si fragila ca sa te rascoleasca instinctul negativist de turma online de aici. Spala ti mainile si culca te, ai varsat prea multe ineptii. Nici n ai citit cu atentie raspunsurile mele.
E adrenalinica inversunarea de pe TPU, a?
Si... pe cine naiba intereseaza ca parintii tai au facultate?!
Ah, mi-ai dat peste nas. Din doi destepti ies o desteapta. Pardon, fata culta, pardon rolling on the floor Chiar ai umor, am ras tare citindu te

| BlackRose03 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

"Ai perfecta dreptate, trandafir negru 03! "

Mi-am pus acest nickname când mi-am făcut contul, adică la 13 ani și nu l-am mai schimbat.
Al tău la 23 sau cat ai tu nu se lasă mai prejos în ciuda diferenței de vârstă, respectiv 10 ani(eu când l-am pus și tu acum).

"Mersi ca m-ai luminat. Ia o gura de apa, calmeaza te, iesi un pic la aer..."

Degeaba mă iei in derâdere că situația ta e chiar tristă.Mi-e mila de tine și totuși, în ciuda aberațiilor pe care le spui nu rad de tine.Pentru că am bun simt.
Ceea ce tie pare să-ti lipsească. Doar cei cu complexe iau pe alții în derâdere.
Sa o faci când vei fi mai buna decât persoana căreia i te adresezi, ceea ce nu este cazul nostru.
După felul în care vorbești sunt aproape sigură că am trecut prin mai multe decât tine, nu am avut o viață chiar ușoară până la vârsta asta as putea spune.Cineva ca tine nu-și permite să râdă de mine.Sigur,ești liberă să o faci, nu-mi pasă de parerea uneia care sta după coada unui boșorog de vreo 50 de ani și îi crede vrajelile.Ghearele fostei cică...pff.

"...esti prea tanara si fragila ca sa te rascoleasca instinctul negativist de turma online de aici."

Prea tânără? Mă faci sa rad.Nu ești atât de mare comparativ cu mine sa știi, doar vreo 7 ani diferenta.
Draga ciudățenie, învață să faci diferența dintre negativism și realism.
Sunt 2 lucruri total diferite.
Eu sunt prea sinceră și o persoana realistă, iar oamenii confunda asta adesea cu negativismul.
Și citind comentariile celorlalți useri nu văd că ar fi negativiști, ci mai degrabă realiști și sinceri.

"Nici n ai citit cu atentie raspunsurile mele."

Nici nu trebuie.M-am legat strict de atitudinea ta care lasă de dorit ce reiese din acele comentarii.

"Si... pe cine naiba intereseaza ca parintii tai au facultate?!"

Nu am scris aia ca sa mă dau mare daca asta ți-a lăsat impresia, ci ca sa știi că deși au facultate, poate peste cea făcută de tine, nu își dau aere.Si ei sunt de 2 ori mai mari decât tine.Asta avea legătură cu faptul că am spus că ești o narcisistă și dacă erai așa deșteaptă îți dădeai seama de asta.

"Ah, mi-ai dat peste nas. Din doi destepti ies o desteapta. Pardon, fata culta, pardon."

Fata de tine nu am specificat in niciun moment cat de deșteaptă sunt sau să mă dau mare cu asta.
Părinții nu au nicio legătură cu cât de inteligent va fi copilul.Am spus partea aia, repet, pentru a-mi susține punctul de vedere.

"Chiar ai umor, am ras tare citindu te"

Hahah, îți mulțumesc, dar eu ar trebui sa rad.Raspunsul meu a fost clar peste toate cele date de tine mai sus in care te contraziceai cu ceilalți pentru că aveau o opinie diferita de a ta și te descriai ca fiind vreo zeitate.In ciuda faptului că întrebarea a fost pusă de tine.
Am adus argumente pentru a susține ce cred și am folosit mai multe cuvinte, daca este sa ne raportam la vocabular.
Sa nu mai zic de întrebările tale.Esti mai amuzantă decât mine, te asigur.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Mda, Dalmore, dar exact la fel de aroganta si superioara se comporta si Coquina dar pe ea o considerai vedeta cu personalitate puternica pe TPU.
Nu ti se conecteaza vreun circuit acum?

Era fix din aceeasi galeata si ea, fara defecte, luminata si cu actiuni justificabile mereu. Tot acelasi narcisism o roade la os, unul pe care-l reclama doar in altii.

Cat s-a rugat ea de mine sa invete programare aproape trei ani de zile (lungiti aiurea) si apoi tot pe mine dadea vina ca nu era menirea ei si ca incercam eu s-o "abuzez" doar pentru simplul fapt ca nu voiam sa mai am de-a face cu ea. Bine, in alte dati doar pretindea ca sunt eu un mentor prost doar ca sa ma chinui mai mult inutil. Chiar ca asa abuz mai rar.
S-o citez in mod sumar din intrebarea ta disparuta: "menirea mea nu era sa invat programare, menirea mea era sa ma trezesc dimineata cu aroma de madular in gura si sa ma marit.winking " Genial. Se dadea si singura de gol pentru cine avea ochi sa vada.

Iar la fel si tipa asta ciudatenie...cauta exact acelasi lucru pe care si idolul tau il cauta la altii: Validare. Vedeti-va voi de grija, tot dupa capul ei va face. Parerile noastre nu conteaza.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Coquina era amuzantă și troll, eu nu puteam s-o iau în serios.

Normal că nu contează părerile noastre, e prea sus pe norul ei și nu înțelege prea multe. La toate întrebările pe care le-a pus i s-a sărit în cap așa.

| Dalmore a răspuns (pentru BlackRose03):

E virgină, îi place doar să tachineze moșii. Era mândră că s-a frecat de unu în parc și apoi l-a lăsat cu ochii în soare laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Se supara daca o faci troll.
Iar ciudatenia sa stea pe norul ei. Va primi ce cauta. Fulgere si tunete.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

E interesant sa vezi totusi cum marmotele astea sunt subiecte perfecte pentru studentii de la Psihologie. Cum imbina ei prejudecatile, ura si gloria ca ei sunt in turma si jignesc online, impreuna, cu tact. Chiar o fosta colega si amica din facultate vrea sa faca master in psihanaliza. I-am recomandat sa vina sa citeasca 'dezbaterile aprinse' de aici, o sa fie inspirata pentru lucrarea de disertatie. rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Serios, dar tu nu erai deja o inspiratie? big grin

| BlackRose03 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Tu ai făcut facultatea de Psihologie și îți dai aere? După cum te descrii mă gandeam că ai terminat Dreptul sau Medicina, nu facultatea de Psihologie. laughing

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Vezi că ce ai tu e grav.

| Dalmore a răspuns (pentru BlackRose03):

Măcar de făcea psiho, a început Litere - Franceză - Romana, dar în vara se plângea că nu știe o boaba de francez laughing "absolvenă cu rezultate excelente".

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Oi fi, dar mai inspirationala decat ceilalti sigur nu shee hee
Serios vorbind, oricine este o inspiratie, orice om are nemultumirile, traumele si complexele sale. big grin Doar ca sunt indivizi care accepta asta cu maturitate si altii care incearca sa para minunati

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Ce urat, te folosesti de minciuni si persoane care nu au legatura absolut deloc cu TPU-ul. Ti-am mai zis, credula, credula... Si taaare geloasa. Stai cuminte, nu ti-l furam de sub nasuc pe Nevermore. Nu am atat timp la dispozitie, sa astept sa mai creasca inca 20 de ani ca sa ma uit la el rolling on the floor))))

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Știi că a fost ideea mea să-ți scrie, nu? laughing Nu cred că poate cineva să fie geloasă pe tine.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Waww, ce baieti maturi! Mi-ati facut-o. Logic ca stiam ca sunteti doi oxiuri jucausi. Pofta buna in jos, pe colon! :* Uite, iti dau si funda, oxiur mic, poate ma lasi in pace, ca mi-e lene sa sterg mereu notificarile. Sper sa fii satisfacuta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackRose03):

Nu a terminat Dreptul. A terminat "cu dreptul" poate. big grin

| Drimmero a răspuns (pentru BlackRose03):

De ce nu esti cuminte si de ce te iei dupa hoarda? Parca n-aveai atata venin in tine inainte.

| sopranaCadaverica explică (pentru Drimmero):

Instinctul de turma e cool, las o laughing Daca o sa gandeasca cu mintisoara ei va deveni originala si va ramane singura

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Poate pentru ca unii merita taxati. Iar tu ai un obicei stravechi in a tine cu ursul. happy Pentru ca te regasesti foarte mult in diversi oameni defecti.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Desi a fost tare amuzant, mi-ati taxat doar timpul... Mmmm ce taxare, mistoul vostru de 2 lei mi-a schimbat viata rolling on the floor
Oh, Zburatorule internaut, am rosit in obrajorii mei defecti
Sa-ti zic ceva dle purrrfektiune: daca esti barbat, te asigur ca raspunsuri mai lipsite de substanta, plictisitoare ca ale tale n-am vazut. Un mini-judecator olimpian al netului. Ca sa fiu in ton cu colegii tai, as zice ca nu meriti sa faci sex in veci.
Daca esti femeie, te scuz. Suratele mele ma fac de ras mai mereu

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Whatever. Nu imi pasa ce-mi doresti tu. Oricum tu nu vezi pe nimeni ca pe o persoana in primul rand, ci ca pe o extensie de a ta. Gen... what, nu sunteti toti ca mine? Vai, voi, perfectii lui peste.
Well, sorry, dar iti stiu mentalitatea asta.
Interesant e ca daca eram femeie meritam sex. Nu? big grin

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Pai nu te-ai referit la mine ca fiind defecta? Cu siguranta sunteti speciali si deosebiti, afisand judecata asta&restul de mai sus. N-as dori sa fiu deosebita ca voi... in veci. laughing Sunteti irecuperabili, nu 'persoane'

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Da, pentru ca desi lumea iti da argumente pertinente tu continui sa ceri numai validare pozitiva pentru alegerile tale. Cum ai vrea sa fii considerata? O zeitate?
N-or fi multi zdraveni pe TPU. Nici eu nu sunt din simplul fapt ca iti dau tie explicatii complet degeaba. Dar tine minte ca nu doar tu esti in masura sa judeci. Cum judeci tu asa te judeca si altii, mai ales cand le-o si ceri.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu tin cu ursul, dar nu ma iau dupa turma niciodata,, am calitatea de a gandi singur si de a o face foarte bine.

S-a si gasit cine sa taxeze pe cine, locomotivoiule, stai cuminte ca esti marunt, personajul tau nu e tocmai unul de recomandat pentru astfel de manifestari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Si ce ai gandit singur? Tu nu vezi ce a postat ea cu manutzele ei pana acum? Atunci sa deschizi gura happy

| Dalmore a răspuns (pentru Drimmero):

Ce ai scris aici i se potrivește perfect ciudățeniei

acum 8 minute | Drimmero a răspuns (pentru RAY):

In locul tau as baga capul in pamant de rusine, rar mi-a fost dat sa vad doar defecte stranse intr-o singura fiinta, practic toti te iau in deradere, mintea nu te ajuta nici pentru strictul necesar de a iti da seama.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Va cam pescuieste pe majoritatea cu trolling nu foarte bun, dar isi face treaba.

| Dalmore a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e un mod mai elegant de a spune că ți se pare extrem de proastă? laughing Că troll nu e.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Drimmero spera si el la niste bucurii de la ciudatenie.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Drimmero):

Scuza-ma că îmi displac narcisiștii.

| Dalmore a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

N-are tărie, nu vezi ce părere are despre ea? laughing Toți sunt niște proști, numai ea e o formă de viață superioară, luminată la minte, cu vocabular ireproșabil și e lipsită de orice defect.

| DarthNiger a răspuns:

Domnisoara perfectiune si-a facut din nou aparitia cu o intrebare la fel de penibila, asemenea caracterului ei dezgustator, pai e clar de ce te pescuiesc numai expirati si trecuti de varsta a 2-a, ferice personalitatii tale atragatoare pe care o ai, daca tu crezi ca prin a iti trai viata inseamna sa te culci cu toti barbatii care iti pica la mana atunci ai trait degeaba si nu ai invatat nimic, asa iti place tie sa formezi legaturi si sa cunosti alte persoane? prin sex? rolling on the floor si tot tu esti tare de gura si pregatita sa sari la cearta si insulte daca nu iti place ce auzi, sa ne faci cu mana dupa traseu ca sa stim cine esti alta data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolventa?love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună a prostituție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești material de sugarbaby.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite cine zice.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu muncesc și mi-am câștigat singură postul happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata buna, bravo ție. Că te întreții singura, dar și ea face aceeași chestie laughing
Dar sa știi că faptul că te uiți doar după barbati "mult" mai realizați decât tine tot prostituție se numește doar că mai mascatăwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă uit la bărbați normali, că tu nu te încadrezi decât la salahori e treaba ta.

| TheGentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Domnișoara se crede Cleopatra sau Mata Hari, care au reușit să obțină statut social și averi (și) din postura de amante/sugarbaby. Dar acest lucru este puțin probabil să se întâmple, așadar se apropie de o mare dezamăgire laughing Dar oricine are dreptul să viseze... big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheGentleman):

Mata Hari după o lună în Vaslui laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altul? Asta e al 3-lea cred care e diferență mare intre voi doi.
Ah da sigur, ii e frică că nu o sa reușească să și bage cariciul în tine, știe nu e prost că dacă te "ajuta" sa fii mai aproape de el are șanse să te bombardeze, un bărbat când îi spui că vrei sa formezi o relație cu el și nu accepta din prima, e clar că vrea doar sex nebunatic+o restul sunt doar scuze.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

In primul rand, invata sa scrii. E un motiv pentru care nu ai prietena, sa stii...
In al doilea rand, ies cu cine doresc, cu cati vreau, pentru ca mi traiesc viata si formez legaturi, nu ca altii care stau aici pana strang 100000 de raspunsuri pe TPU ca sa fie campionii zilei...
Si el stie foarte bine ca e posibil sa n accept, pentru ca i-am zis ce alte oferte am mai gasit. Niciodata nu i-am dat de inteles ca vreau ajutor in sensul asta. Nu sta dupa o tanara ani de zile pentru sex, caci daca vrea sex, poate avea imediat. E frumusel foc si citit. Nu ca astia care comenteaza jignind plini de suferinta p aici.laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Da e un motiv pentru care nu am prietena, e pentru că nu vreau. Oricine poate avea sex in ziua de azi, chiar și cel mai prost om.
"Vorbim regulat, dar ne vedem rar în realitate" - sigur e frumos foc și e bărbatul perfect pentru tine, daca ai maturitatea unei fetițe de 14 ani, ai stat cu el, ai locuit cu el minim 3 luni sa zici că e așa cum crezi tu? Nu, tu doar te-ai îndrăgostit că o copila imatura, mai e mult până te lovește realitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam penibil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebi niște străini dacă sa accepți un post. Daca e ceva mai solicitant decât vânzătoare la profi, atunci nu, nu accepta.Nu pari sa faci față.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat Endorica, tot ea ii va scoate ochii omului chiar si daca ii ofera stelele de pe cer. Asa functioneaza narcisismul. Mantra oficiala a narcisismului in relatii: "you are not enough".
Si primul not enough va fi : nu esti suficient de tanar, dar hey, da, mi-ar placea sa-mi oferi beneficii, nu le pot refuza. Orice atentie e buna.
Desi e dubios si respectivul tip la varsta lui poate sa aiba totusi intentii relativ inofensive numai ca sa primeasca si el niste buci. Pentru asta el s-ar putea alege cu un abuz de toata frumusetea, chiar daca e mult mai matur decat ea. Narcisismul nu tine insa cont de gen sau varsta.
Knowledge is power.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Asa numesti realismul si argumentarea? Narcisism?
Daca ei prezinta niste fapte, opinii si eu le zic ca nu pot fi adevarate (ca ma cunosc si il cunosc si pe el de 3ani), inseamna ca va contrazic? Nu. Ca nici voi nu stiti situatia, si poate nici eu nu stiu cum se ispraveste. Daca vedeti ca va spun 'n-are cum sa fie Y lucru', ar trebui sa veniti cu alte solutii, opinii, daca va pasa asa tare. Daca nu, va potoliti degetele alea scarboase si ignorati.
Instinctele voastre de psihologi/sfatuitori is super slabe, intesate de ura, lipsite de logica. Pentru ca nu sunteti educati. Daca erati educati, ati fi tratat totul cu obiectivitate, nu v ati fi atacat asa tare. Sunteti puternic atasati de mediul virtual, asta e foarte rau. Se vede in replici cata frustrare e in voi. Voi nu analizati, doar jigniti, apoi ziceti ca x e narcisist fiindca exprima niste realitati. Ala care raspunde, daca vrea, trebuie sa jongleze cu mintea si detaliile date de cel care intreaba. Nu sa vina un copil de 12 ani sa faca profil psihologic bazat pe ...nimic. Doar pe imaginatia lui laughing
Tineti predici de moralitate unui strain, dar fierb in voi ignoranta si inversunarea, oricat de tare va chinuiti sa aratati ca 'nu va pasa' ori ca 'va bateti joc'. Tocmai ala care vrea muulta atentie si aprobare continua sa spuna asta. De asta rad de penibilitatea romanasilor pe net. Daca lumea nu se nvarte in jurul lor acasa ori la munca, macar pe TPU...

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Te crezi deja psiholoaga si nu stii ce e ala narcisism, fiind incapabila sa recunosti orice fel de pattern, mai ales cand tu iti proiectezi la greu defectele in altii. Nice.
Si cel mai interesant e ca toti sunt niste prosti, toti astia de ti-au zis sa te culci pentru ca esti prea beata.
Multumim totusi ca nu ne dai ignore. In locul tau o faceam cu mult timp inainte.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Orice om cu creier in loc de telina (nu psiholog neaparat) poate sa vada cat de incarcati emotional sunteti. Doar vazand stilul in care scrieti. Stati in natura 1-2 ore pe zi dupa munca, sa vedeti ca nu veti mai avea cheful ala fetisist de a veni pe TPU sa faceti zarva.
Cine a inceput cu jigniri? Eu sau restul? Jignirea nu e manevra omului inteligent.
Nu zic ca ati fi prosti. Poate nu stiti cum sa ganditi cu propria minte. Nu sunteti antrenati pentru asta. Ma gandesc ca aici is oameni trecuti de 30 de ani...
Si eu sunt poate putin malefica deoarece continui sa va dau apa la moara rolling on the floor Dar ce sa-i faci, am nervii de fier, nu ma transpun asa tare in virtual.
Oricat de rai, limitati sau dubiosi ati fi, n-am cum sa 'va dau ignore'. Va compatimesc alegerile doar. Pe undeva ai dreptate, in viitor o sa sterg contul. Mi se pare inutil, avand in vedere ca devine plictisitor sa incerci sa deschizi ochii unor...
Ma rog. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Faptul ca-ti stergi tu contul de aici nu inseamna ca se va produce vreo schimbare pentru tine.
Aroganta si nevoia de atentie&validare n-o sa-ti dispara nici dupa ce te dai de trei ori peste cap.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Asa ii zici unui om cand nu mai ai replica. Arogant... Tipic. O insulta aruncata, acolo, ca sa nu vada ca ai capitulat. Raneste ego-ul.
Pentru mine nu se va schimba nimic doar parasind un site ca asta, logic. Din experienta si educatie vin schimbarile.
Pacat ca voi la fel de inchistati si certati cu sine veti ramane. Mi-e mila de cei care vor habita in jurul vostru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa accepti daca iti pare ok jobul propus. Faci experienta si bani, esti in castig. Vezi cat stai acolo, nu esti legata de post, trei luni de zile poti pleca oricand, apoi trebuie preaviz. Daca el e cu mult mai in varsta se gandeste ca poate intr-o zi te vei uita dupa cineva de varsta ta. Stie el ce stie, varsta isi spune cuvantul si in pat, sa nu mai zic de diferentele de gandire.

| Jus7t a răspuns:

Aproape orice bărbat vrea să facă sex cu o femeie de care se simte atras, nu alegi dacă să te simți sau nu atras sexual de cineva, tot ce poți face e să alegi ce faci cu acei hormoni.
Ai zis că e pofta foarte mare...dar nu ai precizat din partea cui, am să interpretez că din partea amândurora.

Poate să existe și prietenie și atracție sexuală în același timp, de aia nu pot spune dacă el vrea să te ajute ca să aibă mai multe șanse la sex sau dacă o face din prietenie, că zici că vă ajutați la greu.

Cum mi se pare gestul lui?
Dacă l-aș cunoaște pe el și aș știi exact ce e între voi aș putea spune că e din prietenie și prietenii se ajută la greu ori doar vrea să ți-o tragă.
Te gândești mai mult și mai bine dacă îți e prieten adevărat sau vrea "altceva", ori poate amândouă.

| RAY a răspuns (pentru Jus7t):

Ai mare dreptate, dar ele stiu, se prefac ca nu stiu

| Jus7t a răspuns:

Ce faci mă Dalmore mă...hărțuiești oameni huh?

| Jus7t a răspuns:

Dalmore rolling on the floor
Spuneai că te "hărțuiesc" când ziceam de tine pe la întrebări după ce m-ai jignit, ce faci tu acum dacă eu atunci te "hărțuiam"?

| Jus7t a răspuns:

Sunt disperat când observ că faci aceleași chestii de care mă acuzai tu pe mine și ți le zic? big grin
Hai să nu ne mai certăm, hai să ne împăcăm, să facem ca totul să fie ca la început scumpo.

| Jus7t a răspuns:

Dar cum să îmi dai tocmai mie Ignore?
Sunt așa de treabă... câtă nedreptate în lume asta sad

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Hmmm, uite dacă vă cunoașteți de mai mult de 1 an, cred că e un pămpălău de 40 și ceva de ani, dacă e mai puțin de 1 an, cred că are intenții doar să te fytă.