| sopranaCadaverica a întrebat:

Am un prieten (nu iubit) ceva mai mare decat mine. Vorbim regulat, dar ne vedem rar in realitate, ne stim de ceva timp si suntem foarte atrasi unul de celalalt...inca nu s-a intamplat nimic intim intre noi, desi pofta, sa zic asa, e foarte mare. El nu insista cu nimic, dar mai aduce uneori vorba de asta in gluma si se vede in privirea lui dorinta. Ne ajutam la bine, la greu, i am demonstrat ca mi pasa de el si poate apela la mine oricand. Este viceversa. Deja ne cunoastem bine caracterele.
I am propus sa avem o relatie serioasa si din cate am inteles, are teama din cauza diferentei mari de varsta. Eu n am insistat.
Recent m-a intrebat daca m ar interesa un loc de munca. Stie ca s in cautari, absolventa fiind. Cunosc locul unde munceste, imi zicea despre el, ca e de peste 6 ani acolo etc. Auzind ca abia am terminat studiile, s-a oferit sa mi puna o vorba buna. Am aflat si in ce consta jobul si pentru inceput, suna bine, nu s multi bani, dar doresc experienta. Daca as accepta, am lucra la aceeasi firma...
Sa accept? Cum vi se pare gestul lui, generozitatea asta?

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

N-are tărie, nu vezi ce părere are despre ea? laughing Toți sunt niște proști, numai ea e o formă de viață superioară, luminată la minte, cu vocabular ireproșabil și e lipsită de orice defect.

135 răspunsuri:
| GrozzyGroaza a răspuns:

Foarte tare

| InvatamProgramare a răspuns:

De ce sa nu accepti?

| Madalin0404 a răspuns:

Buna, daca crezi ca al cunosti destul de bine accepta daca nu m ai gandeste-te

| sopranaCadaverica explică (pentru GrozzyGroaza):

Esti ironic?

| Madalin0404 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Se poate happy

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu cumva nu ai de ales as zice sa nu accepti, din 2 motive.

1. e pentru ca relatia nu va mai fi pe picior de egalitate dupa ce te va ajuta sa iti castigi jobul.
2. Daca la noul job va trebui sa interactionati o sa fie nasol. Joburile nu se amesteca bine cu sentimentele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absolventa?love struck

| sopranaCadaverica explică (pentru RoCkKiD):

Ce inseamna egalitate? La ce te referi? Oricum nu suntem deloc egali, mi ar putea fi tata, referitor la varsta. Are mai multa experienta decat mine. Eu sunt abia la primul serviciu cu carte de munca si nu ma deranjeaza sa pornesc de la un salariu modest.
Si n o sa fim tot timpul impreuna, avem departamente diferite, dar o sa ma gandesc ca e aproape de mine. Eu m-am cam indragostit. Nu stiu daca si lui ii e drag de mine. La inceput stiam ca vrea doar sex, dar i-am zis ca nu se poate si totusi nu s-a putut departa, desi a incercat.

| sopranaCadaverica explică (pentru InvatamProgramare):

M a mirat gestul lui. Cum ti se pare, avand in vedere celelalte?

| AlexVlc a răspuns:

Cât de mare e diferența dintre voi doi?

| sopranaCadaverica explică (pentru AlexVlc):

Un pic peste 20.

| AlexVlc a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Între părinții mei este diferență de 19 ani. Şi sunt împreună de 25 de ani. Deci se poate. Eu zic că ar trebui să fiți împreună. Să nu îți pese de ce zic ceilalți.

| InvatamProgramare a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cred ca va place sa stati intr-un "joc"/"relatie" in care tensiunea erotica sa fie la ea acasa, asta nu e nimic rau. Cum nu e rea nici oferta lui. happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai nevoie de loc de muncă? Dacă da, atunci da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sună a prostituție.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești material de sugarbaby.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Gen, te-ar arde, dar se simte prost, asa ca iti pune o vorba buna la locul lui de munca? laughing Aiurea, zău. Iar 20 de ani diferenta... iesi cu taica-tu in parc? Ia gandeste-te, tu, cred ca ai minim 18-20, asta inseamna ca el are mini. 38-40, de ce nu are o relație, iubita, nevasta, familie, copil până la varsta asta? Sau poate are si te minte?
?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Altul? Asta e al 3-lea cred care e diferență mare intre voi doi.
Ah da sigur, ii e frică că nu o sa reușească să și bage cariciul în tine, știe nu e prost că dacă te "ajuta" sa fii mai aproape de el are șanse să te bombardeze, un bărbat când îi spui că vrei sa formezi o relație cu el și nu accepta din prima, e clar că vrea doar sex nebunatic+o restul sunt doar scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexVlc):

Nu o vrea, nu auzi? laughing Vrea doar să-i cumpere niște sex.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite cine zice.

| AlexVlc a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Poate e divorțat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu muncesc și mi-am câștigat singură postul happy

| sopranaCadaverica explică (pentru BuLaNNNeL):

Stie ca nu putem face sex daca nu suntem intr o relatie. Si daca am face la un moment dat asta, nu vad care e problema din moment ce amandoi vrem si ne cunoastem bine laughing nu mai avem 5 ani...eu am aproape 23 de ani. E singur pentru ca iubita l a parasit de ceva ani, ca nu voia sa fie sub papucul ei, mereu sub ghearele ei toxice.
Si poate nu realizezi, dar nu m as putea indragosti de tata...
Caci tipul asta arata mai bine decat unii de 25/ de ani care fac si sala. Si la corp, si la fata, si la minte.
Si cum sa aiba familie daca eu il sun la 11 noaptea si raspunde imediat...sa nu mai zic ca ma lasa sa fiu asa aproape de el, la locul de munca. Si mai si iesim cu colegii lui de serviciu. Mda laughing

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru AlexVlc):

Păi de ce e divorțat? De bun ce e laughing. Numa iubiri cu "pensionari" pe mâțele astea, săraca Elveție că-i plină.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ieși cu colegii lui, lol, cred că pregătește terenul pentru un gangbang. Scuza cu ghearele toxice o zic toți infidelii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fata buna, bravo ție. Că te întreții singura, dar și ea face aceeași chestie laughing
Dar sa știi că faptul că te uiți doar după barbati "mult" mai realizați decât tine tot prostituție se numește doar că mai mascatăwinking

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

In primul rand, invata sa scrii. E un motiv pentru care nu ai prietena, sa stii...
In al doilea rand, ies cu cine doresc, cu cati vreau, pentru ca mi traiesc viata si formez legaturi, nu ca altii care stau aici pana strang 100000 de raspunsuri pe TPU ca sa fie campionii zilei...
Si el stie foarte bine ca e posibil sa n accept, pentru ca i-am zis ce alte oferte am mai gasit. Niciodata nu i-am dat de inteles ca vreau ajutor in sensul asta. Nu sta dupa o tanara ani de zile pentru sex, caci daca vrea sex, poate avea imediat. E frumusel foc si citit. Nu ca astia care comenteaza jignind plini de suferinta p aici.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mă uit la bărbați normali, că tu nu te încadrezi decât la salahori e treaba ta.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Pai si daca ai atata siguranță la ce mama dracu mai întrebi aici? Ha? Ceva nu se leaga. laughing
Fii atenta ca te arde si te lasa.
Esti tu sigură că era ținut sub papuc? Hehe, peste 43 de ani, hm... sa-mi fie cu iertate, dar ii cam in paragină pistolul, tot un mârtan de asta tânăr face treabawinking.
Doar atât zic, vezi cu motivul despărțirii, nu tot ce zboară se mănâncă. Tare as vrea sa.l vad si eu pe daddy asta laughing cam cât de bine arata.
Remarca cu taica-tu, făceam referire ca.s de aceeași vârstă, în loc sa-i spun ginere; ii spune colegule de liceu.
Vezi ce faci, beleste bine ochii. În anii ăștia nu a fost in stare sa.si găsească alta?
Vei fi doar un trofeu. Pentru el va fi o mândrie, pentru tine... Bafta.

| sopranaCadaverica explică (pentru BuLaNNNeL):

Habar nu ai de povestea lui. De ce vorbim inutil?
Plus ca niciodata nu a fost vorba de banii lui, intrucat eu mereu am avut banii mei castigati cinstit+ajutor de la parinti, ca am fost la studii, nu la dat cu sapa.
Chiar se mira cum de refuz mereu sa mi plateasca taxiul/consumatia. Pentru ca toate s moarte dupa asta iar eu i am aratat cum sunt cu adevarat. Realista si independenta.