| sopranaCadaverica a întrebat:

Am un prieten (nu iubit) ceva mai mare decat mine. Vorbim regulat, dar ne vedem rar in realitate, ne stim de ceva timp si suntem foarte atrasi unul de celalalt...inca nu s-a intamplat nimic intim intre noi, desi pofta, sa zic asa, e foarte mare. El nu insista cu nimic, dar mai aduce uneori vorba de asta in gluma si se vede in privirea lui dorinta. Ne ajutam la bine, la greu, i am demonstrat ca mi pasa de el si poate apela la mine oricand. Este viceversa. Deja ne cunoastem bine caracterele.
I am propus sa avem o relatie serioasa si din cate am inteles, are teama din cauza diferentei mari de varsta. Eu n am insistat.
Recent m-a intrebat daca m ar interesa un loc de munca. Stie ca s in cautari, absolventa fiind. Cunosc locul unde munceste, imi zicea despre el, ca e de peste 6 ani acolo etc. Auzind ca abia am terminat studiile, s-a oferit sa mi puna o vorba buna. Am aflat si in ce consta jobul si pentru inceput, suna bine, nu s multi bani, dar doresc experienta. Daca as accepta, am lucra la aceeasi firma...
Sa accept? Cum vi se pare gestul lui, generozitatea asta?

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

N-are tărie, nu vezi ce părere are despre ea? laughing Toți sunt niște proști, numai ea e o formă de viață superioară, luminată la minte, cu vocabular ireproșabil și e lipsită de orice defect.

135 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Studii?love struck

| sopranaCadaverica explică (pentru BuLaNNNeL):

Gandesti prea in termeni invechiti, provinciali, de cartier...mai trezeste te, nu toti au in vocabularul moral cuvinte ca 'trofeu','catig', '*** si du.te' etc. Unii chiar au mai multa imaginatie si o minte luminata spre a si trai viatalaughing si daca ar fi cum zici tu, amandoi am fi satisfacuti, fiindca atractia e reciproca, la acelasi nivel, si amintirile ar fi faine
Sa nu mai spun ca stiu sigur cat de viril e. Se simte cand saruti o tipa...ca te lipesti de ea. Asta in cazul in care iti plac fetele si ai vazut cum e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

De ce mai pui întrebări dacă ești sigură pe ce vrei și doar te cerți cu lumea că nu îți spune ce vrei să auzi? Ai cerut păreri și persoanele care ți-au răspuns au mai mulți ani decât tine. Termeni provinciali, de cartier, dar tu unde trăiești, în vreun palat? laughing Ce vrei, confirmări, aplauze că ai agățat un babaluc? Ce bărbat în vârsta nu s-ar bucura să și-o tragă cu o copilă? Încerci s-o faci să pară mai mult decât e dar niciun bărbat nu ar refuza o copilă disperată cu complexe din astea. Minte luminată, plină de imaginație, independentă și totuși ceri păreri pentru toate chestiile banale care ți se întâmplă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Da e un motiv pentru care nu am prietena, e pentru că nu vreau. Oricine poate avea sex in ziua de azi, chiar și cel mai prost om.
"Vorbim regulat, dar ne vedem rar în realitate" - sigur e frumos foc și e bărbatul perfect pentru tine, daca ai maturitatea unei fetițe de 14 ani, ai stat cu el, ai locuit cu el minim 3 luni sa zici că e așa cum crezi tu? Nu, tu doar te-ai îndrăgostit că o copila imatura, mai e mult până te lovește realitatea.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Păi si daca il "cunosti" atât de bine si esti si satisfacuta, ramane intrebarea: de ce mai ceri sfaturi aici? Vocabularul meu? Incercam sa iti mai trezesc din neuroni, sunt tot "mascul" si cam asa gândim, ai inteles? Ca cei mai mulți, nu punem in practica e partea a 2 a.
Mai ales șogoru, la 45 ai lui, să aibă una de 20 e mândrie națională. Bine ai zis "își trăiesc viata" se bucură de tine si se duce. laughing Cu virilitatea prin sarut... laughing no comment.
Eu, daca as fi taica-tu, chit ca "mi-aș mânca pensia la maximă siguranță" ti-as da si tie si la șogoru, de ati sari in sus ca mickey mouse. Falsezi siguranta, te simt. prin tastatura rolling on the floor

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca ma asteptam la niste raspunsuri pertinente, scrise frumos, nu cu ura si negativism, ci cu argumente. Mai ales, raspunsuri impartiale, nu in care X vine si-mi zice mie, care nu stie situatia ca lumea, ca gresesc si el vrea doar Y lucru sau ca eu vreau doar Z lucru.
In plus, am vazut ca iti plac cuvintele gen 'sugardaddy', 'prostitutie'.
Poate te regasesti in ele...
Te sfatuiesc totusi sa revezi definitiile lor.
Cele doua sunt legate de ideea ca o tanara sau o femeie care arata bine in general, presteaza servicii strict sexuale in schimbul unor sume de bani, intru castigarea existentei, pentru a si permite lux etc.
Iar eu vin cu mica mea poveste. laughing
Absolventa cu rezultate foarte bune, cu pasiuni si posibilitati multiple de angajare, indragostita de un matur chipes si destept, care, din intamplare, lucreaza de ani buni la o firma mare, ca angajat bun, permitandu-si sa puna o vorba buna pentru o prietena. Adica subsemnata, daca accepta micul ajutor, va merge la un loc de munca cinstit, cu carte de munca, cot la cot cu amicul ei, unde va depune efort intelectual si va fi remunerata lunar.
Asta e prostitutie, a? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Leșin când văd cum te descrii, zici că ești vreo zână laughing. Dacă aveai posibilități de angajare, nu-ți sclipeau ochii așa la o propunere, erai angajată de mult, nu așteptai să-ți pice un job din cer. Ești prea arogantă și se vede că fără motiv, trăiești prea mult în capul tău, trezirea!

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Este un fapt, ma descriu asa cum sunt, obiectiv. big grin Unde ai vazut epitete sau hiperbole?
Eu abia am terminat facultatea... angajata de mult unde? Am o vaga impresia ca nu lucrezi, habar nu ai cat de dificil e sa gasesti ceva pe placul tau si sa si fii acceptat dintre zeci de candidati, printre care o gramada cu pile. Si tu ce ai alege, locuri de munca unde te pun sa astepti zile in sir pana te suna ei, si vezi ca nu suna nimeni, ori ceva decent, de inceput, usurata fiind de vorba aia buna pusa de varul tau? Ca idee.hee hee Sa nu mai fim ipocriti, cu totii cautam sa supravietuim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi e o zânică mincinoasă patologică care a rămas repetentă de câteva ori și acum se vede absolventă cu rezultate foarte bune
mna, și e și un pic narcisistă, cam atât...semănați

| sopranaCadaverica explică (pentru BuLaNNNeL):

Ceream sfaturi crezand ca vor raspunde oamenii cu empatie si un minim de bun simt.
Pentru ca este un site de socializare. Pentru ca vrei sa auzi pareri obiective. Pentru ca vrei sa dezbati ceva. Sa discuti. Pentru ca suntem fiinte sociale. Pentru ca orice forma de socializare (reala, virtuala, scrisa, vorbita) este necesara omului. happy Eu subtil intrebam daca e vreo posibilitate sa-i fiu draga ori sa ii pese. Bineinteles ca nimic in viata nu e o certitudine laughing Daca era asa, am fi fost inchisi in casa cu totii.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Daca nu mi era atat de scarba de tine, faceam o pozica la diploma. rolling on the floor Doar asa, sa-mi bat joc de tine si de credulitatea ta. Si mai ales de mizeria umana pe care o infatisezi in carne si oase, duhnind a abis si nimicnicie in fata unui PC zi de zi. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dacă termini facultatea cu scârbă și câțiva ani de repetenție normal că e greu. Deloc obiectivă, ai o aroganță dusă la extrem, narcisism din ăla scârbos. Cred că nu te-a bătut destul mama ta când erai mică.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Tu ai impresia că oricine vorbește frumos cu tine ii și pasa de tine rolling on the floor

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Unii sunt asa aici, sa stii. Niste persoane intelepte si rezervate, care au atat de multa logica incat sa nu vorbeasca precum niste mori stricate. Butoaiele goale fac galagie multa...
Iar astia de mai sus care folosesc pana la saturatie cuvintele 'aroganta' si 'narcisism' sunt atat de ofuscate ca nu au argumente sau formulari precise, incat n-au altceva mai stralucitor de zis, doar jigniri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dc surioaro vorbesti asa

| Drimmero a răspuns:

Mie mi s-ar parea penibil ca la 45 de ani sa umblu dupa una cu minim 20 de ani mai tanara, practic umblu cu o copila ca sa ce?

Revenind, e o propunere ok sa lucrezi in aceeasi firma daca tot ai absolvit si n-ai loc de munca, e o oportunitate.

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Dumnezeule, cu câtă ură ai scris mesajul ăla. Las că știm de ce ți-e scârbă de el rolling on the floor numește-o mai degrabă ciudă. Te-a prins cu minciunica, domnișoară repetentă cu 9 restanțe, absolventă cu rezultate remarcabile, care abia a început anul 3. Marș că nu credeam că ești așa minciunică, cum manipulezi tu poveștile, mă, să-l faci pe boșorog să pară Brad Pitt și tu vreo Angelină.

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai rănit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam penibil

| DarthNiger a răspuns:

Domnisoara perfectiune si-a facut din nou aparitia cu o intrebare la fel de penibila, asemenea caracterului ei dezgustator, pai e clar de ce te pescuiesc numai expirati si trecuti de varsta a 2-a, ferice personalitatii tale atragatoare pe care o ai, daca tu crezi ca prin a iti trai viata inseamna sa te culci cu toti barbatii care iti pica la mana atunci ai trait degeaba si nu ai invatat nimic, asa iti place tie sa formezi legaturi si sa cunosti alte persoane? prin sex? rolling on the floor si tot tu esti tare de gura si pregatita sa sari la cearta si insulte daca nu iti place ce auzi, sa ne faci cu mana dupa traseu ca sa stim cine esti alta data.

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ma fetita mea, tu esti in lumea ta. Dar realitatea e urâtă, au "aia" de la Mafia, o piesa: "Ce mor*ii m*tii faci cand te lovești de realitate" o poti asculta. Eu cred ca tu vrei "ceva nou" si o arzi cu pretexte de iubire ca sa.ti stergi urmele.
Ai crezut ca vor răspunde oameni cu empatie si bun simt? Păi, noi, ăștia fără empatie si bun simt, iti deschidem ochii. Avem cele mai mari șanse să credem că "pensionaru" e un lache, care prostește "mâțe descurcarete" ca tine, înțelegi? Pune-ti intrebarea de ce e singur? Pune.ti intrebarea "eu vreau o familie cu el?, el vrea o familie cu mine?" Pune.ti intrebarea, problema reala a despărțirii lui, pune.ti intrebarea de ce nu si.a găsit una de teapa lui? Au dreptate ăștia, cauti o escapadă cu un nene din asta, dar ti-e un pic rusine, lui ii e frica si ce a zis, drept motiv "iti ofera loc de munca" laughing, pai daca esti atat de inteligentă precum te dai; te căutau marii angajatori pe tine, erai solicitata, încă de pe băncile școlii ti se făceau propuneri. Astea cu pile e fix pix. Tu ca angajator, ai angaja un tâmpit care nu stie sa faca nimic, care nu ti.ar aduce niciun plus firmei tale doar pentru o șpagă sau ca e taica-su nu stiu ce director? Sa fim seriosi, nu esti bun-nu intri, e simplu. Cand iti zice 1 ceva, îl lași in pace, cand iti zic 5, nu.i bagi in seama, cand iti zic 30, ridica.ti macar o idee.
Pentru un martalog; indiferent de cum arăți la fizic, esti trofeu, de mai esti si "buna" esti mândrie națională. Asta e realitate, bagă la cap.
**** nu stie carte, stii ce zic?
Beleste ochii ca e groasă, rămâi cu buza umflata (asta daca chiar crezi ca te iubeste). Daca-ti place, asuma-ti, dar nu o da in texte de iubire adevarata, stii tot despre el si nebunii din astea, ti.am zis mai sus, te minti singura, falsezi siguranta asta pe care o arăți, te simt laughing. Asuma-ti distracția si treci mai departe, dar un bărbat adevărat sau unul in devenire (vorbim de 20+) NU va accepta in viata lui una ca tine, de astea ca tine vor accepta virginii si șogorii.
Te astept, dacă ai tărie de caracter, desigur sa-mi scrii "ai avut dreptate f.m.m" rolling on the floor

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Dalmore):

Amin. Vezi ca-si face pozica la diploma, stai cuminte.

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Mi-e mila de tine ca tu si obositul de Nervermore credeti toate povestile spuse de ...ciudatenii, pe net. Chiar crezi ca eram asa prostuta incat sa-mi dau detaliile personale pe mess? Ca tu sa le expulzezi aici? Vad bine ce va leaga in prietenie. big grin Muuulta prostie si naivitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Păi trebuie sa se simta superiori, măcar aici că altundeva nu au unde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Se milogea s-o angajez la tata la firma, am amagit-o si cand s-a prins ca n-am de gand a inceput sa ma jigneasca

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Taaaaci, matracucă mică, că lumea-i mică și tu nu ești prea deșteptățică big grin.

| TheGentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Domnișoara se crede Cleopatra sau Mata Hari, care au reușit să obțină statut social și averi (și) din postura de amante/sugarbaby. Dar acest lucru este puțin probabil să se întâmple, așadar se apropie de o mare dezamăgire laughing Dar oricine are dreptul să viseze... big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru TheGentleman):

Mata Hari după o lună în Vaslui laughing

| Jus7t a răspuns:

Aproape orice bărbat vrea să facă sex cu o femeie de care se simte atras, nu alegi dacă să te simți sau nu atras sexual de cineva, tot ce poți face e să alegi ce faci cu acei hormoni.
Ai zis că e pofta foarte mare...dar nu ai precizat din partea cui, am să interpretez că din partea amândurora.

Poate să existe și prietenie și atracție sexuală în același timp, de aia nu pot spune dacă el vrea să te ajute ca să aibă mai multe șanse la sex sau dacă o face din prietenie, că zici că vă ajutați la greu.

Cum mi se pare gestul lui?
Dacă l-aș cunoaște pe el și aș știi exact ce e între voi aș putea spune că e din prietenie și prietenii se ajută la greu ori doar vrea să ți-o tragă.
Te gândești mai mult și mai bine dacă îți e prieten adevărat sau vrea "altceva", ori poate amândouă.

| BlackRose03 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Atât de deșteaptă ești că îți irosești timpul sa pui întrebări atât de penibile aici și ai tupeul sa mai comentezi când efectiv vreo 5-6 useri au venit cu ARGUMENTE mult mai solide decât ale tale pentru a-și demonstra punctul de vedere în scopul de a te contrazice.
Daca chiar aveai dreptate nu se întorcea nimeni împotriva spuselor tale, dar din cate vad nu s-a intamplat asta.Nu ești atât de inteligenta precum te crezi.Asta rezultă din gusturile tale in materie de bărbați, din felul în care consideri că ar trebui trăită viața(sa faci sex pe rupte cu cine apuci)și mai ales din faptul că îți place să fii cârpa unor moși.Nu ai deloc principii sau respect de sine, lucru de care un om inteligent nu duce lipsa.
Și membrii familiei mele au făcut facultate, nu doar tu-parinti care sunt profesori universitari cu liceul terminat la Șaguna(pe 5 la nivel național și primul din Brașov); mătușa și unchiul tot la Șaguna și acum dețin o firma, iar unchiul are terminată facultatea de Medicina; alta mătușă la Meșota(al 2-lea liceu din Brașov)și lucrează în politie,bunici cu liceu tot la Șaguna...dar niciunul nu are fițele pe care le ai tu. Și sunt oameni trecuți prin viață,nu doar inteligenți.
Nu mă dau pe mine ca exemplu că nu mă consider vreo intelectuala sau mai rău,perfecta. Ceea ce nu putem spune și despre tine din păcate.
Oricum,tu tot "toaleta" bărbaților ramai,așa că degeaba ești inteligenta, deși nu prea pari.
Cred că mai degrabă ai muncit din greu ca sa ajungi aici și oricine care își dă puțin silința ar fi reușit.
Foarte posibil acest efort este rezultatul intrării tale la facultatea despre care vorbești, nu inteligenta.
Oamenii extrem de inteligenți nu sunt preocupați să realizeze ceva, respectiv intrarea la o facultate buna.
O fac fara prea mult efort și după cum vorbești nu cred că este și cazul tau.Tu ai învățat pe rupte presupun.
Ai cam multe fițe și ar trebui sa te mai calmezi că ești departe de a fi perfecta.
O "toaleta" nu are dreptul să-și împrăștie pe aici aerele.
Nu ai dreptul ăsta.
Oh...un om inteligent nu va vorbi NICIODATA despre cât de inteligent este, va pastra pentru el asta deoarece mândria nu este deloc în avantajul lui în societate.
Doar ăștia idioți se dau mari cu cât de mult îi duce capul și de fapt sunt egali cu 0.
Faptele vorbesc, nu vorbe în vânt care nu pot fi confirmate.
Daca ești inteligenta de ce ai făcut facultatea în țară? De ce nu te-au luat la Cambridge sau Oxford?
Desigur, platindu-ti și taxele pentru că tu ești un elev excepțional și se bat universități de prestigiu pe tine.
Nu... ești un nimic drăguțo, sper sa te trezești la realitate.
Ai mult de lucrat la propria-ti persoana până să ai dreptul sa te consideri a fi "ceva".