| sopranaCadaverica a întrebat:

Am un prieten (nu iubit) ceva mai mare decat mine. Vorbim regulat, dar ne vedem rar in realitate, ne stim de ceva timp si suntem foarte atrasi unul de celalalt...inca nu s-a intamplat nimic intim intre noi, desi pofta, sa zic asa, e foarte mare. El nu insista cu nimic, dar mai aduce uneori vorba de asta in gluma si se vede in privirea lui dorinta. Ne ajutam la bine, la greu, i am demonstrat ca mi pasa de el si poate apela la mine oricand. Este viceversa. Deja ne cunoastem bine caracterele.
I am propus sa avem o relatie serioasa si din cate am inteles, are teama din cauza diferentei mari de varsta. Eu n am insistat.
Recent m-a intrebat daca m ar interesa un loc de munca. Stie ca s in cautari, absolventa fiind. Cunosc locul unde munceste, imi zicea despre el, ca e de peste 6 ani acolo etc. Auzind ca abia am terminat studiile, s-a oferit sa mi puna o vorba buna. Am aflat si in ce consta jobul si pentru inceput, suna bine, nu s multi bani, dar doresc experienta. Daca as accepta, am lucra la aceeasi firma...
Sa accept? Cum vi se pare gestul lui, generozitatea asta?

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

N-are tărie, nu vezi ce părere are despre ea? laughing Toți sunt niște proști, numai ea e o formă de viață superioară, luminată la minte, cu vocabular ireproșabil și e lipsită de orice defect.

135 răspunsuri:
| sopranaCadaverica explică (pentru BlackRose03):

Ai perfecta dreptate, trandafir negru 03! rolling on the floor Mersi ca m-ai luminat. Ia o gura de apa, calmeaza te, iesi un pic la aer, esti prea tanara si fragila ca sa te rascoleasca instinctul negativist de turma online de aici. Spala ti mainile si culca te, ai varsat prea multe ineptii. Nici n ai citit cu atentie raspunsurile mele.
E adrenalinica inversunarea de pe TPU, a?
Si... pe cine naiba intereseaza ca parintii tai au facultate?!
Ah, mi-ai dat peste nas. Din doi destepti ies o desteapta. Pardon, fata culta, pardon rolling on the floor Chiar ai umor, am ras tare citindu te

| BlackRose03 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

"Ai perfecta dreptate, trandafir negru 03! "

Mi-am pus acest nickname când mi-am făcut contul, adică la 13 ani și nu l-am mai schimbat.
Al tău la 23 sau cat ai tu nu se lasă mai prejos în ciuda diferenței de vârstă, respectiv 10 ani(eu când l-am pus și tu acum).

"Mersi ca m-ai luminat. Ia o gura de apa, calmeaza te, iesi un pic la aer..."

Degeaba mă iei in derâdere că situația ta e chiar tristă.Mi-e mila de tine și totuși, în ciuda aberațiilor pe care le spui nu rad de tine.Pentru că am bun simt.
Ceea ce tie pare să-ti lipsească. Doar cei cu complexe iau pe alții în derâdere.
Sa o faci când vei fi mai buna decât persoana căreia i te adresezi, ceea ce nu este cazul nostru.
După felul în care vorbești sunt aproape sigură că am trecut prin mai multe decât tine, nu am avut o viață chiar ușoară până la vârsta asta as putea spune.Cineva ca tine nu-și permite să râdă de mine.Sigur,ești liberă să o faci, nu-mi pasă de parerea uneia care sta după coada unui boșorog de vreo 50 de ani și îi crede vrajelile.Ghearele fostei cică...pff.

"...esti prea tanara si fragila ca sa te rascoleasca instinctul negativist de turma online de aici."

Prea tânără? Mă faci sa rad.Nu ești atât de mare comparativ cu mine sa știi, doar vreo 7 ani diferenta.
Draga ciudățenie, învață să faci diferența dintre negativism și realism.
Sunt 2 lucruri total diferite.
Eu sunt prea sinceră și o persoana realistă, iar oamenii confunda asta adesea cu negativismul.
Și citind comentariile celorlalți useri nu văd că ar fi negativiști, ci mai degrabă realiști și sinceri.

"Nici n ai citit cu atentie raspunsurile mele."

Nici nu trebuie.M-am legat strict de atitudinea ta care lasă de dorit ce reiese din acele comentarii.

"Si... pe cine naiba intereseaza ca parintii tai au facultate?!"

Nu am scris aia ca sa mă dau mare daca asta ți-a lăsat impresia, ci ca sa știi că deși au facultate, poate peste cea făcută de tine, nu își dau aere.Si ei sunt de 2 ori mai mari decât tine.Asta avea legătură cu faptul că am spus că ești o narcisistă și dacă erai așa deșteaptă îți dădeai seama de asta.

"Ah, mi-ai dat peste nas. Din doi destepti ies o desteapta. Pardon, fata culta, pardon."

Fata de tine nu am specificat in niciun moment cat de deșteaptă sunt sau să mă dau mare cu asta.
Părinții nu au nicio legătură cu cât de inteligent va fi copilul.Am spus partea aia, repet, pentru a-mi susține punctul de vedere.

"Chiar ai umor, am ras tare citindu te"

Hahah, îți mulțumesc, dar eu ar trebui sa rad.Raspunsul meu a fost clar peste toate cele date de tine mai sus in care te contraziceai cu ceilalți pentru că aveau o opinie diferita de a ta și te descriai ca fiind vreo zeitate.In ciuda faptului că întrebarea a fost pusă de tine.
Am adus argumente pentru a susține ce cred și am folosit mai multe cuvinte, daca este sa ne raportam la vocabular.
Sa nu mai zic de întrebările tale.Esti mai amuzantă decât mine, te asigur.

| lorix a răspuns:

Iti da peste nas un copil de 15/16 ani. Tztztztz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebi niște străini dacă sa accepți un post. Daca e ceva mai solicitant decât vânzătoare la profi, atunci nu, nu accepta.Nu pari sa faci față.

| LoveSleep a răspuns:

Mi se pare începător.
În loc să-ți facă cadouri și să-ți dea bani, el îți caută loc de muncă. Aiurea. E nou în domeniul ăsta?

Tu ai 23 și diferența de vârstă e de peste 20 de ani, deci el are vreo 50 de ani. Mai are puțin și moare. E măcar bogat?

| Emma30555 a răspuns:

Eu cred ca el nu simte pentru tine ce simti tu pentru el. In legatura cu jobul poti accepta, e cale lunga in a zice si a face, poti accepta si apoi sa vezi daca chiar se tine de cuvant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Mda, Dalmore, dar exact la fel de aroganta si superioara se comporta si Coquina dar pe ea o considerai vedeta cu personalitate puternica pe TPU.
Nu ti se conecteaza vreun circuit acum?

Era fix din aceeasi galeata si ea, fara defecte, luminata si cu actiuni justificabile mereu. Tot acelasi narcisism o roade la os, unul pe care-l reclama doar in altii.

Cat s-a rugat ea de mine sa invete programare aproape trei ani de zile (lungiti aiurea) si apoi tot pe mine dadea vina ca nu era menirea ei si ca incercam eu s-o "abuzez" doar pentru simplul fapt ca nu voiam sa mai am de-a face cu ea. Bine, in alte dati doar pretindea ca sunt eu un mentor prost doar ca sa ma chinui mai mult inutil. Chiar ca asa abuz mai rar.
S-o citez in mod sumar din intrebarea ta disparuta: "menirea mea nu era sa invat programare, menirea mea era sa ma trezesc dimineata cu aroma de madular in gura si sa ma marit.winking " Genial. Se dadea si singura de gol pentru cine avea ochi sa vada.

Iar la fel si tipa asta ciudatenie...cauta exact acelasi lucru pe care si idolul tau il cauta la altii: Validare. Vedeti-va voi de grija, tot dupa capul ei va face. Parerile noastre nu conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveSleep):

Mihai Sora are 102 ani. Deci ce vorbim? tongue

| Dalmore a răspuns (pentru anonim_4396):

Coquina era amuzantă și troll, eu nu puteam s-o iau în serios.

Normal că nu contează părerile noastre, e prea sus pe norul ei și nu înțelege prea multe. La toate întrebările pe care le-a pus i s-a sărit în cap așa.

| Dalmore a răspuns (pentru BlackRose03):

E virgină, îi place doar să tachineze moșii. Era mândră că s-a frecat de unu în parc și apoi l-a lăsat cu ochii în soare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Se supara daca o faci troll.
Iar ciudatenia sa stea pe norul ei. Va primi ce cauta. Fulgere si tunete.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

E interesant sa vezi totusi cum marmotele astea sunt subiecte perfecte pentru studentii de la Psihologie. Cum imbina ei prejudecatile, ura si gloria ca ei sunt in turma si jignesc online, impreuna, cu tact. Chiar o fosta colega si amica din facultate vrea sa faca master in psihanaliza. I-am recomandat sa vina sa citeasca 'dezbaterile aprinse' de aici, o sa fie inspirata pentru lucrarea de disertatie. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Serios, dar tu nu erai deja o inspiratie? big grin

| inflicted a răspuns:

Ai zis ca e foarte greu să îți găsești un job ca proaspăt absolvent și apoi ai zis că ai posibilități multiple de angajare...

| Jus7t a răspuns:

Ce faci mă Dalmore mă...hărțuiești oameni huh?

| BlackRose03 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Tu ai făcut facultatea de Psihologie și îți dai aere? După cum te descrii mă gandeam că ai terminat Dreptul sau Medicina, nu facultatea de Psihologie. laughing

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Vezi că ce ai tu e grav.

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Ar fi bine sa cititi de mai multe ori inainte de a trage concluzii. big grin De aia se inraiesc unii si arunca cu venin.
Da, am multiple posibilitati, intrucat am terminat o facultate cu profil umanist si, teoretic, m-as incadra in mai multe profiluri si as putea fi acceptata.
Ei tin cont de capacitatile mele, dar daca nu am experienta si abia am terminat facultatea, cati oare m-ar chema la interviu? Si asta e doar un mic pas spre angajare. Cum as putea sa le arat ceea ce stiu, sa le fiu de folos, daca nu sunt chemata la interviu fiindca nu am experienta?
Cred ca oamenii care cauta/au un serviciu ar fi trebuit sa ia in calcul asta...

| Dalmore a răspuns (pentru BlackRose03):

Măcar de făcea psiho, a început Litere - Franceză - Romana, dar în vara se plângea că nu știe o boaba de francez laughing "absolvenă cu rezultate excelente".

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Oi fi, dar mai inspirationala decat ceilalti sigur nu shee hee
Serios vorbind, oricine este o inspiratie, orice om are nemultumirile, traumele si complexele sale. big grin Doar ca sunt indivizi care accepta asta cu maturitate si altii care incearca sa para minunati

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Ce urat, te folosesti de minciuni si persoane care nu au legatura absolut deloc cu TPU-ul. Ti-am mai zis, credula, credula... Si taaare geloasa. Stai cuminte, nu ti-l furam de sub nasuc pe Nevermore. Nu am atat timp la dispozitie, sa astept sa mai creasca inca 20 de ani ca sa ma uit la el rolling on the floor))))

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

O facultate umanistă nu îți oferă prea multe. Ai spus că ai posibilități multiple de angajare ca și cum ai avea mai multe skill-uri extraordinare și ți-ai găsi imediat de lucru fără ajutor.

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Aaah, pai asa ai inteles tu. Si ceilalti, de aia se cearta singuri. E corect sa intrebi daca nu ai inteles ideea unei persoane. Plus ca un individ cu mai multe pasiuni (din care pot iesi bani, huh) nu trebuie sa aiba facultate spre acel domeniu. Vorbesc de domenii practice, unul ar fi editare/fotografia/pictura etc. Si s-au gandit oare ca stiu si imi place sa fac si altele? Si exista joburi care solicita oameni ca mine? Dar poate salariile nu-s asa atractive... De aia am spus asa. Si ne intoarcem la ce ziceam mai sus.
E momentul vostru de glorie, baieti rolling on the floor) Aci, pe TPU! Profitati!

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Știi că a fost ideea mea să-ți scrie, nu? laughing Nu cred că poate cineva să fie geloasă pe tine.

| Jus7t a răspuns:

Dalmore rolling on the floor
Spuneai că te "hărțuiesc" când ziceam de tine pe la întrebări după ce m-ai jignit, ce faci tu acum dacă eu atunci te "hărțuiam"?

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Pot ieși bani, salariile sunt neatractive... Ai un mod ciudat de a te exprima de aia nu te înțelege nimeni

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Waww, ce baieti maturi! Mi-ati facut-o. Logic ca stiam ca sunteti doi oxiuri jucausi. Pofta buna in jos, pe colon! :* Uite, iti dau si funda, oxiur mic, poate ma lasi in pace, ca mi-e lene sa sterg mereu notificarile. Sper sa fii satisfacuta!

| Dalmore a răspuns:

Jus7, tu chiar nu vezi că nu te bag in seama? cât de disperat poți să fii laughing chiar nu-mi pasă ce faci tu, hartuieste-mă pe unde vrei

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Cuvintele astea sunt in dex. Asa ca...
Sa stii ca lectura ajuta foarte mult. In orice. big grin

| Jus7t a răspuns:

Sunt disperat când observ că faci aceleași chestii de care mă acuzai tu pe mine și ți le zic? big grin
Hai să nu ne mai certăm, hai să ne împăcăm, să facem ca totul să fie ca la început scumpo.