| sopranaCadaverica a întrebat:

Am un prieten (nu iubit) ceva mai mare decat mine. Vorbim regulat, dar ne vedem rar in realitate, ne stim de ceva timp si suntem foarte atrasi unul de celalalt...inca nu s-a intamplat nimic intim intre noi, desi pofta, sa zic asa, e foarte mare. El nu insista cu nimic, dar mai aduce uneori vorba de asta in gluma si se vede in privirea lui dorinta. Ne ajutam la bine, la greu, i am demonstrat ca mi pasa de el si poate apela la mine oricand. Este viceversa. Deja ne cunoastem bine caracterele.
I am propus sa avem o relatie serioasa si din cate am inteles, are teama din cauza diferentei mari de varsta. Eu n am insistat.
Recent m-a intrebat daca m ar interesa un loc de munca. Stie ca s in cautari, absolventa fiind. Cunosc locul unde munceste, imi zicea despre el, ca e de peste 6 ani acolo etc. Auzind ca abia am terminat studiile, s-a oferit sa mi puna o vorba buna. Am aflat si in ce consta jobul si pentru inceput, suna bine, nu s multi bani, dar doresc experienta. Daca as accepta, am lucra la aceeasi firma...
Sa accept? Cum vi se pare gestul lui, generozitatea asta?

Răspuns Câştigător
| Dalmore a răspuns:

N-are tărie, nu vezi ce părere are despre ea? laughing Toți sunt niște proști, numai ea e o formă de viață superioară, luminată la minte, cu vocabular ireproșabil și e lipsită de orice defect.

135 răspunsuri:
| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Asta e exact atitudinea de care este site-ul ăsta scârbit. Nu mă cunoști și nu știi cât citesc eu, daca spuneam eu asta despre tine explodeai cu superioritate.
Nu e suficientă lectura, tu ai nevoie de niste cursuri de comunicare. Cuvintele pe care le-ai folosit nu sunt complexe doar nu știi ce vrei și te contrazici aiurea
Narcisism e un cuvânt bine ales pentru tine

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ți se pare că te-au ajutat mult alea 30 de cărți citite în toată viața ta? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BlackRose03):

Nu a terminat Dreptul. A terminat "cu dreptul" poate. big grin

| Dalmore a răspuns:

Jus7 ești disperat pentru că vezi că te ignor și nu treci naibii peste laughing nu-mi pasă ce observi, nu am de ce sa mă împac cu tine că eu oricum nu observasem existența ta pe site până atunci.

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Daca intrebi 100 de romani laughing iti vor spune ca inteleg ce inseamna ''vor iesi bani din X lucru'' si ''salariu atractiv'' - expresia asta o gasesti in majoritatea descrierilor de joburi corporatiste de exemplu. 0 complexitate.
Asta ai zis ca nu ai inteles. Daca asta ti se pare complex...
Nu stiu cum un om care nu intelege asta citeste romane clasice si ii ramane ceva in cap.
Nu inseamna ca daca un om foloseste cuvinte complexe (vezi HR Patapievici) nu stie sa comunice. Inseamna ca poseda o anumita cultura si e priceput la mestesugul comunicarii scrise/orale si ca sa il intelegi trebuie sa fii foarte atent, eventual sa te mai cultivi la randul tau. (nu ma refer la mine/tine, il dadeam exemplu pe Patapievici care chiar are un discurs complex)

| sopranaCadaverica explică (pentru Dalmore):

Bai, trebuiesa invat de la tine. Esti o tipa cu mult superioara mie, doar iti treci constiincioasa fiecare titlu citit (si citit fictiv :))) pe lista goodreads. Nivelul asta de hipsterime si de timp liber mai ales ti-l invidiez. Gem de invidie!
Nici cu fundita nu te potolesc? Credeam ca daca te fac populara, in capul listei la raspunsuri, ai sentimente mai bune.
Ia de aici, racoreste-te. https://www.youtube.com/watch?v=GuqcNNN-5n0

| Jus7t a răspuns:

Dar cum să îmi dai tocmai mie Ignore?
Sunt așa de treabă... câtă nedreptate în lume asta sad

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ti-am atras atenția că te-ai contrazis și tu ai sărit cu aroganță să-mi recomanzi sa citesc ca și cum ai fi folosit cine știe ce cuvinte de neînțeles și am nevoie de lecturi suplimentare să înțeleg limbajul tau care nu e deloc complex, ești doar o tipa foarte confuza sau replica aia e mecanismul tau de apărare.
Tu nu știi să vorbești cu oamenii, asta e problema ta. Cunosc multi profesori mult mai citiți decât tine care nu se exprimă așa și nu sunt atât de aroganți. In fine

| sopranaCadaverica explică (pentru inflicted):

Nu, mai tarziu ai zis ca m-am contrazis. Prima data ai zis asta: ''acum 31 minute | wishy a răspuns (pentru ciudatenie):

Pot ieși bani, salariile sunt neatractive... Ai un mod ciudat de a te exprima de aia nu te înțelege nimeni''

Si nu ai venit cu dovada contrazicerii, cu copy/paste ul. Vino cu dovezi, ce exprim gresit.
Nu am zis-o cu aroganta, daca eram fata in fata vedeai tonul folosit de mine. De aia am pus si smiley. Online, multe sunt interpretabile. Eu am recomandat lectura in general, faceam referire si la ceilalti de mai sus, este ceva rau sa recomanzi cititul? Ca si cand ti-am recomandat otrava. Din contra, e o dovada ca imi pasa. Citind, te si cunosti mai bine, dezvolti capacitati de sinteza, analiza si autoanaliza. happy Nu trebuie sa te simti inferior. Sau daca te simti, apeleaza la cineva, iti afecteaza calitatea vietii.
''A vorbi cu oamenii'', aici, inseamna sa te injuri, sa arunci cu vorbe goale si rautate. Pentru ca moderatorii s degeaba aici. Eu nu pot fi asa. big grin

| Dalmore a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Ești foarte ocupată, drăguța de tine, muncești de dimineață până seară rolling on the floor

| inflicted a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

În fine, eu nu am nimic cu tine nu stau să caut acum că vreau sa ies doar că pot să înțeleg de ce ți-au vorbit așa cei de mai sus. Unii au fost doar realiști și le-ai răspuns foarte aiurea. Nu mă simt inferioară pentru că eu citesc și mi se pare aiurea să faci bravadă cu asta pentru că cititul nu e chiar atât de relevant. Experiențele îți sculptează personalitatea mai mult decât orice. Nu mi se pare că ți-a făcut bine cititul, pari cu capul în nori asta e doar părerea mea și nu trebuie să te afecteze. O replică așa aruncată în sictir când nu ai altceva de zis e doar o aroganță. Dacă vrei să faci oamenii să citească organizează o campanie

| Drimmero a răspuns (pentru BlackRose03):

De ce nu esti cuminte si de ce te iei dupa hoarda? Parca n-aveai atata venin in tine inainte.

| Drimmero a răspuns:

Citesc comentariile si ma apuca rasul galagios, clisee care mai de care, mistouri in stanga si dreapta si risipa de timp pentru ce? Doar la atat se rezuma personajele voastre? Lasati-o sa se loveasca de realitate, nu aveti cum s-o educati voi pe un site,, cat despre voi, ati tabarat 10 conturi pe ea si fix aia cei mai moralisti, daca iau fiecare cont de pe intrebarea asta la purificat si la bani marunti nu gasesc maxim 3 mai presus decat autoarea intrebarii, afara e frumos, e soare, iesiti si voi prin parcuri, prin pub-uri sau pe unde va duceti voi, va omorati tineretea fara scop pe un site doar certandu-va care e mai breaz, e jenibil!

| sopranaCadaverica explică (pentru Drimmero):

Instinctul de turma e cool, las o laughing Daca o sa gandeasca cu mintisoara ei va deveni originala si va ramane singura

| anonimg a răspuns:

Este o oportunitate ca sa-i cunosti mai bine caracterul. La nervi si stres -acela este caracterul omului.
Dar este departe, si aceasta presupune sa stai la el. Si nu recomand sa locuiti impreuna pana ce nu va veti casatori.
Lucru pe bani putini gasesti peste tot.
Deci raspunsul meu este sa nu te duci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Poate pentru ca unii merita taxati. Iar tu ai un obicei stravechi in a tine cu ursul. happy Pentru ca te regasesti foarte mult in diversi oameni defecti.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonimg):

Ce locuinta? Unde am scris ca ma mut in casa lui? Eu am unde sa locuiesc. laughing)

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Desi a fost tare amuzant, mi-ati taxat doar timpul... Mmmm ce taxare, mistoul vostru de 2 lei mi-a schimbat viata rolling on the floor
Oh, Zburatorule internaut, am rosit in obrajorii mei defecti
Sa-ti zic ceva dle purrrfektiune: daca esti barbat, te asigur ca raspunsuri mai lipsite de substanta, plictisitoare ca ale tale n-am vazut. Un mini-judecator olimpian al netului. Ca sa fiu in ton cu colegii tai, as zice ca nu meriti sa faci sex in veci.
Daca esti femeie, te scuz. Suratele mele ma fac de ras mai mereu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Whatever. Nu imi pasa ce-mi doresti tu. Oricum tu nu vezi pe nimeni ca pe o persoana in primul rand, ci ca pe o extensie de a ta. Gen... what, nu sunteti toti ca mine? Vai, voi, perfectii lui peste.
Well, sorry, dar iti stiu mentalitatea asta.
Interesant e ca daca eram femeie meritam sex. Nu? big grin

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Pai nu te-ai referit la mine ca fiind defecta? Cu siguranta sunteti speciali si deosebiti, afisand judecata asta&restul de mai sus. N-as dori sa fiu deosebita ca voi... in veci. laughing Sunteti irecuperabili, nu 'persoane'

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Da, pentru ca desi lumea iti da argumente pertinente tu continui sa ceri numai validare pozitiva pentru alegerile tale. Cum ai vrea sa fii considerata? O zeitate?
N-or fi multi zdraveni pe TPU. Nici eu nu sunt din simplul fapt ca iti dau tie explicatii complet degeaba. Dar tine minte ca nu doar tu esti in masura sa judeci. Cum judeci tu asa te judeca si altii, mai ales cand le-o si ceri.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu tin cu ursul, dar nu ma iau dupa turma niciodata,, am calitatea de a gandi singur si de a o face foarte bine.

S-a si gasit cine sa taxeze pe cine, locomotivoiule, stai cuminte ca esti marunt, personajul tau nu e tocmai unul de recomandat pentru astfel de manifestari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Si ce ai gandit singur? Tu nu vezi ce a postat ea cu manutzele ei pana acum? Atunci sa deschizi gura happy

| RAY a răspuns (pentru Jus7t):

Ai mare dreptate, dar ele stiu, se prefac ca nu stiu

| Dalmore a răspuns (pentru Drimmero):

Ce ai scris aici i se potrivește perfect ciudățeniei

acum 8 minute | Drimmero a răspuns (pentru RAY):

In locul tau as baga capul in pamant de rusine, rar mi-a fost dat sa vad doar defecte stranse intr-o singura fiinta, practic toti te iau in deradere, mintea nu te ajuta nici pentru strictul necesar de a iti da seama.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Va cam pescuieste pe majoritatea cu trolling nu foarte bun, dar isi face treaba.

| Dalmore a răspuns (pentru Drimmero):

Asta e un mod mai elegant de a spune că ți se pare extrem de proastă? laughing Că troll nu e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Drimmero spera si el la niste bucurii de la ciudatenie.

| BlackRose03 a răspuns (pentru Drimmero):

Scuza-ma că îmi displac narcisiștii.