| Me,myself & I a întrebat:

Am visat azi noapte ca parca eram bolnava de cancer si-mi cadea parul...(dorinta mea e ca eu si sotul meu sa ne facem o casa ) era deja ridicata dar inca in constructie si plangeam ca-mi doream si eu sa avem casa noastra insa urma sa mor. Voi credeti in vise? ce inseamna asta? m-am trezit asa de prostdispusa si nu cred ca o sa-mi treaca toata ziua.

Răspuns Câştigător
| marria a răspuns:

Cum ti-a spus si gyzzard, visele sunt legaturi intre inconstient si constient. E posibil k tu sa te gandesti prea mult la modul in care o sa construiti casa ( lucruri de genul "cat o sa coste? " " o sa ne descurcam?" "o s-o putem termina?"..am trecut si eu prin d'asteabig grin) si sa ai o anumita teama in legatura cu acest lucru, iar visul tau e posibil sa vina de la retinerea cu care te gandesti la viitor..asa k nu e cazul sa-ti faci probleme..succes la ridicarea caseihappy

9 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji. A fost un simplu vis.big grin Nu te mai gandi la el.happy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Visele reflecta fricile sau dorintele noastre.

| Klara a răspuns:

Eu am visat de doua ori ca mama are cancer, de fiecare data a fost groaznic.

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Visele sunt legaturi intre inconstient si constient. Nu cred ca spun ceva despre viitor, dar sunt sigur ca spun ceva despre psihicul/fizicul nostru.
Inseamnatatea viselor unei persoane au inteles doar pentru ea, pentru restul au alta insemnatate.
Cel mai probabil visul tau e o expresie a faptului ca s-a intamplat ceva in viata ta care ti-a atacat speranta in construirea casei. Sau poate e doar expresia fricii ca nu o sa iti indeplinesti visul de a-ti face o casa.

| 44-mytel a răspuns:

Este doar un vis, nu-i da importanta. Daca ai vointa, in viata, poti realiza orice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate! nu se stie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa stii ca uneori visele pot avea sens contrariu adica in loc de aceasta boala cumplita sa fie un semn bun si anume voi sa terminati casa si sa fie totul bine.alteori sunt generate de stres, de neliniste, teama, deznadejde care pot provoca ganduri negative, deci, aceste vise. Uneori ne inspaimanta si iti da impresia ca au fost reale insa el pot fi doar o imagine a viitorului, trecutului si prezentului. ele sunt proiectii ale subconstientului care in timpul noptii ne apar ca imagini reale.Visele tin foarte putin desii ni se par foarte lungi.Este normal sa te simti rau ptca desii sunt vise ele ne afecteaza.Cred ca ai observat ca visele frumoase le uiti, insa pe cele urate nu? pai da, la asta vroiam sa ajung, pe cele urate nu le uiti deoarece iti capteaza atentia intr un mod neplacut intiparandu-se in mintea ta lasandu-ti un fel de teama.Stiu toate astea pentru ca si eu am premonitii.Aceste premoniti cum am mai spus au rolul de a arata viitorul posibil dar nu exclus prezentul sau viitorul apropiat.Inca ceva nu stiu daca multi dintre voi credeti dar faptul ca se intampla sau nu depinde de noi, cu cat credem mai mult in ele cu atat mai mult le atragem, in mod indirect dar da, se pot intampla si e inevitabil dar doar cei care au darul acesta.Si eu am avut vise ingrozitoare care m-au marcat intr-un fel sau altul. Dar sa-ti dau un sfat incearca sa nu te gandesti la asta, lasa totul de la sine si vei vedea ca va fi binehappy. Sper ca totusi chiar daca e tarziu te-am putut ajuta cumva.Pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, unora si uneori visele ne prevestesc evenimente ce se vor intampla. In cazul raposatului meu sotul, asa s-a intamplat. Inainte cu o saptamana de a se intampla un tragic accident de circulatie, mi-a destanuit visul lui care ii prevestea moartea. Nu am crezut, fiind si foarte tineri, dar cu timpul mi-am pus niste semne de intrebare. Oare trebuie sa credem si in vise?

| mady95 a răspuns:

Nu stiu,, dar uneori vise-le devin real