| Anonimulantisocial17 a întrebat:

Am vorbit cu o fata si ea m-a refuzat spunandu-mi ca are prieten.cum sa fac sa trec peste. Deci nu mai pot am stat atata timp sa-mi fac curqj sa vorbesc cu ea si uite ca degeaba.am mai fost refuzat in trecut.

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fetele se scuza "Deja am un prieten" atunci cand nu le esti pe plac (in caz contrar dau loc "concurentei" intre pretendenti).

Cauta-ti alta fata, nu pierde vremea degeaba!

| darrio2007 a răspuns:

Insisti prea mult pentru nimic. Este singura fata din tara?

| RAY a răspuns:

Si eu de atâtea ori, online, off line, asta e, accepți asta, iți ocupi timpul cu altceva, vezi si de sfaturi de cum sa arați mai bine fizic, socializează mereu, integrează-te in grupuri

| Violleta2022 a răspuns:

Ce este atat de greu sa pricepi cand o fata iti spune ca are prieten si nu poate fii cu tine?
Asta nu este un refuz, ci o explicatie, de ce nu ar putea fi cu tine.
cauta-ti alta, dar de data asta una care este singura!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și eu am fost refuzat de nenumărate ori. Next, următoarea.

| Mosotti a răspuns:

Cum adica cum sa treci peste? Gaseste alta, nu s-au terminat femeile.

| T0T a răspuns:

Foarte bine s-a întâmplat. Așa nu îți mai faci speranțe false.

| Freya1 a răspuns:

Chestii de genul se mai intampla, si uite ca din asta ai învățat ceva.Adica,înainte sa vrei sa te cuplezi pe cineva, afla dacă e intr-o relație mai întâi.

Nu trebuie sa te demoralizezi, ci doar sa fi mai atent la alegerile tale pe viitor.

| cristimihailov a răspuns:

Nu fii freak.
Daca usa e inchisa, ai batut si ti s-a raspuns dispari, atunci nu insista, bate la alta.

Tinta e sa gasesti o fata cu care sa te potrivesti, nu sa iti mlaguiesti orgoliul.

| Emma30555 a răspuns:

Se mai întâmplă, nu trebuie să fii atat de dezamăgit, si nici sa te simti rănit în orgoliu. Fiecare experiență e buna până la urmă

| Brizbriz a răspuns:

Cred ca esti mult prea speriat de o chestie care o sa ti se tot intample toata viata
invata sa te ierti pe tine insuti

| 1997onur a răspuns:

Dulciuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

"Am stat Atâta timp să-mi fac curaj să vorbesc cu ea și uite că degeaba".
Părerea mea e că nu a fost degeaba, chiar dacă rezultatul nu a fost cel pe care ți l-ai dorit.
Pentru că, dacă nu ai fi făcut-o, ai fi stat să te întrebi "cum ar fi fost dacă aș fi putut să vorbesc cu ea?".
Respingerea nu e ușoară, mai ales când vine de la o persoană pe care o placem. Însă se întâmplă, iar noi nu putem decât să acceptăm și să mergem mai departe.
Nu sunt în controlul nostru sentimentele celorlalți pentru noi.

Baftă!

| timidu89 a răspuns:

Treci peste asta e. Ce tu te-ai complica cu una ce nu iti place? Sau daca ai iubita o lasi pentru o alta? Poate are pe cineva sau a inventat acel motiv sa scape de tine. Mai rau e sa iti dea sperante si sa afli ca doar te-a folosit in tot acel timp. Nu e un capat de lume, un sut in fund un pas inainte.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pai gandeste-te ca ai stat atata timp sa-ti faci curaj si acum ai aflat de la ea ca are prieten, deci multumestei pentru informatie ca mai stateai laughing
Acum stai atata timp sa treci peste si stai degeaba cum ai stat si in situatia anterioara.Ia-ti alt raspuns, de la alta fata, treci peste persoana respectiva.Intreaba una mai urata putin si ai terminat problema cu aia.

| MrAM a răspuns:

Da-ti doua palme, metaforic vorbind si mergi mai departe. Mai incarca cu 100 de fete si din alea 100 tot gasesti una iti garantez. Doar nu pierde vremea smiorcaindu-te, e timp irosit crede-ma.

| Ionut003 a răspuns:

Fara suparare da care este intrebarea?

| norocbun a răspuns:

Indreapta-ti energia inspre altceva, nu iti mai bate capul. Tu o sa refuzi fete, fete o sa te refuze pe tine, senzatia asta ca lumea s-a terminat la refuzul ala e falsa, e doar in capul tau si e temporara. Ai incredere, o sa treaca, in timp. E greu, dar o sa treaca, asta e cel mai important. Si sa tii minte, sa nu te intorci niciodata, e clar ca nu e persoana potrivita, o sa tii mereu minte incidentul asta si uite - stii ce e mai rau decat sa fii refuzat? Sa fii acceptat de persoana gresita. De 1000 de ori mai rau. Balta are peste, inoata un pic in alta parte si incearca sa lasi timp sa treaca. Totul e OK, te asigur eu.